Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hiszik azt azok az...

Miért hiszik azt azok az anyukák, akiknek csúnya a kislányuk, hogy mindenféle masnival, fülbevalóval, talpig rózsaszínben szép lesz?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős anyuka, 2 éves a kislánya. Szegényem, bár ne kéne ezt mondanom, de ordenáré csúnya. Nagyon vékony, hiányos haja van, kopasz foltokkal, nagy füle, vékony szája és pufóka arca. Olyan mintha mindig mérges lenne.

Nem a gyerek tehet róla, de szerintem “feldíszítve” még csúnyább, olyan mintha ezzel akarna kompenzálni az anya, pedig nagyon nem tesz jót szegény kislány külsejének. Inkább nevetséges.

Arany, köves fülbevaló, “nagylányos”, divatos, drága, rózsaszín ruhák. Talpig rózsaszín a gyerek. Azt a kevés hajat meg begöndöríti neki, amitől még rövidebb lesz és a kopasz foltok így is látszanak. Pláne, hogy a fejbőrébe belevág egy masnit.

Bocs, de szerencsétlen gyereket minek így feldísziteni? Meg az is lehet, hogy idővel megszépül, de most nagyon nem előnyös neki ez a beöltöztetés, és amúgy is, hadd legyen szerencsétlen játszós ruhában 2 évesen, és ne kapkodja ki a homokozóból, meg a pocsolyából az anyja, amiért összekeni a 16 ezer forintos akármilyét.


2022. ápr. 30. 13:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként a két éves gyerek nagyon is ki tudja verni a hisztit, ha nem az van, amit ő szeretne. Lehet, hogy neki tetszik a masni, vagy a rózsaszín szín. Ez a dackorszak kezdete.

A kinézetéről pedig tényleg nem tehet.

2022. ápr. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%
És ismét egy pukkasztó kamu történet..
2022. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%
S akkor most mit csináljon csórival, öltöztesse rongyokba ha már csúnya? Vagy a szép ruhák már csak a szép gyerekek kiváltságai, vagy mi? 😃
2022. ápr. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom nagyon lányos, sokkal lányosabb, mint én vagyok. Tényleg képes fél óráig állni a tükör előtt, ha kap egy új hajpántot. Azon ritka alkalmakkor, amikor kisminkelem magam, őt is ki kell sminkelnem (persze mondjuk csak egy leheletnyi rúzst kap vagy ilyesmit, nem egy komplett sminket), különben nagyon csalódott, és az volt már két éves korában is. Imád a legjobb barátnőmhöz vendégségbe menni, mert ott mindig kifestik a körmét. (Nekem még körömlakkom sincs.)

Imádnám, ha ráadhatnék valami egyszerű cuccot probléma nélkül, de neki mindig "szépruha" kell. Rendesen ilyen a személyisége, néha nekem is mondja, hogy melyik ruhámat vegyem fel, és nagyátlagban alkalomhoz illően akar engem öltöztetni. Szerintem valami divattal kapcsolatos munkája lesz felnőttként.

Hagyom, hagy öltözzön úgy, ahogy akar. Úgy díszíti magát, ahogy akarja, még akkor is, ha az anyósomtól kapott ronda kalapját akarja felvenni. Szép lányka, ezt már idegenek is mondták rá, de ha szegény bűnronda lenne is, akkor is hagynám, hogy az ő ízlésének megfelelő cuccokat vegyen fel.

2022. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
9-esnél a pont. Tényleg nem élcelődök, hanem érdekel miért? Miért kiemelni a kopasz fejet pl?
2022. ápr. 30. 19:25
 16/29 anonim ***** válasza:
92%

Istenem mekkora egy undorító féreg vagy te! Nem gondolod,hogy amúgy ezdmek a dolgok csak úgy egyszerűen tetszeneki nekik? Hogy nem kompenzál ahogy gondolod, mert ő neki szép a gyereke???

És még képes vagy a más gyerekéről ilyen kérdést kiírni... lehet az a gyerek nem egy szépségkirálynő,de még lehet. A te ronda lelked viszont sajnos több mint valószinu hogy igy marad

2022. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%

7-es vagyok.


A velemenyed megformalasa es masok redegradalasa ket kulon dolog, beloled sut a rosszindulat, talan ha jobban bele megyunk meg az irigyseget is lehet latni a soraidban, az pedig hogy 2022-ben alapvetoen minimumnak szamot a rendezett kulso, ahogy a kislanyokhoz is sok esetben a fulbevalo, ami megint csak hihetetlen hogy egy ekszer ne dobja fel meg a legcsunyabb,legszimplabb arcot is. Az pedig hogy hany ezer forintos ruhaba oltozteti valaki a gyereket megint csak nem a kulsosegektol fugg.

Mindegy, elobb utobb majd raeszmelsz hogy nem mindenkinek jelenti a szep ugyanazt es majd mikor a te gyereked csufoljak az iskolaban es sirva megy haza, akkor mond csak el neki vigasztalas helyett,hogy ezek utan se szep ruha, se masni, se fulbevalo, csak bujjon el,mert ha masok szerint csunya akkor mar nem is kell ot ember szamba venni.

2022. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
91%
2 évesnek nincs az az ember, aki gondoritene a hajat.
2022. ápr. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

A kislányokhoz nem tartozik hozzá a fülbevaló. Nekem sem volt és ha lesz lányom, neki sem lesz. Majd eldönti ő felnőttként, hogy akar-e lyukakat a fülére. Láttam már a húgomat, amikor lőtték a fülét...nem örült neki.

Mind1, nem is ez a téma.

Az általam leírt dolgok nem a rendezett külsőhöz, hanem a cicomához tartoznak.

Rendezett gyerek: Meg van mosva a haja, meg van fürdetve, tiszta, vállalható ruhában van, de nem olyanban, amit sajnál az anyja és kvázi élete sincs szerencsétlen porontynak, mert


Irigy nem vagyok. Lesz saját gyerekem, aki belőlem és a páromból kiindulva nem lesz csúnya. Itt sem a gyereket akarom bántani, hanem nem értem mieéért kell minden hülyeséget ráaggatni, amikor nem előnyös és ugye ahogyan fentebb és a kérdésben is írtam, sok anyuka ezek miatt még összekoszolni sem engedi a gyereknek magát.?! Miért jó az, ha minden trendi cucc csüng a kislányon, amikor még lányformája sincs és még akadályozza is sok mindenben?

2022. máj. 1. 14:07
 20/29 A kérdező kommentje:

*élete sincs mert, az anyja nem engedi leülni a homokozóba, nem trappolhat bele a pocsolyába stb.

Rendszeresen látok ilyeneket, az említett ismerős is ilyen.

2022. máj. 1. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!