Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az amit úgy gondoltok,...

Mi az amit úgy gondoltok, hogy jobban csináltok gyereknevelés terén, mint az "átlag"?

Figyelt kérdés
2022. máj. 29. 14:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. Teljesen átlag anya vagyok. Próbálom a szeretetet és biztonságot megadni.
2022. máj. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

Kétlem hogy jobb lennék mint mások. Meg vagyok áldva egy többé kevésbbé nyugis gyerekkel, emiatt nem fogom a mellemet verni, hogy de ügyesen csináltam.


Talán azt mondanám, első gyerek ellenére lazábban vettem, mint egy többgyerekes, de ez se jobbat jelent. Az udegrendszeremnek fixen jobb volt.

2022. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem vagyok ősanya, nem mártírkodom.
2022. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%
Nem stresszelek hulyesegeken, mint pl az egyik kérdésnél ahol anyuka nem tudja hogyan mossa a gyerek zokniját😅
2022. máj. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%

Lazán veszek néhány dolgot, ami szerintem a gyereknek jót tesz. És ezt tapasztalatból írom, hogy az ismerős anyukák nem így csinálják:


- Engedem, hogy egyen magától amióta ülni tud, persze etettem is kanállal, de mindig engedtem, hogy felfedezze az ételt, nem voltam rest utána takarítani, és még mindig nem vagyok rest utána takarítani, az ismerősök inkább még kanállal etetik a kétévest, csak ne csináljon kupit. Ha azt mondja 4 kanál után, hogy neki elég volt, akkor elfogadom, mondom neki, hogy mikor lesz a következő evés, nyugtázza, és megy játszani, sosem erőltetem hogy egyen meg mindent. Ha mégis nasizni akar két étkezés közben, akkor kap egy banánt v almát, aminek nagyon örül.

- Nem öltöztetem túl, az ismerősök mindig plusz egy réteget raknak a szaladgáló kétévesekre is, már vörös a fejük meg izzadnak az anyuka meg egy szál pólóban ül, no comment...

- Dörmi meg üccsi helyett nálunk _ÁLTALÁBAN_ gyümölcs meg _csak_ víz van (mást meg sem iszik), persze szokott kapni azért finomságot, de nem mindennapos.

- Nem megy itthon a tévé soha. Persze látott már ilyen rövid meséket, inkább télen, amikor már tényleg mindketten unatkoztunk, de inkább nagggyonsokat olvasunk. Ismerősnél reggeltől estig megy a tévé, én megőrülnék, nem is bírná az idegrendszerem.


Ezen kívül nagyon sok mindenben meg rosszabb lehetek biztos, de én ezeket látom, mint a gyerekre nézve is pozitívum. Gondolom a többi anyuka meg bennem látja a hibákat, de ez ilyen. :D Nem kell lepontozni, a kérdésre válaszoltam.

2022. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. Mindenki saját maga szerint a legjobbat teszi. Nem rossz az anyuka aki néha engedi a mesét és nem jobb az az anyuka aki minden nap maga főzi a bio-organikus csoda ételeket. Mások vagyunk, mindegyik gyereknek más a legjobb és ettől szép a világ. Majd most jönnek a kilóméteres kommentek a szuper anyukáktól, akik teljesen átlagos dolgokat csinálnak és azt hiszik különlegesek, és ők azok is a saját gyereküknek. Mindenki teszi amit tennie kell. Szerintem :)
2022. máj. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
Bocs 5. Nem láttam a te kommentedet, előtte kezdtem írni a sajátomat. Viccesen jött ki, de nem rád gondoltam a hosszú hozzászólással. Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó anya vagy és nem neked szólt.
2022. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

#5 pont ilyesmikre gondolok, köszi! :)

#6 nem a szuperanyákat keresem, inkább az ilyen hétköznap dolgokra vagyok kíváncsi.

2022. máj. 29. 15:11
 9/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem teszek ki a Facebookra képet hogy boldog gyereknapot draga kincsem imádlak, te vagy a mindenem, miközben a gyerek otthon a tévé elé van beültetve a babakocsiban, hogy csendben legyen.

Igaz történet.

2022. máj. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
19%
8. Az 5-ös egy teljesen átlagos anya dolgait sorolta fel. És te kérdezted, mi az ami nem átlagos.
2022. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!