Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyermekemre rátört a...

2 éves gyermekemre rátört a szeparációs szorongás, meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés

Egyszerűen a napi tevékenységek elvégzése is döcögős, mert két évesem egyszerűen mindenhova cipeltetné magát, képtelen eljátszani, állandóan a lábaim közt nyafog, rángat, hogy vegyem fel.

Második gyerek, az első nem volt ilyen.

Elaludni csak és kizárólag velem, belémbújva hajlandó, a kertben hiába a sok játék, homokozni sem akar nélkülem, hiába hívja a tesó. Ott is állandóan jön hogy vegyem fel.

Ne értsétek félre, imádom-szeretem, de néha jóformán egy tésztát sem tudok hiszti nélkül kifőzni, mert hergelésig tud toporzékolni ha nem veszem fel azonnal, könnyek közt fuldokolva kiabál hogy ANNNYAAAA!

Mit tegyek? Néha azt érzem "megfojt", iszonyat nehéz így bármit is csinálni itthon, pedig csak az alap házimunkákat szeretném elvégezni naponta 1-2 órában de az sem megy.

A nagy is persze marhára unja hogy rá így alig jut időm.


2022. máj. 25. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kielégíted az igényét, hogy foglalkozol vele mikor kéri, illetve az érzelmi dolgait,mint a beléd bújva alvást is pld akkor elvileg hamarabb vége lesz.Nalunk 8 hónapos volt a gyerek mikor először beindult nála ez és akkor 3 hét alatt lement.Masodjara meg 2-2.5 éves kora körül, akkor meg olyan is volt hogy szó szerint rajtam aludt el, pedig ilyet babaként se csinaltunk:-)az kb 1 hónapig tartott.Kitartas.
2022. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem szeparációs szorongás, a másoidk ilyen kb a 2. szülinapra véget ér legkésőbb. Dackorszalban van bár, de ez pont nem annak a jele. Egyéni oka van, hogy ennyire igényel téged.

A megoldás ez esetben is a kompromisszum: az érzelmi igényeit a kicsiknek lehetőség szerint ki kell elégíteni (babusgatás, ölelés, simi, összebújás, puszi), meg ami alapvetően fontos ezen kívül: étkezés, megfelelő alvás, spontán játék egyedül stb, de amely téren muszáj gátat szabni, abban is legél következetes.

Az értelmes korlátok ugyanis a kisgyermek nyugalmának egyik záloga, de csak ha legalább annyi féle dolgot és legalább olyan gyakran szabad is csinálniuk, mint amennyi tiltva van.

Sok oka lehet, miért nyűgös ennyire, vagy a tesóra féltékeny (bár ha nincs kisebb tesója, csak nagyobb, akkor ez kevésé esélyes), vagy hasfájós, vagy kialvatlan (a tévézés, videózás 6 éves korig feltorlasztja az éárzelmi feldolgozást, elaborációs és növeli a frusztrált érzelmeket), vagy szorong valami miatt, pl gyász, válás, közeledik a bölcsibe iratás, stb

2022. máj. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem anyám annó bekapcsolta a rádiót és jól felhangosította, el voltam mint a befőtt, baromi jó ritmusérzékem is lett, és a zenét is nagyon megszerettem!


Szerintem csak rühelli a csendet, mert az számára félelmetes.

2022. máj. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk addig tartott, amíg magára nem hagytam 1 teljes napra. Kb. 2 éves korában alakult ki egy pillanat alatt. Próbáltam róla leszoktatni, olyan programokat kitalálni amik lekötik, és szépen fokozatosan egyre kevesebbet mellette lenni, stb., de nem vált be. Aztán sajnos úgy 2,5 éves korában volt egy műtétem, 1 napig nem tudtam otthon lenni. Ez pont az egyik Covid hisztis időszakban volt, látogatók nem jöhettek az egész korház területére. A húgom vigyázott egész nap a lányomra, amíg bent voltam. Azt mondta másnap, hogy szinte végig sírta az egészet, annyira, hogy estére már be is rekedt. Valószínűleg annyira kifárasztotta ezzel magát, hogy este könnyen elaludt és szinte az egész éjszakát végigaludta. Másnap nagyon örült nekem, és onnanstól kezdve nem is volt annyira ragaszkodós, már simán magára tudtam hagyni a szobában. Javasolni viszont nem tudnék semmilyen módszert, mert jót nem találtam. Ezt a magára hagyást nem ajánlanám, bár az igaz hogy működik, de elég embertelen.
2022. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!