Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vashiányos másfél éves,...

Vashiányos másfél éves, tudtok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tanácsokat szeretnék kérni, bármi jöhet. A másfél eves kisfiamnak volt egy vírus + bakterium fertőzése, laborvizsgalatot csinaltak neki, és nagyon alacsony a vasa, 3.4. A gyerekorvos meg akarja várni a kontrollvérvételt a vaspótlással, mert szerinte a betegség miatt ilyen alacsony, de szerintem meg eleve a betegséget is azért kaphatta el, mert már vashiányos volt. Nem egy nagy evő sajnos, és rávenni sem lehet, ha eldönti, hogy nem eszik, akkor nem eszik. Húst, gyümölcsöt szereti, de szerintem túl keveset fogyaszt, zöldséget nem igazán akar enni. Pont a céklát szereti ugyan, de azt se fogadja el, hogy napokig ugyanaz legyen a kaja. Viszont még szopik, és elég gyakran kéri, inkább komfortnak, de arra gyanakszom, hogy azzal a kis tejjel eltelik és nem elég éhes. Viszont ha nem kapja meg azokat az egyperces szopikat, fél órákat is képes ordítani, én meg sajnálom szegényt. Kicsit már fáradékonynak látom, ma például nagyon hamar elaludt délelőtt, aggódom.


Két kérdés.

1. Ti elkezdenétek a vaspótlást patikai szerrel most azonnal? Milyennel?

2. Megvonjam a szoptatást mindenáron, akkor is, ha sír érte? Szerintetek okozhatja az étvagytalanságot, vashiányt ez?



2022. máj. 19. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Spenót sóska meg társai jöhetnek. A Facebook hozzátáplálás csoportja tud ebben segíteni, a nevük: baba hozzátáplálás- mikor mit+ receptek

Illetve a szoptatási tanácsadás csoportot is nézd meg, mert a tejmegvonás ezen nem segít sőt.

2022. máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Az orvosra hallgatnek
2022. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Ha amúgy nem vashiányos, akkor feleslegesen tömnéd vele. Ha viszont tényleg az, akkor azt táplálkozással (spenót és tsai) nem fogod visszahozni.

Várd meg az újabb vérvételt, ha akkor is alacsony, akkor fel fog írni a doki vasat.


Nekem a 3 évesem vashiányos, ő Maltofer cseppet szed. A kúra első 3 hete alatt hízott egy kg-t, tök látványosan segít és gyorsan beépül a szervezetébe, szóval ezen a pár héten nem fog semmi sem múlni. 😊

2022. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Derjaderja ***** válasza:
34%

Vörös húsokban is van vas.

Én megvárnám a kontrollt. Ha kell kapjon vasat.

A szoptatás-hozzátàplàlas határán gyakori a vashiány.

A betegséget attól kapja el hogy egy másik kisgyerek egymillió kórokozót tartalmazó nyálas tenyerével a szájába töm egy ropit stb.

Egy felső légúti fertőzés hátterében ebben q korban én nem keresnek okot, én pl szeptember óta alig voltam egészséges, de a lányom sem. Ez az időszak ilyen.

2022. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gluténérzékenységet vizsgáltak nála?

A sóska, spenót nem jó vaspótlásra, a közhiedelemmel ellentétben ezekben nincs elégséges mennyiségű vas.

Állati fehérjére van szüksége.

Magamtól nem kezdenék el neki vasat adni, csak az orvos engedélyével, erre oda kell figyelni.

2022. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Derjaderja ***** válasza:
80%
5. Igazad van, az én fogalmazásom sem egyértelmű, úgy gondoltam, hogy az orvos javaslatát követve a kontroll után.
2022. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ideje ezt adtam a lányomnak, múlt héten vinni kellett egyéb okból vérvételre, ott kiderült, hogy olyan magas a vasa, hogy külön rákérdeztek, kap-e valami multivitamint. Semmilyen multivitamint, tápot nem kapott (ő tápszeres volt) már egy ideje, csak ezt napi egyszer, a többi étkezésre azt eszi, amit mi.


Esetleg egy próbát megér, jó íze van, a nagyobbik lányom is szereti. Ezzel legalább enne is valamit. Persze mindenképpen vizsgálja meg az orvos, legyen meg a vérkép.

Én nem hagynám abba a szoptatást emiatt, de az étkezésébe vihetnél egy kis rendszert, illetve más módszert kéne kitalálni a megnyugtatására. Legyen reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, ezek után, ha kéri, adhatnál neki tejet, de az étkezések között nem etetném ilyen gyakran anyatejjel, akkor sem, ha kiakad (ilyenből amúgy is sok lesz, valahol meg kell húzni a határt).

2022. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Az orvosra kellene hallgatnod. Betegség esetén normális az alacsonyabb vas szint, de ettől függetlenül is a vas egy pillanatnyi érték, a vashiányról a hgb és htc jobban árulkodik. Légyszíves ne gondold azt, hogy az orvos hülye és a bolhapiacon szerezte a diplomáját, tudja jól hogy mit miért csinál/mond.
2022. máj. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, helyte tettétek a fejemet. Olyan jó, hogy egy csomó rendes, segítőkész ember van itt.
2022. máj. 19. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!