Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiús anyukák, nálatok hogy és...

Fiús anyukák, nálatok hogy és mikor oldódott meg a fityma hátrahuzása? Nagyon aggaszt az ügy.. forduljunk orvoshoz?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hónappal múlt 3 éves. Nekünk kezdetben azt mondták hogy semmiképp se húzogassal neki hátra. Hanem hogy majd csak 1 èves kora korül kezdjük ott neki óvatosan, fürdésnél hátrahuzva megmosni. Én csináltam de neki nem nagyon mocorgott a bőr, mondták ne erőltesssem csak amennyire magától megy. Most ott tartunk hogy pár hónapja fürdés után hátrahuzom neki (amennyire tudom) hogy mégis mozduljon az ügy. Alakult, de még nem “bújt ki” neki. Ki tudna bújni, de amikor úgy látom hogy fáj neki, vagy picit kellemetlen, attól a ponttól nem erőltetem tovább. Ismerős mondta (orvos) hogy fürdés után így edzük neki a bőrt, aztán alakul. És valóban így lett, de még messze a cél szerintem..viszont a gyereket meg egyre inkább frusztrálja ez a pár másodperces művelet, sokszor küzdeni kell vele és nem akarja engedni. Nagyon aggaszt hogy nem húztuk neki korábban hátra, félek hogy fitymaszűkülete lesz, vagy ki tudja lehet hog már van is.

A gyerekorvosunk és a védőnő ugy van vele hogy majd magától megoldódik..de én ebben nem hiszek.

Anyósom szerint már újszülöttként hàtra kellett volna húzni neki és most nem lenne gond vele.

Anyukámtól még csak tanácsot se tudok kérni, mert neki meg csak lánya van.

Vigyem el magán gyereurológushoz?

Ha igen, pesten kit ajánlotok? :/



2022. márc. 25. 21:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Ez mèg bőven èlettani letapadas. Az az ideàlis, ha magànak hùzza, ès nem te. Ha ellenkezik ne nyúlj hozzà. Legkesőbb kamaszkor elejère megoldódik magàtòl, addigra kell legkèsőbb teljesen visszahùzhatonak lennie.

Az igazi szűkületet nem lehet a korai húzogatàssal megelőzni, de a korai ràngatàs okozta sèrülesektől lehet masodlagos szűkület. Úgyhogy nem anyosodnak van igaza.

2022. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én urológust kérdeztem. Azt mondta szobatisztaságig nem kell vele foglalkozni, utána lehet. Ha nem oldódik,akkor eloszor krémet kap, csak utána nyúl hozzá ha azzal se megy de én meg akarom venni Novák Hunor Fityma kisokosát,állitolag nagyon soknkisfiut mentett már meg a műtéttől.
2022. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Szia, az én kisfiam kb. 3,5 éves volt, amikor teljesen hátra lehetett húzni. Néha volt műsor, de nem hagytuk magunkat. Egy dolgot dönthetett csak el ilyenkor, hogy ki csinálja. Az utolsó másfél centi kb egyszerre jött fel :(
2022. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Van errevalamilyen kenőcs ami segit, meg olaj hátha velaki tudja itt a nevüket.

Én húzogattam születésük óta, a nagy fiamnak 6 hósan hátra szaladt kicsit vérzett, de onnantól minden rendben volt. A picinek is de 3 éves és a makkra még rá van tapadva hiába húzom, megsem mozdul.

2022. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Szivesen olvasok még ha van aki írna!

A szobatisztaságot nekem is emlitette a védőnő, hogy majd utána elég vele foglalkozni, de én már nem mertem addig ráhagyni a dolgot.

Kisfiam sajnos még nem szobatiszta, amellett hogy àgytiszta (alvás közben sosem pisil) 🤷🏻‍♀️ A pelushoz ragaszkodik, főleg a kakinál. Bár sokszor picil bilibe, ha van kedve, de messze még az igazi szobatisztaságtól.

2022. márc. 25. 21:18
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Mindenképp doki,mert még kenőccsel megoldódik.
2022. márc. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Keresztfiamnak 5.5 évesen jött fel. Ott a család kivárta.
2022. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
Dr. Novák Hunor fütyikisokos. Bőven megéri a pénzt, minden fiús szülőnek meg kellene venni. Nem kell huzigálni!!
2022. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

10 eves korig is eltarthat, mire feljon a bor. Abbol latod, hogy van-e szukulet, hogy milyen vastag sugarban pisil. Ha nem tul vekony, (es a leirasod alapjan meg lennek lepve, ha az lenne), akkor nyugi, nincs teendo, es ne huzogasd neki, ha nem szeretne, majd huzigalja maganak ugyis o. Felfmar Andras beszelt az egyik eloadasaban arrol, hogy az egyik paciense egy vizualizacios gyakorlat kizben szembetalalta magat egy gyerekkori emlekkel, hogy ot szexualisan bantalmaztak, aztan kiderult, hogy csak errol a fitymamozgatasrol volt szo, amirol akkoriban meg ugy tartottak, hogy kell csinalni. Ezt ma azert biraljak, mert sok orvos ma mar ugy gondolja, hogy pontosan a huzogatassal lehet kart tenni, hajszalrepedesek keletkezhetnek a boron, ami aztan majd valoban fitymaszukulethez vezethez.


De van sok szulo, aki meseli, hogy nem huzogattak neki, megis szukulet lett. Erre jo az, ha tenyleg azt figyeled, hogy a vizeletsugar mennyire normal vastagsagu. Ha tud rendesen pisilni, akkor nem kell huzogatni.

2022. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk pont a gyerekorvos van rákattanva, ő úgy van vele, hogy 3 éves korra teljesen jól kell működnie, így amikor feljön neki a téma mindig mondja, hogy majd ő megcsinálja - én meg ezt nem akarom. Pár hete elvittük a gyereket a Heim Pálba Kiss Andráshoz, ő azt mondta, hogy ez így ahogy van (félig van letapadva) teljesen normális, spontán oldódás várható, de iskolakezdésig jó lenne ha megoldódna a probléma, ajánlotta, hogy kenjük körömvirág krémmel és fürdés után tornáztassuk, ha ez nem segít akkor a nyáron megcsinálja neki - ő 6 éves múlt
2022. márc. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!