Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire segített a gyereked...

Mennyire segített a gyereked bedőlt bokáján a szupinált cipő?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lesz a gyerekem, már az első cipője is szupinált (Szamost, ortopéd szakorvos javaslatára), azóta is csak szupináltat hord, bent is. Viszont ahogy látom, még mindig befelé dől a bokája :(

Mennyi ideig változhat? Jó tanácsokat is szívesen fogadnék, mit lehetne még tenni:)


2022. máj. 17. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ortopédiai szőnyeg használata, tüskés masszázs ladával masszírozás, rengeteg mezítláb töltött idő a szabadban (füvön, földön kavicson, homokban). Egyenes talajon meg kell a szupinált cipő.
2022. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Nemrég vettem észre, hogy kicsit az én gyerekem lába is bedől, de ő falra mászik a szupinált cipőtől, mert "nyomja", nem tudom ráadni..


Szinte mindig mezítláb van bent, szőnyegen, parkettán, kertben, füvön, betonon, kavicson, homokon, ez nem változtat rajta.

2022. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire, de ezen nem lepődtem meg. A szupinált cipő csak a romlást hivatott megelőzni, de nem gyógyítja a bedőlést. 3 évig hordott szamost, salust, memot..egyik se javított. El is hagytuk, mert a kemény talpú szupináltakban az egyébként is problémás mozgása még rosszabb volt. Maradt a gyógytorna, a mezítlábazás és mezítlábas cipőt kap, amiben sokkal ügyesebb a járása.
2022. máj. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most, hogy itt a jóidő, az én fiam is mezítláb (vagy zokniban) van kint.
2022. máj. 18. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekunk is a mezitlabazast irtak fel,de en ugy felek h belelep egy darazsba,rengeteg van kint es neha maszkalnak a fuben is....
2022. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!