Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez gyermek veszélyeztetésnek...

Ez gyermek veszélyeztetésnek számít?

Figyelt kérdés
Már többször is szemtanúja voltam annak, hogy kismamák a zebrához érve besokallnak attól, hogy az első autó nem áll meg nekik, és ilyenkor mikor látják hogy a következő sem akar, akkor a babakocsit (benne a gyerekükkel) hirtelen kitolják az úttestre, majd visszarántják mikor már közel van az autó. Így késztetik megállásra az úttesten közlekedőket. Abban igazuk van, hogy ott elsőbbségük kellene lennie, de azért nem durva ez? Ennyire biztosak lehetnek magukban? Ez nem számít veszélyeztetésnek?

2022. ápr. 8. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
De.
2022. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

De, én se értem. Inkább várok 10 percet az úttest előtt, de én csak akkor merem kitolni a babakocsit, ha megáll vagy nagyon lelassít.

De én általában nem tartom fontosabbnak, hogy valahova 2 perccel előbb odaérjek, minthogy elbaxon egy kocsi, úgyhogy erre én nem tudnék értelmes választ adni, miért csinálják egyesek. Ráadásul vezetni is szoktam, ott is rengetegszer van, hogy úgy lökik ki a babakocsit az útra (nem járdán, autók közül), mintha nem lenne holnap, és ha nem tartanám be mindig a sebességkorlátozást, akkor nem biztos, hogy meg tudnék állni - márpedig sokan azért nem tartják be.

2022. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kijelölt gyalogosátkelőn a gyalogosnak van elsőbbsége. Elvileg teljesen normális és szabályos, hogy ha féktávolságon kívül vagy, akkor elindulsz. Babakocsival vagy anélkül. Ha viszont tudod, hogy a gyakorlatban mindenki gyökér és nem tudják a KRESZt a sofőrök, akkor veszélyeztetés elindulni.
2022. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
A gyalogosnak van elsőbbsége, elvileg mehetne. De én sose megyek ki autó elé, és a gyerekeimnek is ezt tanítom, mert hiába van elsőbbségünk, ha kifogunk valakit, aki a telót nyomja, vagy nem figyel… Ha áthajt rajtunk, cseszhetjük az elsőbbségünket!
2022. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tudom, ti hol éltek, de engem meg pont az idegesít, hogyha sétálok az utcán, és a zebra kb. 200 méteres távolságon belül van, hát megállnak az autók, aztán ott néznek, hogy mikor érek már át az úttesten.

Ilyet még nem láttam, amit mondasz, de elég ijesztő.

Persze az autóst lecsukják, ha elüti a gyereket, de az egy halott gyerek sírjánál engem nagyon nem vigasztalna.

2022. ápr. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Ilyet még nem láttam, eszembe se jutna. Nem minősül szerintem (sajnos) gyerek veszélyeztetésnek a zebra miatt, de nagyon beteg aki ezt megteszi a gyerekével. Addig várok amíg meg nem áll az autós, és látom hogy biztosan észrevett. Egyszer majdnem elütöttek a zebrán terhesen, a közepén voltam már, ha nem lépek onnan vissza hirtelen, simán elgázol. Továbbhajtott. A mögötte lévő autós előzte be és állította le kb.50 méterrel odébb. Állítólag nem vett észre. Elhittem neki, eléggé le volt sápadva mikor odamentem hozzájuk, haza is akart vinni kocsival (Nyilván nem ültem be hozzá, és a taxipénzt sem fogadtam el.) Soha nem lehet abban hinni, hogy majd úgyis megállnak. Gyerekkel közlekedve meg 1000%ra biztosra kell menni.
2022. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Én is látok ilyet szinte naponta. Körülnézés nélkül kilökik a babakocsit a zebrára. Kiráz a hideg az ilyen nőstényektől. Egy idegen kisgyerekével nem csinálnám csinálnám, nemhogy a sajátommal.
2022. ápr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még nem láttam. Amikor én voltam kismama, mindig már messziről láttam, meg fog e állni az illető. Sokan már távolról villogtak, kézzel mutatták, hogy menjek, vagy a fejüket biccentették. Szerintem te valamit félreértesz, mert ha csak azért állnának meg, mert valaki kitolja a babakocsit, akkor satufékkel, orditva káromkodva állnának meg.
2022. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!