Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, hogy egy...

Meddig normális, hogy egy kisgyerek cumizik?

Figyelt kérdés
Lányom csoportjában az oviban van egy kislány, akinek mindig a szájában van a cumi. 3 évesek, mini csoportosok. Tudom, semmi közöm hozzá, csak nekem furcsa, hogy egy óvodás még cumizik. De lehet, csak azért, mert nekem egyik gyerekem sem szerette a cumit. Meddig normális ez?

2022. máj. 27. 09:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Addig amíg a gyerek és a szülő egyszerre nem tudja elengedni. Ha ez 2 év vagy 5 év mindenhogy normális

Nekem 3+ dobta ki a cumit a kukába.

2022. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk a középső csoportban is cumiznak többen alvásidöben, úgyhogy egy minicsoportban nem ciki.
2022. máj. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

A cumiról való drasztikus leszoktatás más orális szokásokhoz vezet. Javaslom csatlakozz az Édesanyák ❤ Szakértői csoporthoz facebookon.

Keress rá ezekre. Lehet hogy a fogorvos sopánkodik, de a gyerekpszichológus az óvatos, lassabb megközelítést javasolja amikor a gyerek is készen áll rá.


Ha az előtt veszik el tőle, elkezdheti helyett szopni az ujjait (na azt vedd el utána), vagy a ruháját, haját, rághatja a körmét stb.

Büszkén jelenthetem ki, 30 éves koromra leszoktam a körömrágásról.

Férjem még nem, tőle szintén elvették a cumit erőszakkal.

2022. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Amíg a gyermek meg nem érik rá, hogy letegye. Az én kislányom is vitte magával az oviba, amikor kiscsoportos volt. Akkor már csak alváshoz használta. Aztán saját magától szokott le róla egyik napról a másikra. Utána már csak a kezében szorongatta éjszaka még egy kis ideig. Erőszakosan elvenni nem lehet.
2022. máj. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Elvileg a szopási reflex leépülése akár 6 éves korig elhúzódhat…a cumisok a lányom csoportjában mindannyian cumiznak 3 -4 évesek ( minicsop)



Nekem a cumi alapból fura…

Egy gyerekem sem cumizott sosem, nem jutott eszembe valahogy.

Furcsák a babák vele nekem

2022. máj. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk vegyes csoportok vannak. Itt a "nagycsoportosokat" kérik hogy ha lehet hagyják otthon. A többieknek simán megengedett.
2022. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még tavasz elején volt egy szülői értekezlet, ahol az intézmény vezetője is részt vett és elmondta, hogy elég nagy probléma, hogy több kisgyerek is cumizik, pelenkás még. De ha azt vesszük, az ennyi idős bölcsődés gyerekek is így vannak és ott ez nem probléma. Lehet, hogy azért, mert ez egy óvoda, nem tudom. Amúgy az én lányom az ujját szopja, de csak ha alszik. Viszont az a kislány nem csak akkor cumizik, hanem ha hozzák-viszik is.
2022. máj. 27. 11:33
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Én 20 évesen is szoptam az ujjam🙈🙈🙈🙈🙈
2022. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik ismerősöm gyerek 6 éves koráig cumizott. Akkor tette le, amikor elsőbe indult.

Egy nagyszájú, vagány kislány. Egyszer az anyukája tett fel róla egy képet, ahol ki volt sminkelve (rendesen szempillaspirállal, mindennel együtt) és a bazi nagy cumi halálfejes cumi a szájában volt... hát számomra elég bizarr látvány volt.

Lányom 3 éves bölcsis, a csoportjában is vannak még cumisok, de ott szerintem még belefér.

2022. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem alváshoz belefer még ovis korban olyan 4-5eves korig. Napközben egyáltalán nem tartom ideálisnak, én csak alváshoz adtam oda a cumit, alapból a kiságyban van. Most 2,5 éves van 1 cumija a kiságyban, de nem sokszor van a szájában, neha elalvashoz beveszi de azran nem azzal alszik.
2022. máj. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!