Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan fegyelmezitek a gyereke...

Hogyan fegyelmezitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés
A férjem új munkát vállalt, kamionsofőr külföldön. 3hetet folyamatosan kint van, aztán hazajön egy hétre. Még csak 10nap telt el és már úgy érzem becsődöltem anyaként. Egy 9 és egy 7éves lányunk van, és 10nap után már a fejemre nőttek. Semmi tekintélyem sincs, nem hallgatnak rám, csak feleselnek. Minden nap beszélnek az apjukkal videócseten és csak rá hallgatnak, hiába több ezer kilométerre van. Az én szavam nem ér semmit pedig ugyanazt mondom mint a férjem,de hiába. A kisebbik lányunk ráadásul éngem hibáztat, mert szerinte miattam ment a férjem külföldre és ezt a szemembe is mondta.

2022. máj. 1. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Honnan jött neki ez a gondolat h miattad ment el?

Előtte sem èrtettél szót a lányokkal vagy csak apa hiányával nem tudnak sem te, sem ők mit kezdeni?

2022. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Már előtte is inkább csak rá hallgattak, de még kezelhetőek voltak.

Már elég nagyok ahhoz,hogy felfogják mi a pénz és honnan jön, tudják, hogy az osztálytársaikhoz képest mi szerényebben élünk. Azt mondta,hogy apuci azért hagyott itt minket mert én nem dolgozok.

2022. máj. 1. 22:06
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Előtte hogy dolgozott? Előtte ő nevelte őket? Vagy már akkor sem hallgattak rád?

Ha elotte nem volt ilyen gond, akkor a változás miatt alakult ki, a gyerekeknek hiányzik az apjuk, te pedig rástresszeltél és érzik rajtad. Adj időt magatoknak.

Ha előtte sem bírtál velük, de apuka igen, akkor kénytelen leszel a sarkára állni és 9 év után szülőként viselkedni.

2022. máj. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem dolgozol?
2022. máj. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

A #2 válaszodban a lényeg. Sajnos, tulajdonképpen a gyereknek igaza van. Pocsék az anyagi helyzetetek, ennek ellenére te nem mész el dolgozni, ezért a férjednek kellett olyan munkát vállalni, amiből úgy-ahogy meg tudtok élni.

Keress munkát, menj dolgozni, mutass példát a lányaidnak. Már nem olyan kicsik, hogy indokolt legyen otthon lábat lógatni.

2022. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor tulajdonképpen igaza van a kislánynak...
2022. máj. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi én nem akarok turkálni az életetekben, de mi az oka, hogy nem dolgozol? Mert ha nem egészségügyi oka van, akkor igen én is kiakadnék, hogy azért nincs gyakorlatilag apám, mert anyám nem hajlandó dolgozni.
2022. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7%
Biztos nem hagynám egy percig se, hogy bármelyik gyerekem tiszteletlenül beszéljen velem. De a férjem sem. Csapj az asztalra, zavard őket a szobájukba, bünti, szobafogság, végső esetben pofon.
2022. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ha én vissza is mennék dolgozni, jó eséllyel csak minimálbért keresnék havi 168 munkaórával+napi 1óra ingázás. Ezzel szemben a férjem 7x annyit keres a kamionozással. Szerintetek mégis melyik éri meg jobban? Vagy dolgozzunk mindketten, aztán a lányok csak felnőnek egyedül valahogy??
2022. máj. 1. 23:20
 10/18 anonim ***** válasza:
92%

9-re:

De látod, így meg nincs otthon esténként az apa. Nem minden a pénz. A gyerekeknek konkrétan hiányzik az apjuk, és van valami abban az vádban, amit mondanak.

2022. máj. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!