Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul a gyereke...

Mit csinálok rosszul a gyerekek nevelésében? Ötleteket szeretnék kérni mit hogyan csináljak másképp, hogy változzanak a dolgok.

Figyelt kérdés
Van egy lassan 2 éves kislányom és több probléma is aggaszt az utóbbi időben vele kapcsolatban. Sajnos én egy eléggé zárkózott, határozatlan, aggódos anyuka vagyok és ha tehetném később vállaltam volna gyereket ha már elég érettnek érzem magam ehhez. Nem így alakultak a dolgaim szóval már késő ezen keseregnem, csak sokszor úgy érzem miattam nem fejlődik rendesen a kislányom. Ő egyáltalán nem egy csendes természet, van akarata és mostanában sokat is hisztizik. Viszont még nem kezdett el beszélni, ami kezd aggasztani. Tudom hogy rengeteg foglalkozással lehetne bármit is elérni egy gyereknél csak az a baj alapból zárkózott vagyok és nem szeretek sokat beszélni. Megérteti magát és van egy babanyelve. Ezeket a szavakat tudja rendesen kimondani: apa, papa, mamára Mimi, cica, jó az anyára viszont csak annyit mondd a (ezt is nagyon nehezen értem el). A legtöbb dolgot babanyelven mondja és még nem mondd 2 szavas mondatokat. Védőnő csodálkozott hogy ilyen karakterű gyerekeknél már jellemzőek a 2 szavas értelmes mondatok főleg hogy kislány. Mikor fog nála beindulni a beszéd? Hogyan segítsek neki? A másik hogy főzésbe nem igazán vagyok jó így nem tudom miket lehetne neki főzni ami nem nagy adag és meg is enné. 11 kg de kis súllyal is született. Tudom hogy többet kellene már ennie de miket? Reggel este még tápszert kap délelőtt banán vagy alma, reggelire sajtot vajjal, vagy parízer, sonka vajjal, vagy májkrém, vagy kalács vajjal. Ebédre főként üvegest de a miénket szívesebben eszi. Uzsira joghurt, kremturo vagy tejpép, vacsi hasonló mint a reggeli. Min kellene változtatnom h többet egyen és h vegyem rá h asztalhoz üljön vagy az etetőszékbe? Mennyit kellene egy 2 éves gyereknek ennie? Bilizéshez már érett lenne de mindig ruhastol akar ráülni ha kaki lesz neki. Pisi már ment bilibe. Illetve fogat hogy kezdjek el vele mosni? Összes foga kijött egy ideje. Az ovi fog jövőre vmi változást hozni hogy onallobb legyen sokmindenben? Tudom h sokkal többet kellene vele foglalkoznom mert nagyon okos tanulekony de nagyon elfaradok a mai napig mellette és sokszor nincs ötletem miket kellene vele játszanom miket tanítsak neki.
2022. jún. 1. 14:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

a védőnőt soha nem kérdezted??? Ő sem kérdezett téged?


ezeket pont meg lehet beszélni vele... de akár a gyerekorvosotokkal is.

2022. jún. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem te vagy az, aki az anyósára akarta hagyni hathetesen a gyereket...? A fáradtság miatt....
2022. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Ebédre főleg üvegest??


Egy 2 éves kislány már mindent megeszik rendes ételből. Az üveges pár hónapos babának való,nem egy lassan 2 évesnek. Ezen mindenképpen változtass.

2022. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
És miket főzzek neki, hogy mindig változatosan egyen?
2022. jún. 1. 14:46
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindegyik gyermek első foga kibújása után mosni kezdtem a fogukat, így a napi rutin része lett, soha ki nem maradhat, mostmár ők is mossák, miután én átsúrolom a fogakat. Szóval szerintem iktasd be valahová az esti és reggeli rutinhoz, hiszen te magad mondtad, hogy tanulékony. És azt nem vágom, hogy két évesen még mi okból eszik üveges babakaját. Hát ha amúgy is van nálatok ebéd, miért nem eszi azt, amit te/ti? Ha levesem van, azt kapnak, ha épp köret valamivel, akkor azt kapnak a gyerekek (2,5 és 4 évesek).

Én is zárkózott típus vagyok, de el nem tudom képzelni, hogy a gyerekemmel is az legyek. Napokog bújok egy egy mondókás könyvet, amik tetszenek, begyakorolom aztán mondom. Meg olvasok nekik, na nem egész nap, van, hogy csak este, elalvás előtt, de igyekszem.

2022. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
de hát te írod, hogy szivese bben eszi azt, amit ti esztek... Akkor miért nem azt adod neki? Ne fűszerezd túl, és akkor eheti azt amit ti.
2022. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Miket főzz? Ti mindig ugyanazt eszitek ebédre? És ott a google barátod ezer recepttel, ha csak ezen múlik
2022. jún. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindent sorba. Itt a nyár,sorba lehet főzni a főzelékeket. Tök,cukkini,krumpli, sárgaborsó,finomfőzelék. Főtt krumpli sóska-,gyümölcs-,paradicsom-,spenótmártással, főtt hússal. Minden nap kapjon húst.

Kapjon leveseket is. Főtt tojást pl.

Annyi mindent lehet főzni....

2022. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem érdemes lenne megfontolni az előző kérdéseire kapott válaszokat.


Nekem az a meglatasom, hogy ezzel a hozzáállással egy alapvetően értelmes, egészséges gyerekből egy kisegítős szintű gyerek lesz.

2022. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Kaphat rizset husival,pl főtt és darált vagy apróra vágott hússal, főtt krumplit.

A lányom nagyon szerette a főtt sütőtököt pl. Az olyan desszert féle.

Tejbegríz,tejberizs.

2022. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!