Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kérdezzek a "Mi volt ma a...

Mit kérdezzek a "Mi volt ma a suliban" helyett?

Figyelt kérdés

Gyakori az, hogy erre a kérdésre a "Semmi" a válasz.

Nekem még nincs gyerekem, de pont ma gondolkoztam el azon, hogy ha lenne, én is kíváncsi lennék arra, hogy mi történt.

Ti hogy szoktátok rávezetni a gyereket arra, hogy elmondja, mi történt vele aznap?



2022. ápr. 10. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Amiért szerintem ez az alapkérdés az azért van mert nem ismered a gyerekedet eléggé, hogy el tudj vele beszélgetni.

Én szimplán beszélgetnék vele random dolgokról és ha szeretné akkor utánna úgy is megosztja hogy mi volt vele.

2022. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Milyen napod volt? Történt valami erdekes?
2022. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is meg szoktam kérdezni, hogy milyen napja volt. Utána azt, hogy van-e kedve beszélgetni a suliról vagy inkább hagyjam békén. Van, hogy közvetlen suli után nem akar az iskoláról beszélni, de aztán este, elalvás előtt mesél nekem. Ha akar beszélgetni, akkor végigkérdezem az órarendjét, melyik órán mit csináltak. Néha ránézek a szülői üzenőfalra, vannak-e friss fotók. Ha vannak, akkor megkeresem azokat, amin szerepel a gyerek és akkor arról beszélgetünk, hogy ott mi történt.

De majd a saját gyerekedet úgyis te fogod ismerni, te fogod tudni, mivel lehet szóra bírni.

2022. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Mi el szoktuk mondani egymásnak, hogy mi volt ma jó és mi nem. Ezen kívül, aki képben van a gyerek iskolai életével az tud kérdezni.
2022. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apa mindig azt kérdezte mit tanultál ma az iskolában? :)
2022. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a "milyen óráid voltak ma?" kérdés vált be. Minden óráról és köztes szünetekről jutott eszembe történet.
2022. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy érezted ma magad? Mi volt ma a legjobb dolog ami történt veled?

Volt valami ami ma nem úgy sikerült mint ahogy eltervezted?

2022. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy szülő mesélte, hogy talált neten egy kérdésekből álló listát, pont ebben a témában és a gyerekének nagyon tetszett, minden nap várta, hogy kérdezzen belőle valamit. Pl ki volt aznap a legvicesebb, ilyesmik.
2022. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ki volt kedves veled? Mi volt a legrosszabb/legjobb a napban? Megbántott valaki?

Ezt egy cikkben olvastam, hogy ilyeneket kell kerdezni, és működik!

2022. ápr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!