Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora gyereket lehet biztons...

Mekkora gyereket lehet biztonságosan ott hagyni a fürdőkádban derékig érő vízben?

Figyelt kérdés
Úgy hogy pl nyitott fürdőszoba ajtónál teregetek, hallom őt, azt is ahogy matat, játszik, de nem látok rá folyton, csak benézek pár percenként.

2022. máj. 15. 18:29
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Minap ezen kaptunk össze férjemmel. A fenti szituáció játszódott le, kb 3 méterre voltam a kislányunktól, magyarázott, játszott közben, de nem láttam rá folyamatosan. Azért ha fura csobbanást hallottam, benéztem, nem e csúszott el. 3 éves lesz nyáron.

Férjem mikor meglátta, hogy nem állok felette, összevitatkoztunk elég rendesen, hogy mi lesz ha megfullad a gyerek. Másoknál hogyan megy ez?

2022. máj. 15. 18:34
 2/23 anonim ***** válasza:
62%
5-6 éves kb
2022. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy mivel eleve így terveztem, hogy teregetni fogok, direkt kevés vizet engedtem, kb 15 cm lehetett.
2022. máj. 15. 18:41
 4/23 babyboom567 ***** válasza:
61%

5,5 éves,nem hagyom ott,mert vizesen még nem tud biztonságosan kiszállni,olyan szuperül kivágódna,és összetörné magát,főleg,hogy szeleburdi,egy pillanat alatt gondolhatja, hogy az xy játékot kell behoznia.

Illetve a kádban is elcsúszhat, és durván beverheti az arcát fejét,és ijedtében rengeteg vizet letüdőzhet.

2022. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kiszállni nem tudna még, nagyon magas neki a kád. Az elcsúszás inkább veszélyes lehet, arra már volt példa még kisebb volt 1-2x, bár megakadályozni nem tudtam annyira hirtelen jött, de gyorsan felkaptam, az igaz.
2022. máj. 15. 18:44
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

A 3 évesemet csak a 6 éves testvérével együtt hagyom "egyedül" a kádban, és akkor is csak rövid időre. Miért? Mert. Egy ilyen kicsi gyerek még nem érzékeli a veszélyt rendesen és vannak vad ötletei.

Igazából még a nagyobbnak is. Volt, hogy fél perc alatt kiöntötték a kádba (direkt) az 1 literes habfürdőt. Vagy kitalálták, hogy nekik elég volt és kiszállnak (még jó hogy tényleg két lépésre voltam és van csúszásgátló mindenhol, de rosszul is elsülhetett volna). És egyik akciónak se volt hangja.

2022. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Az elcsuszas miatt aggodnek inkabb, 3 évesen még nem mennék el mellőle.
2022. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Hát 3 évest nem
2022. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Derjaderja ***** válasza:
42%

Attól függ, jól teregetsz.

Én a 3 évest otthagyott arra az időre amíg a kistesót kiveszem és a szemben lévő szobában felöltöztetem. Nem látok ebben rosszat.

2022. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Derjaderja ***** válasza:
26%
Mármint hol teregetsz. Nálunk azt 3 szinttel lejjebb kell.
2022. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!