Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok, ha furcsa...

Hogyan reagáltok, ha furcsa gyerekkel, gyerekekkel találkoztok a játszótéren?

Figyelt kérdés
Ez alatt azt értem, ha a gyerek mondjuk furcsán mozog, artikulálatlan hangokat ad ki és mondjuk a gyereketek megijed ettől?
2022. ápr. 8. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Meg kell tanítanod a gyereknek, hogy ez normális és el kell fogadnia. Nem szabad megijedni tőlük, ők sajnos csak így tudnak élni,lenézni sem szabad őket.
2022. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy. Furcsa, artikulálatlanul beszélő ember van rengeteg felnőtt verzióban is, mégse csinálunk belőle ügyet. Mindenki más, diverzitás van. Majd a kicsi is megszokja.
2022. ápr. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha kérdez, akkor azt mondom, hogy így fejezi ki magát, hogy örül, vagy szomorú és hogy az anyukája majd megoldja, megvigasztalja. Próbálom a gyerekeim elfogadásra nevelni és nem arra, hogy az ilyen gyerekekre, esetleg sérült gyerekekre csúnyán nézzenek. Dönthet úgy, hogy nem játszik vele, de ne bantsa.
2022. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Hát én úgy tapasutaltam, hogy a kicsik abszolút nem törődnek az ilyesmivel, pláne nem ijednek meg, a felnőttek szoktak ennek nagy feneket keríteni, ebből jön rá a gyerek, hogy ez valami ijesztő, nem oké dolog. Egyszerűen hagyni kell, ha kerdez, válaszolni. Ha nem akar az ilyen gyerekkel jatszani, nem kell neki. Legyenek el egymás mellett.
2022. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én egy "furcsa" gyerek anyukája vagyok.

Az első reakció általában az hogy felmérnek bennünket, gondolom magukban gyorsan összehasonlítják a gyerekemet a saját gyerekükkel, főleg akkor ha ránézésre nagyjából egy korosztály. (általában az az első kérdés, hogy hány éves, utána meg azonnal rávágják, hogy az övék mennyi)

Utána két végkifejlet van: elkezdünk beszélgetni, elmondom, hogy nálunk mi a baj, kérdeznek, érdeklődnék. A másik meg hogy csendben tovább méricskélnek bennünket és próbálják megfejteni, hogy mi lehet a gond.

A lányom még kicsi, a gyerekek ebben a korban teljesen elfogadóak, velük sohasem volt probléma.

2022. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező nem sérült gyerekről írt, gondolom, arra nem a furcsa jelzőt használta volna, hanem nevén nevezte volna.

Egyébként kinek mi a furcsa....

2022. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is veszi észre, hogy fura. Egyik ismerősöm gyereke halmozottan sérült. Lányom azt gondolja róla, hogy kisbaba, nem zavarja, hogy magasabb, nagyobb nála, a viselkedése olyan, mint egy babának, emiatt azt gondolja, hogy kisbaba.
2022. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem veszi észre vagyis nem azt, hogy “furcsa”


Megkérdezi, hogy kicsi-e ( nála sokszor ez a merőfok, hogyan lehet játszani a másikkal)


Vagy mondjuk én figyelmeztetem, hogy meg kell kerdezni az anyukájàt hogyan lehet játszani vele.


Ha megkérdezi miert, akkor elmondom, hogy azért mert nem tudjuk, hogy mit tud.



-Látod, hogy nem tud rendesen beszélni, vagy

-nem tud rendesen jàrni stb


Nem szívesen hívom fel a figyelmet arra, hogy a másik mit nem tud, de néha kényleten vagyok.

Szíveseben hegyezem ki arra, hogy mi is az amit tud a másik.


Általában a “mit nem tud”

mondat előtt kapcsol a szülő és partner abban, hogy elmondja kit lehet vag mindent lehet-e csak siket a gyerek vagy ilyesmi.


Környezetünkben nincs ilEn, de mondjuk gyakran jàrunk közledvelt játszotérre (30 km-rel arrèbb) ott gyakori akár a sérült vagy csak lemaradt vagy egyszerűen kisebb gyerek is, akit nagyon féltenek és esetleg tudna is valamit, de làtom, hogy nem tetszene a szülőnek.


(2 évesem, mint egy maki mászik mindenhova fel.. engedem is.. sok esetben velekorabelieket még a csúszdán is fogják számomra meglepően…. A fenti beszélgetések inkább a. 4 évessel hangzanak el nyilvàn)

2022. ápr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Nekem saját gyerekkori emlékem van “furcsa” szomszéd kislányról. Éreztem rajta, hogy furcsa, de emlékszem, hogy ugyanúgy játszottam vele mint mással. Aztán anyukám később mondta, hogy a kislány totál súlyos értelmi sérült volt.
2022. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Az én lányom még csak 2 éves múlt, de egyből észreveszi, ha egy gyerek más. Ha hangos vagy neki kiszámíthatatlan a viselkedése a másik gyereknek, akkor megijed.

Múltkor a játszótéren homokozott, amikor egy még nem beszélő nála idősebb kisfiú hangosan artikulálatlanul kommunikált és homokot szórt. Teljes stresszben mondta neki: Ne csináld ezt! Ne csináld ezt! A kisfiú anyukája nagyon kedves volt, de elég kellemetlen volt és teljesen megértettem a kislányom is, mert megijedt.

2022. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!