Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az rendben van,...

Szerintetek az rendben van, hogy egy 8 éves gyerek Tiktokot nézhet akár szülői felügyelet nélkül is? Vagy be lehet állítani, hogy csak az Ő korosztálya szerinti videókat láthat?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nagyon felelőtlen dolog, de lehet hogy csak én vagyok maradi...
2022. máj. 24. 09:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
biztos hogy nem tennek ki egy ilyen kicsi gyereket a social media agyrohasztasanak
2022. máj. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%
8 éves gyerek még ne nézzen ilyeneket!!!
2022. máj. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem
2022. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Légyszí mondjon valaki egy konkrét dolgot, amit csak a TitTokon lát, hall, és amitől baja lesz. A "nem, mert csak, én ennyi idősen barbiztam" nem ér, ebben nincs konkrétum.
2022. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
#4 mondjuk ul es nez egy kis kepernyot? semmi mozgas, friss levego, agymunka. idopocsekolas
2022. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a tiktok még ha értelmes tartalom is lenne rajta akkor is fárasztó, mert túl rövidek a videók. Engem határozottan idegesít (youtube viszont egyáltalán nem), egy fejlődő szervezetnek végképp nincs szüksége rá, attól még nézik persze, de ameddig nem "muszáj" addig ne nézze. 8 évesen nem kell nézni.
2022. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%
4 Ilyen rövid idő alatt, ami a tiktokon jellemző nem lehet kifejteni egy témát, vagy valamit elmesélni. Emiatt csak táncikálásra, meg hülyeségek levideozására használható. Gyerekeknek ez nyilván tetszik, de ha belegondolsz teljesen haszontalan dolog ilyesmit nézni.
2022. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ha egy felnőtt ember nézi ,az is hatalmas nagy időpocsèkolás, semmi értelme ,se eleje ,se vége. Elbutulás felső fokon.

8 éves lesz a kislányom. Eszem ágában sincs engedni neki. Főleg ,hogy én sem ebben az irányban haladok ,hála az égnek! Igyekszünk megmaradni normális embereknek 😀

Mondjátok már el nekem. Mi a jó benne ? Miért ér többet ,mint ,hogy kint legyünk a szabadban? A játszótéren ? A barátainkkal ? Az állatainkal,a családunkal, egy jó kirándulás ,biciklizés ,játék ,rossz időben ,társas , közös főzés ,tanulás , kreativkodás ,minőségi együtt töltött idő milliószor többet ér.

Bocsi ,hogy kifakadtam.

Csak nem értem. Miért kell pl a tiktok... Nem való semmilyen formában a tiktok egy gyereknek..

Amikor a 10 éves gyerek hazamegy az iskolából 4 órakor. Majd fel az ágyba ,tiktok be, este 8 ig. Majd fürdés ,alvás. Másnap ugyanez.. már évek óta. Gyönyörű gyermekkor...

2022. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Úgy tesztek, mintha egy gyerek vagy a TikTokon, vagy a szabadban töltené az egész napját, más variáció nem is lenne.

Ha valaki, az én gyerekem aztán tényleg sokat van a szabadban. 10 éves, hazajön a suliból, táskát ledobja, és megy le a játszóra, 8-ig haza se jön. Kivéve azokon a napokon, amikor néptáncra jár. Aztán amikor hazajön, megnéz pár TikTok videót. És ami tetszik neki, azt megmutatja.

Igen, hiábavaló hülyeség, ebben egyet értünk. Én az ő korában a Bravo magazin szex rovatát olvasgattam, meg a Kretén újság alpári poénjain röhögtem (igen, 8-10 évesen), ahogy a 90-es években nagyjából minden gyerek, az sem volt értelmesebb dolog. Mégis normális, tanult ember vált belőlem.

És az is igaz, hogy megkérdezte már tőlem, hogy mi az az LMBTQ, mert a TikTokon látta, de én is tudtam ezekről a témákról ennyi idősen a Bravóból, csak akkor még nem így hívták. Elmondtam neki, kész.

2022. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

9es. Nem csak az az opció létezik ,hogy kint van a szabadban.

Pl amikor rossz idő van kint.

Bent is millió 1 dolgot lehet csinálni. Vagy ha jön a hétvége és nincs iskola ,óvoda. Lehet menni programozni. Vagy egy jó filmet megnézni. Kreativkodni , társasozni,közösen ,sutni- főzni ,olvasni.. Tehát a tiktok számomra még mindig rejtély marad. De nem ítélkezek ,ha a gyermekednek ez kell ,hogy felfrissüljön az agya ,amikor hazajön a játsziról este 8 után ,akkor én áldásom adom rátok 😀 Nálunk ebben az esetben ,jön a fürdés , vacsora , esetleg egy esti mese ,vagy olvasás. Szóba sem jöhet ,főleg hosszú nap után ,meg a telefon kijelzője. Nem vagyunk egyformák. 90-es évek.. abban nőttem fel. Az emlékeim. A barátaim, a biciklizés ,gorkorizas , a piknikezès ,a játszótér,fára másztunk. Stb. Rossz idő esetén , rajzoltam. Festettem , gyöngyöt fűztem , ideje korán megtanultam sütni.. Vagy meséket néztünk a tv-ben ami még MESE volt. ☺️


De tiktok...És ilyen agyament dolgok akkor sem voltak. Kérlek ne mond azt ,hogy ez egy 8 vagy egy 10 évesnek való lenne.

2022. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!