Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek nem...

Van itt olyan, akinek nem szeretett motorozni/futóbiciklizni a kisgyereke?

Figyelt kérdés
Végül megszerette a futóbiciklit, vagy teljesen kimaradt, és megtanult bicikli? Ha igen, mikor?
2022. máj. 18. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Jelen..


4 éves

A tekerő “rendes” bicikli màr jöhet pótkerékkel

De ezt is sztàrolni kell, meg különleges, mert itthon nincs rá mód, el kell menni valahova biciklizni…



Nem tudom mikorra tanul meg, de az ubokahúga 9 hónappal fiatalabb, és már 2 kerékkel megy..

Ő imádott minden járművet.


Egyébként nálunk összefügghet azzal, hogy utóbb idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg 2,5 évesen nála.

2022. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mint az első. Idegrendszeri éretlenség, csak nyafogva tett néhány lépést a futóval. Négyévesen a háromkerekűvel megy, de közben folyamatosan mondja a világfájdalmát, drámatagozatosnak készül.

Az egyensúlya fejletlen és kitartása sincsen.

2022. máj. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Milyen egyéb jelei voltak az idegrendszeri éretlenségnek?
2022. máj. 18. 21:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A csoporttársaihoz képest látványosan le van maradva mozgásában, ezt már az óvónők is rögtön észreveszik. Pl micimackós futás.
2022. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Lányom nagyon ügyesen mászik fel-le, nem szokott elesni sem, leesni sem sehonnan, jó az egyensúlyérzéke szerintem, mert mindig visszahozza magát függőlegesbe, viszont tényleg kicsit furán fut, nem tudom milyen a micimackós futás.
2022. máj. 18. 21:35
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

5 éves a kisebb lányom és utálta a kismotort és futóbiciklit is. Illetve szerette volna, csak hajtani ne kellett volna. Inkább sétált. A pótkerekes bicajt már jobban szerette, de abban sem volt kitartó és 1,5 évbe telt, mire leimadkoztuk a pótkereket. Múlt szombaton fél óra alatt tanult meg 2 keréken biciklizni és állandóan bicajozna azóta.


A mozgása mindig jó volt, kifejezetten ügyes, de ezt a mozgásformát nehezen szerette meg.

2022. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem szereti sem a motort, sem a bébitaxit, sem a futóbiciklit.

Szaladgálni szeret. 😁

2022. máj. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
3 éves lányom szereti a kismotort, de a futó biciklit nem. Azt mondja, nehéz. Valószínűleg a súlyára gondolt, hogy azt meg kell tartani, nem olyan könnyű, mint ráülni a motorra és leszállni róla. Amúgy nagyon szeret mászni mindenfelé, ügyesen mozog,jó egyensúly érzéke van. Viszont SNI-s, kissé visszamaradt a fejlődésben. Nem tudom, ennek lehet-e köze hozzá.
2022. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

Nàlunk a beszéd maradt el.

Lépcsőzés nem indult el váltott lábbal..


Páros lábbal ugrálás lett éppen státuszra meg.


Amúgy nem kúszott szabályosan.

Akkor azt mondtàk nem gond, ha mászik.

Mászott 7 hónapot szabályosan a járás előtt..


De ami jel volt, hogy önmagához képest nem fejlődött megfelelően a beszéd ( státusz megvolt!)

Ez zavarta, oltári hisztiket letendezett, amikor nem értettük meg..


Elvittem felmérni, így derült ki.

A beszédindítással szinte minden helyreállt..


De ez a motor-bicikli- séta téma még mindig mumus.


1. Vagyok

2022. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes! Nálunk szerencsére kiemelkedő a beszéd, ezzel nincs gond. Szerintetek lehet, hogy csak egy dolgot érint az éretlenség, vagy inkább csak nem érdekli a dolog?
2022. máj. 18. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!