Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-10 éves kislányok között...

8-10 éves kislányok között van egy nagyon fellengzős beképzelt lány, mindig odamondogat a többieknek, mitől van ez és hogy reagálják le a többiek ha ismertek ilyet?

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 06:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Valamiért boldogtalan, komplexusai vannak, azért támad mindenkit. Az osztályfőnök feladata, hogy kifürkéssze az okát, és jól irányítsa.
2022. máj. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Igen, általában az elsőre tippelnek, de lehet, hogy azt hiszi így lesz menő, és ez egy tvből, vagy másik gyerektől, esetleg szülőtől másolt viselkedés.


VAGY


egyszerűen túl érzékeny, és zavarják mások "gyengeségei" Az enyém 8 éves, és ha valaki kakis-pisis viccet mond, azt mondja rá, hogy "babás vagy" mert azt hiszi ő annyira érett és különleges, pedig ugyanúgy nevetségesen kisgyerek tud lenni ő is, csak máshogy. Nem nagyon tudok vele mit csinálni, már vannak önálló dolgai, gondolatai, ez is a személyiségfejlődésének része. Azt szoktam szajkózni, hogyha nem kérdezik, akkor ne mond el a negatív véleményed, de nem nagyon tudja betartani. Miket mondogat oda a lány? Csak úgy magától, vagy bizonyos gondolatokat, tevékenységeket ítél el? Ebben a korban nagyon különbözőek, van, aki már káromkodik mint egy kocsis, van, aki csúfolódik, van, aki konkrétan aláz és használja a "csicska" kifejezést.


Nálunk azért hiszi magát többnek, mert sokkal okosabb másoknál és hát nagyon szép(tényleg nagyon szép, nem elfogultság) és ügyes másokhoz képest. De csak a nagyon szélsőségesen kilógó gyereket ismeri fel, az átlagosoknak nem szól be. Néha meg tudom érteni, mikor arra kell várnia, hogy más is csinálja végig a dolgokat, vagy véletlennek rosszul lépnek, vagy lassabban jönnek rá a megoldásra, neki folyton várnia kell, nem miatta veszít a csapat, vagy mások miatt lesz aprócska sérelme, ez frusztrálja, és ez tényleg zavaró, de kimondani akkor sem lehet. Vagy pl jó sokat öltem bele, hogy ne mondjon ilyen vicceket és ne nevessen rajtuk, ő már megtanulta, más meg még nem, és ez zavarja. Szóval nem túl toleráns, valamiért ezt nem sikerült megtanítanom.

2022. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Ja és a hogy reagálják le:


Én örülnék, ha azt mondanák vissza a lányomnak, hogy "és akkor mi van? Nekem tetszik!/Nekem így jó" vagy "nem kérdeztem a véleményed!", "nem emlékszem, hogy kérdeztelek volna" "a te véleményed nem számít nekem", "nekem így megy", "majd megtanulom", "miért akarsz megbántani?", "ez rosszul esett nekem, tudod?".


Hogy ne szóljon bele és hogy felfogja, hogy másnak rosszul esik a véleménye, illetve ezektől kínosan fogja magát érezni, de mégsem sértő egyik sem annyira, hogy balhé legyen.

2022. máj. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Úgy mondogat oda hogy ha másik valamit mond akkor felül übereli, ha tanulásról, jegyekről, sportról, bármiről van szó, ő ezt már rég tudja, neki csak 5ösei vannak, neki már rég vettek ilyet stb. Dicsérni nem hallottam még, az lealacsonyító lenne neki gondolom.

Nem ismerem a szüleit, szóval nem tudom milyen a család.

Nagyon fárasztó ilyen gyereket hallgatni, mondjuk felnőttben is ismerek ilyet.

2022. máj. 20. 11:52
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem gondolom boldogtalannak, nekem úgy tűnik túlnőtt az egója valamiért.
2022. máj. 20. 11:53
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Talán mert ügyes, okos, és még jól is teljesít az iskolában, sportban(igaz, amit mond?), és van mindene..


Szóval igazából nem szid senkit, nem aláz meg senkit, nem beszél csúnyán sem, csak megmondja, ami az igazság.. most mit szeretnél, hogy maradjon csöndben, mikor valamiről beszélnek és mások felvágása legyen a plafon? Olyan lehet, mint az én gyerekem:)


Nálunk is van, hogy kislány mondta, hogy "én tanulok furulyázni, el tudom játszani a süss fel napot", mire az enyém nem megdicséri(miért is dicsérné meg, nem az anyja a gyereknek, sem a tanára, ő nem felnőtt), hanem elmondja, hogy ő már fél éve tanulta a süss fel napot, és elsőre ment neki(tényleg).


Amivel tudsz védekezni(ahogy én tartom kordában az egóját), hogy felhozok olyan dolgokat, amik nem mennek. Pl amíg remekül sportol kb mindent, lovagolni nem jár. Így mindig rákérdezek, hogy megy a lovaglás a barátnőjénél, és akkor egy szava nincs, simán hallgatja és tátja a száját. Múltkor jött anyuka a gyerekeivel, volt náluk ilyen lábgumi, és gyakorlatoztak vele, az enyém meg csak lesett, mert ő nem tudta.


Szóval ha csak annyi a bajotok, hogy a gyerek ügyesebb, többet tud, mutassatok olyat, amivel még nem találkozott, amit még nem tud. Biztos lesz olyan. Amíg mondjuk az enyém szépen felismeri a rovarokat, növényeket, érdeklődve hallgatta mi a különbség a kazal és a boglya közt, meg vidéken hogyan aratnak, vagy a másik gyerek milyen országokat, fővárosokat sorolt. Az ilyen gyerekek gyűjtik magukba az információkat, az újat, és büszkék arra, amit tudnak és szívesen tanulnak másoktól.


Szerintem ebben nincs semmi rossz, amíg nem szólja le a többi gyereket, mint az enyém, mikor beszólt, hogy valami babás, vagy valóban hülyeséget mondanak, és akkor beszól, hogy az hülyeség. Azt kellene mondania, hogy az nem úgy van.


Pl nemrég mondta valaki, hogy a delfin hal, az enyém meg mondta, hogy nem az, hanem emlős. Nem kell titokban tartania, amit tud.. miért kellene? Keress valamit a tiédben, amiben ő különleges, amit jobban tud, akár sütés, akár más. Az tök normális, hogy az egyik azt mondja, hogy mi itt meg itt tartunk, a másik meg azt mondja, hogy mi már vettük, itt meg itt tartunk. Ez nem beképzeltség, ez a valóság, ebből többet tud, de lehet másból meg nem! Keressétek meg azt a mást. Amíg nem hazudik, nem szól le senkit, én nem látok problémát az egészben. A tiédnek meg tanítsd meg, hogy attól, hogy valaki többet tud nála, ő még nem lesz értéktelen, illetve tudhat olyat, amit a másik nem. Akár csak annyit, hogy "kedvesebb". Pl a lányom barátnője "lányosabb" érdekli az öltözködés meg a fiúk, tudja mi az a pelerin, pedig csak 8 évesek. Az enyémnek erről fogalma sincs, de szívesen tanul. Vagy a másik lánynak szebb az énekhangja, az enyémnek meg nem. Vagy a másik gyerek le tud menni spárgába, ő meg nem.


Szerintem ez jelentéktelen dolog, és leginkább a te megítélesdtől függ az egész. Változtass a gondolkodásmódodon, és tanítsd meg ezt a gyerekednek is. Nem szidta senki a tiédet se csúnyaszóval, se úgy, hogy "babás, szegény vagy ügyetlen", nem? El kell viselni, hogy valakinek ez megy jobban, valakinek meg az. Hogy valakinek van már az, ami neki. Tanuljátok meg kezelni.

2022. máj. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolom hogy egy gyerek ne tudna elismerni dolgokat, csak akkor sérül az egója, nehogy már az valamiben több legyen mint én. Szavába is vág a tobbieknek, nem is értem minek hallgatják meg.

Nem kéne versenyezni az egó bajnoknak. Egész életében ki lesz hegyezve hogy mikor mondhat nagyobbat? Ha meg már elfogytak a saját magasztalások, kitalál valamit. Ez elég rossz irány a későbbiekre nézve.

2022. máj. 21. 07:07
 8/15 anonim ***** válasza:

Kár, hogy kérdezőket nem lehet lepontozni..


Figyelj már! Az a gyerek nem direkt nagyobbat mond, hanem HOZZÁSZÓL EGY TÉMÁHOZ! Ha arról beszélgetnek, hogy ki tud elszámolni 100ig, és mondják, hogy ők igen, a gyerek meg 1000ig is el tud számolni, akkor maradjon kussban, hogy a tied egója ne sérüljön, véletlen se tudja meg, hogy a kortársai többet is tudhatnak nála? Csak azt hagynád hozzászólni, akinek kisebb a tudása?? Vagy ha fel tudnak mászni a kötél feléig és erről beszélnek, az, aki fel tud mászni a kötél tetejére maradjon csendben, nehogy másnak gondot okozzon a tudása? Én nem tudom, milyen súlyos kisebbségi komplexusod van, de tudod az a gyerek is pont annyira büszke lehet az eredményeire és joga van beszélgetni, mint a tiédnek! Senkit nem aláz, és amíg nem hazudik, addig teljesen normálisan viselkedik! Abszurd elvárni tőle, hogy majd ő istápolja, hogy "jajj igen, 100 ig elszámolni is hatalmas teljesítmény.. "


Miért, a te gyereked túltett a másikon bármiben? Mit kellene elismernie??


Mondtam, keress valamit, amiben a tiéd többet tud felmutatni, majd megfigyelheted, hogy a gyerek egyből elismeri, ha lesz mit! Tényleg, keress bármilyen területet, akár csak annyit, hogy több kutyafajtát ismer, vagy ilyesmi! Nagyon mérgező a viselkedésed, mintha csak akkor felelne meg a gyereked neked, ha nincs körülötte más, aki többet tud nála bármilyen területen! Így ülteted el benne, hogy ő kevesebb másoknál! Valószínű, hogy a másik gyereknek rendben van az önbecsülése, a tiéd meg miattad szív, mert nem talál magában értékelni valót, te is csak annyi értéket látsz szerencsétlenben, hogy mije van és hányas a tudása.. Ennél több a tiéd is, (meg mindenki), nem csak akkor, ha elnyomja a bizonyos területeken jobbakat!


Találd meg és emeld ki, hogy miben jó a tiéd és NEM BAJ AZ, ha bizonyos területen vannak nála jobbak. Ez nem egótuning, felvágás, minden gyerek szeretné, ha az érdemeit elismernék! A gyerekednek kell, hogy büszke lehessen magára, hogy ismerje az erősségeit, és abba kapaszkodjon! Ha ez nem a tanulás, akkor az NEM BAJ! Elég, ha szép hangja van, vagy hajlékony, vagy állatokat szeret, vagy akár videójátékban ügyes, vagy jó érzéke van a gyerekekhez, vagy szépen rajzol, vagy könnyen megnyílik, vagy szeret olvasni, vagy BÁRMI, ami a tiédre jellemző! Valamiben ő is különleges, emeljétek ki, mi az! Akár csak annyi, hogy ügyesen mászik, vagy akár születési adottság, hogy jó az alakja, különleges színű, vagy göndör a haja, vagy jó sok rokona van.. Bármire lehet büszke, bármi lehet különleges az életében, amire mások vágyakozhatnak! Emlékszem volt nálunk egy lány, akinek olyan egyenes és erős szálú volt a haja, hogy csak a befőttesgumi nem csúszott ki belőle, és sosem kócolódott. Mind ott álltunk lányok, és gumiztuk a haját, de mindig kicsúszott magától. Keresd meg a lányod különleges dolgát és ne mérgezd szegény gyereket tovább, nem értéktelen attól, hogy más ügyesebben tanul, sportol nála!

2022. máj. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem. Én hallom miket mond, sűrűn találkozok vele sajnos. Már az én füleimnek is fáj hogy 10 mondatból 10 arról szól hogy á ezt én jobban tudom, ó nekem nincs 4esem, te még csak most tanulod a verset, én 5 perc alatt megtanultam.... Tudom hogy a gyerekek ebben a korban bizonygatósak meg keresik a helyüket, de az ilyen gyerekkel, meg felnőttel is nagyon fárasztó beszélgetni.

Gyerekemnek nem ilyenek a barátai, érdekes ők normálisan beszélgetnek.

2022. máj. 21. 16:43
 10/15 A kérdező kommentje:
A szerencsétlen meg az önbizalomhianyos sajnos a te gyereked, mivel állandó bizonygatni kényszere van, nem jöttél még rá? Neki lassan elkopnak a barátai ha egyáltalán vannak.
2022. máj. 21. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!