Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszedinditasnal ez tényleg...

Beszedinditasnal ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

Egy szót sem mond 2 évesen, se hangutanzot, semmit. A védőnő azt mondta 2,5 évesen megnezi és ha úgy látja szeptemberben elkuldi szakemberhez. (merthogy a védőnő szerint nyáron nincs ilyen foglalkozás és amúgy is meg kicsi elkuldenek mindenhonnan)

Én viszont aggódok, nem tudok kommunikálni a gyerekkel, sztem csomó dologban azért nem fejlett mert egyszerűen nem tudok vele minimálisan se beszélni. Nem lehet így tanítani semmire.



2022. márc. 21. 07:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

A kifejező beszéd és a beszédértés két különböző dolog. Nem beszélő gyerekkel is lehet kommunikálni és tanítani, ha ért. És egészséges esetben előbb ért, mint beszél, de még mennyire.

Ha nálatok nincs meg a beszédértés sem, akkor nincs mire várni. Vidd 1, hallásvizsgálatra (bera!), 2, neurológushoz...

2022. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

*nyáron valóban szünet van, de még csak március;

és nem küldik el mindenhonnan. Korai fejlesztésben a több területen megkésetteknél 18-20 hónaposan már megkezdik a beszédindítást.

2022. márc. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
Ne haragudjatok,de szeretném megkérdezni,hogy melyik intézményben nincs nyáron foglalkozás?
2022. márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor kerüljem meg a vedonot és utólag közöljem vele h már elvittem?
2022. márc. 21. 07:54
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert csak a védőnő szavait írtam le. Szerinte nincs és szerinte küldik el és szerinte ne keressek fel senkit majd ő elkuld. De szeptemberre már 3 éves lesz...
2022. márc. 21. 07:55
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

vidd el te magad


akár egy helyi tsmt-shez felmérésre , abból is sokminden kiderülhet


én nem várnék, 2 évesen került bölcsibe, de ott sem jött nagy változás , igy télen már vittem tsmt-re , most, 3 hónap után mondatokat mondd

2022. márc. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
En sem varnek. Kit erdekel, mit mond a vedono, ha ebbol esetlegesen bajotok lesz.
2022. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem vidd szakszolgálathoz vagy szakértői bizottsághoz (én oda vittem rögtön,20 hónaposan), ÉS fejlődésneurológushoz! Most.


Korai fejlesztés 3 éves korig van,addig fejleszthetőbb az agyuk.

Ne hagyd ki!


Mi kaptunk zeneterápiát a kórházban,tsmt-t, a szakértői bizottságtól beszédindítást és gyógypedagógiai fejlesztést.


Nagyon sokat számít!


A védőnőd egy kókler. Röviden.

2022. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Emiatt vittem magánban.


Nem kókler a védőnő, hanem ez a protokoll sajnos.

Hiàba gondolja másképp a hivatalos rend alapján nem fognak hamarabb foglalkozni vele.


8-ad jól mondja egyèbként, csak a kisebb településeken a szakszolgálat nem foglalkozik vele csak 3 éves kor körül.


( nem kerül sorra az ember.. )


Szóval nálunk a tsmt tett csodàkat.

2022. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném bizony fejlesztőhöz, és nem a védőnő "háta mögött". Neked ő senkid, nem kell se megfogadd a tanácsait, se bármi utasítását kövesd.

Ő csak megfigyel és javasol.


Szóval én nem a védőnő háta mögött vinném el és nem is gyártanék kifogást. Mondd meg neki nyugodtan kedvesen, hogy úgy láttad jónak hogy elvidd korai fejlesztőbe. Ennyi.


Az engem is érdekel mennyire nem kommunikál. Nem is ért meg semmit?

2022. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!