Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás korú kisfiatokat...

Óvodás korú kisfiatokat mennyire érdekli mit adsz rá?

Figyelt kérdés
Én eddig nagy örömmel öltöztettem mindig, összeválogattam neki jó kis szetteket, amit szívesen felvett. Viszont most egyre többször mondja, hogy ez vagy az nem tetszik, szeretne olyan pólót, ami a másik kisfiún van, stb. Egyre jobban olyan mint az apja. :D Most 5 éves, szerintetek már magammal kellene vinni ruhát vásárolni ezután? Nektek mikor kezdett "válogatni" a fiatok?

2022. máj. 3. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most kezdte 1. osztályban, de teljesen természetes. Én elvinném vásárolni, ahogy most is viszem. Persze szó nélkül felveszi azt, amit adok, de hagyni kell, hogy önállósodjon.
2022. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyfiam kb nem érdekli mit vesz fel... a kicsi ... ő már nagycsoportban megmondta a verdás póló dedós és nem veszi fel. Azóta ő választja ki mit vesz fel!
2022. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen màr természetes, hogy van ízlése a gyereknek. Persze, vidd magaddal vásárolni vagy nézegessetek az interneten ruhákat és mutassa meg milyen stílusú tetszik neki.

Mindig van valami trend. Pár éve bejött divatba a flitteres simogatós póló és akkor minden gyereknek olyan volt, fiúnak- lánynak egyaránt. 😄

2022. máj. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Nagycsoportos a fiam. Én úgy veszem észre, hogy különösebben nem érdekli még, bár a pólót van hogy ő választja ki reggel. De ez inkább csak olyan pillanatnyi hangulat kérdése nála, mert előbb-utóbb minden pólóra sort kerít, nincs olyan, amit kimondottan preferál (a Minecraftes pólóján kívül), meg olyan sem, amire azt mondta volna, hogy nem szereti. Én egyébként próbálok hatni rá ilyen téren, mert lever a víz, amikor olyat látok, hogy a gyereken zöld cipő van piros nadrággal, kék pulcsival meg barna sapkával. Vagy akár felnőtt ember felvesz csíkos rövidgatyához kockás inget, vagy hasonló. Szóval én mindig elmondom neki, hogy nem öltözünk úgy, mint egy papagáj, hanem 2, max 3-féle színt veszünk fel, és lehetőség szerint azok a színek is harmonizáljanak egymással, plusz a mintára is figyelünk, ha van. Pont most kapott anyósomtól egy olyan nadrágot, ami ilyen katonai mintás, csak kékben. Szóval a kéknek 3 árnyalata van rajta. És mondtam a fiamnak, amikor ezt vette fel, hogy ehhez lehetőleg egyszínű világoskék vagy sötétkék pólót válasszon, mert pl egy narancs-zöld mintással hülyén nézne ki :D, meg ne is a piros-fekete cipőt vegye fel hozzá, hanem inkább a kék-fehéret.


Ruhát általában még nélküle veszek, mert nem program még neki, nem érdekli annyira. Nem flancolok egyébként, Pepcos, H&M-es, Reservedes, F&F-es pólói és gatyái vannak, ezeket veszi fel oviba is, de a színekre odafigyelek, és igyekszem ezt neki is "átadni", mert anyukámnak is sikerült átadnia nekem úgy, hogy közben sosem mondta meg, hogy "most ezt veszed fel és kész". A családban már ilyen belső poén ez egyébként, hogy hát a gyerekeken (van egy 2 éves kicsi lány is) látszik, hogy mikor öltöztetem én őket, meg mikor a férjem, mert utóbbi esetben még akár az az eretnekség is előfordulhat, hogy nem megy a zokni a pólóhoz... ellenben ha én csinálom, akkor ez teljességgel lehetetlen :D

2022. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát nem tudom, enyém 2 és fél, de megmutatom neki az opciókat mikor rendelek pl és megmondja melyik tetszik neki, melyik nem. Érti hogy kekhez nem veszunk pirosat meg terepmintat, szerintem igy szokta meg. Mindig mondja, hogy mintasat ne, letisztultabbakat választ. Cipőt is ő választ, azokból amiket mutatok neki. Szóval ahogy nagyobb lesz egyre tudatosabb lesz gondolom.
2022. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is kb 3 éves korától egyedül választ. Most 5 éves. Tudja mihez mit lehet. Csak ha ott van úgy veszek neki ruhát. Ebben legalább dönthet. Szokták is mondani milyen csinos fiú és el sem hiszik hogy magától válogatja össze. :) Pedig turis, meg örökölt ruha a legtöbb.
2022. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xp ali ***** válasza:
Nagyon változó. Engem nem érdekelt. Az öcsémet igen.
2022. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!