Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Ti engeditek a kisgyer...

Szülők! Ti engeditek a kisgyermeketeknek, hogy mindenféle YouTube-ereket nézzenek?

Figyelt kérdés

9 éves a kisfiam. Eddig saját okos telefont még nem vettünk neki, viszont a tévénken van YouTube és azon szokott bizonyos időkben meséket nézni. Abba már nagynehezen beletörődtünk, hogy manapság egyre butább rajzfilmek vannak. Viszont az utóbbi időben arra lettünk figyelmesek, hogy elkezdett mindenféle fiatal fickókat nézni, akik ilyen számítógépes játékokat mutatnak be, vagy arról beszélnek, hogy mit csinált ma és legtöbbször komolytalan az egész, ami a legjobban aggaszt minket, hogy a legtöbb ilyen primitív ember, aki semmi hasznosat nem tud mondani a gyerekeknek.

Leültünk vele és megkérdeztük miért kezdte el ezeket nèzni. Azt mondta azért, mert az osztálytársai is nézik. Megkértük, hogy ne nézze, mert ezektől semmi hasznosat nem fog tanulni, de annál inkább ragaszkodik, hogy nézze, mert akkor a suliban nem fog tudni beszélni róla.

Teljesen tanácstalanok vagyunk, megtiltani azért nem akarjuk, mert nyilván igazságtalannak érezné, hogy mindenki ezt nézi, akkor ő miért nem nézheti.

Nem tudjuk megérti, hogy mi a francot szeretnek ezen a gyerekek, nem azzal van a bajunk, hogy màr nem meséket akar nézni, de akkor legalább nézne olyanokat, akiktől lehet valami hasznosat tanulni.



2022. máj. 15. 19:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Ami nem tetszik, azt azonnal mielőtt megkedvelné letiltjuk a YouTubeon és ennyi. Mi pl a Diana nevű kislányt tiltottuk le mindenhol, mind a száz csatornáját IS mert kiégtünk tőle és állandóan felugrottak a nyivákolós, elkényeztetett videói. Szerencsére mostanában egész normálisakat néz, de tényleg csekkoljátok és cselekedjetek nyugodtan ha szükségesnek érzitek.
2022. máj. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Èn engedem. Minden korosztàlynak idegesítő az utàna jövők popkultúràja.
2022. máj. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

Én is titokban letiltom, hogy ne az ugorjon fel, ami szerintem káros és idegesítő. Amit meg én szeretnék ajánlgatni neki, oda szépen feliratkoztam. :)

Egyébként azért nézik, mert akkor elképzeli, hogy ő is játszik és sikeres.

2022. máj. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is megy Minecraft Dani és társai. Én kiégek tőle, de belegondolok, hogy én meg a BRAVO girl"igaz történeteit" meg szex vagy párkapcsolati rovatát vagy mi volt az olvastam nagy lelkesedéssel, pedig annak se volt több értelme. Az is vicces, hogy Take that-el volt kiplakátolva a szobám, mai szemmel úgy néztek ki mint a gagyi transzik(Relight my fire clip megvan? :D) aztán mégsem lettem lelkisérült, pedig apám hogy ki volt, hogy miért vannak haspólós furcsa fickók a falamon.

Minden generációnak megvannak a kattanásai.

2022. máj. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
43%

mekkora gyász már az a szülő aki még azt is megmondja a gyereknek mit nézzen a yt-n. feliratkozik arra amit ő jónak lát és letiltja ami NEKI nem tetszik, ne is nézze szerencsétlen kölyök.


atyaég emberek, húzzátok már ki a fejeteket a seggetekből! 😂

2022. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5:

Már bocsánat, de szerintem egy szülő, aki NEVELI a gyerekét, oda figyel arra, hogy milyen tartalmakat néz a gyereke ès igenis meg kell szabni, mert kihatással van a lelki fejlődésére.

Nekem is anno odafigyeltek erre a szüleim. Olyan filmeket nem nézhettem, ami nem nekem való.

A játékos videókkal még nem is lenne baj, de ami arról szól, hogy egy 20 éves gyerek milyen ökörségeket csinál az szerintem már elèg baj.

És vannak gyerekek, akiknek ők a példaképei. Ès szerintem baromira felelőtlenek ezek a videósok, mert, ha tudjàk, hogy gyerekek nézik őket, akkor szerintem nem a rosszat kéne mutatniuk.

2022. máj. 15. 20:50
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Off, de youtubeon hol lehet letiltani??? Csak gyerek youtubeon találtam meg (ott a Csani gyereket rühellem, a rendesen az összeset)

Kézzel-lábbal küzdök ellenük! Erdélyi Mónikától kezdve Csúbon át Blackfszomig mindenen átment már, olyankor rohanok hogy azzzzonnnal kapcsolt el!

2022. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Hasonló korú a gyerekem. Konkrét youtube-videókat néz meg, amiket együtt keresünk ki. Amiket a kérdező, meg mások írtak, ilyen baromságokat senki nem néz nálunk otthon. Sosem mondta a gyerekem, hogy az osztálytársai ezt vagy azt néznek, és ő azért akarna valamit nézni.

Az 5-ösről meg ordít, hogy nem nevel gyereket. Nevetséges, hogy az osztja az észt gyereknevelés témában, aki maga nincs is benne.

2022. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%

8. nem nyert, van 2 is. 12 éves lány és 10 éves fiú. eszemben nincs ott helikopterezni felettük és kontrollálni azt is amikor yt-oznak. nekem is van életem. 😂

a másik meg, nekünk is voltak gázos dolgaink amitől a szülőknek a hajuk égnek állt, mégis néztük, csináltuk.

2022. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

9. Jó, de amikor káromkodnak, bántják, lealázzák egymást meg hazugságokat mondanak, azért az gázos meg káros is. Az nem zavarna, hogy ha csak idegesítő hangon beszél vagy nagyon blőd poénokon nyerítenek benne félpercenként. Anno meg most is azért a tévében meg van szűrve egy mesecsatornán mi mehet, ahogy egy moziban is.

7. Csak rá lehet nyomni a három pöttynél a listában, hogy mostantól azt a csatornát ne ajánlgassa fel. Meg a profilnál, hogy ne mentse az előzményeket. Ettől még persze a gyerek bepötyögheti, ha már tud írni, de legalább ha egyet megnézett, akkor onnantól ne folyton ugyanaz az előadó ugorjon elő, mert akkor persze, hogy rányom.

2022. máj. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!