Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kapjon tejet tápszer helyett?

Kapjon tejet tápszer helyett?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos. 1 éves kora óta csak este lefekvés előtt és max éjszaka kap 200 ml tápszert. Gondoltam rá, hogy inkább tejet adok helyette, de bizonytalan vagyok, a tápszerben mégiscsak több vitamin és ásványianyag van. A tejital is megfordult a fejemben, de az sem jobb a tejnél, és árban is kb ott van, mint a tápszer. Akkor már inkább azt. Ti mit tanácsoltok, ki hogyan csinálta kb ennyi idős gyereknél?

2022. márc. 26. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
A vitaminok, ásványi anyagok esetében nem a minél több, annál jobb elve érvényesül, hanem van egy szükséglet, ami ha fedezve van, a plusz mennyiség már nem segít. Szóval ha változatosan táplálkozik mellette, akkor cseréld nyugodtan tejre. Ha nem, akkor kb ott vagy a yápszerrel, mintha tejet és multivitamint adnál.
2022. márc. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Mi az ok a tejre? Drágállod a tápszert?

A tej élettanilag egy fikarsznyival se jobb. Semmi szüksége rá egy gyereknek (se felnőttnek). Max. "élvezeti" termékként definiálható.

Ha már nem akarod a tápszert, nem muszáj helyette semmit adni. Normál vacsora kész.

2022. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, azért is vacilálok, mert tudom, hogy a tej nem a legjobb, főleg ebben a korban. Sajnos elhagyni még nem tudjuk, igényli a fiam, főleg éjjel,ha felkel. Amúgy a védőnő is ajánlotta 2 éves koráig a tápszert, csak érdekelt, hogy esetleg vki máshogy csinálja/csinálja.
2022. márc. 26. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

10 hónapos koráig kapta a tápszert. Onnan változatosan etkezett, volt bőven minden vitamin.

Tejet adok csak neki.


Én nem fogom a gyogyszergyárakat feleslegesen tovább gazdagítani.

A mi dokinknak is ugyan ez a véleménye

2022. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém tejbegriz bébiételt kapott vacsorára ennyi idősen ha jól emlékszem.
2022. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!