Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hiszik azt azok az...

Miért hiszik azt azok az anyukák, akiknek csúnya a kislányuk, hogy mindenféle masnival, fülbevalóval, talpig rózsaszínben szép lesz?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős anyuka, 2 éves a kislánya. Szegényem, bár ne kéne ezt mondanom, de ordenáré csúnya. Nagyon vékony, hiányos haja van, kopasz foltokkal, nagy füle, vékony szája és pufóka arca. Olyan mintha mindig mérges lenne.

Nem a gyerek tehet róla, de szerintem “feldíszítve” még csúnyább, olyan mintha ezzel akarna kompenzálni az anya, pedig nagyon nem tesz jót szegény kislány külsejének. Inkább nevetséges.

Arany, köves fülbevaló, “nagylányos”, divatos, drága, rózsaszín ruhák. Talpig rózsaszín a gyerek. Azt a kevés hajat meg begöndöríti neki, amitől még rövidebb lesz és a kopasz foltok így is látszanak. Pláne, hogy a fejbőrébe belevág egy masnit.

Bocs, de szerencsétlen gyereket minek így feldísziteni? Meg az is lehet, hogy idővel megszépül, de most nagyon nem előnyös neki ez a beöltöztetés, és amúgy is, hadd legyen szerencsétlen játszós ruhában 2 évesen, és ne kapkodja ki a homokozóból, meg a pocsolyából az anyja, amiért összekeni a 16 ezer forintos akármilyét.


2022. ápr. 30. 13:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ki hogyan öltözteti a gyerekét, ízlés kérdése. Van, akinek a tetőtől talpig rózsaszín jön be, ha szép a kisbaba, ha nem.

A masnis, ilyen-olyan fejpánt meg egy kopasz kis fejecskén sose fog jól mutatni, ez tény. Viszont divat.

2022. ápr. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Egy gyerek kulsejen elcelelodni, ráadásul felnőttkent kritikán aluli. Csak mondom.
2022. ápr. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

Én azt nem értem, hogy miért zavar ez bárkit annyira, hogy kérdést írjon ki róla.

A szépség is relatív, és az ízlés is.

A kinézetéről pedig nem tehet senki, ha felnőtt, ha gyerek az illető, éppen ezért ebbe belekötni nagyon nem illik.

2022. ápr. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Én ismertem olyan baromi ronda gyereket, akiből gyönyörű nő lett.
2022. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Ritka ronda kislány voltam, a gimiben megnyerttem az iskola szépe versenyt később és most 42 évesen se panaszkodom. Viszont anyukám pont úgy gondolkodott, mint te, pedig vágytam volna kilányos dolgokra, hosszabb hajra, masnikra stb. Kérdező, talán, mert a kislány szeretné és normális anyja van, aki nem mondja neki azt, hogy nem lehet, mert ronda vagy. Nem is értem, azért, mert nem elég szép, ő nem kaphat ilyen dolgokat?
2022. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%

Az az anyuka biztosan nem azért csinálja, mert "azt hiszi, ettől majd szép lesz", mert kétlem, hogy ő olyan csúnyának látná a saját gyerekét, mint te. Ha a te szemeddel is "szép" lenne, akkor is így öltöztetné, mert neki így tetszik, nem árt vele a gyereknek, akkor meg hadd csinálja.


Amúgy miért szólsz meg egy gyereket amiatt mert kevés haja?! Az majd bedúsul neki, nem minden gyereknek van dús haja egyből. Kopasz foltokat emlegetni egy gyereken ... Jézus.

2022. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

Mint irtak a szepseg relativ, lehet masoknak az a kislany szep es a te gyereked(?!) pedig bun rondanak talaljak, ha pedig nincs akkor pedig meg lazan lehet "ronda" gyereked.


Valamint nem a kulso teszi az embert, valoszinuleg az a kislany nagyon aranyos es sok szeretet ad masoknak azzal,hogy letezik es lehet hogy nem a legszebb de a lelke meg lehet szep es tiszta, kedves es az sokkal tobbet er a jovoben mint a szepsege.

Valamint,ha csunyacska marad akkor felnottkent is hordjon csunya ruhakat,mert a szep ruha csak a szep emberek kivaltsaga?


Ennyi erovel neked sem kellene magassarkut hordanod mert olyan magas vagy,hogy nevetsegesen nezel ki benne vagy a lapos talpu cipoben sokkal inkabb egy torpere hasonlitasz,de a feszulos nadragokat is hanyagold,mert latszik benne,hogy itt ott esetleg fogynod kellene vagy epp nincs mi kitoltse a ruhaidat, a hajaddal pedig egyenesen ne is merj semmit kezdeni, megmosni is felesleges mert az egyenes haj csunya es snassz a gondorrel pedig mint a morcos oroszlan ugy mutatsz, aranyat pedig ne is merj a fuledbe tenni,mert az egod mar igy is fenyesebb mint az az arany darab a fuledben, az ezustot es a bizsut pedig mar megemliteni is primitiv dolog lenne..

Szoval, szerinted ez igy mukodik?!

2022. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

"de ordenáré csúnya."


Te meg kib.szott ostoba. Hogy lehet így beszélni egy kétéves gyerekről?


És szerinted a csúny felnőtt sem öltözködhetnek szépen?

2022. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
38%

2, nem élcelődött, elmondta a véleményét. Szerintem sokkal jobb ez, mint minden gyereket szépnek hazudni.

Lássuk be, vannak igenis csúnya gyerekek, és gyakori az, amit a kérdező ítt. Hogy azzal, amivel el akarják terelni róla a figyelmet, hogy kopasz, hogy eláll a füle, hogy nem szép az arca, csak még inkább feltűnővé teszik.

2022. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
67%

Mindenkinek a saját gyereke a legszebb. Az meg, hogy neked nem tetszik, ki a lósz*rt érdekel??

A szépség egyébként is szubjektív. Lehet valaki rád is azt mondja, hogy ronda vagy és ahogy öltözködsz az még tovább ront a helyzeten. Én sosem láttalak, nem tudom hogy nézel ki, de a lelked az biztos, hogy undorító!!!

2022. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!