Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Különböző korú gyereknek...

Különböző korú gyereknek hogyan lehet megválaszolni a “hogyan lesz a kisbaba” kérdést?

Figyelt kérdés

Nyilván a szülőnek meg kell próbálnia a gyerek szintjén elmagyaráznia a dolgot, viszont egy 3 évesnek nem lehet ugyanazt mondani, mint egy 10 évesnek.

Tehát hogyan lehet elmagyarázni egy 3, 5, 7, 9, 11, stb.. éves gyereknek, hogy hogyan lesz a kisbaba?


Nekem még nincs gyerekem, de később szeretnék és elgondolkodtatott a kérdés.



2022. jún. 5. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
5 éves koráig azt mondtuk, hogy a párok összeházasodnak és gyerekük lesz. Ennyi bőven elég volt neki. Ha jobban firtatta volna, több magyarázatot kapott volna. Most 6 éves és a legkevesbe sem erdekli a téma. Nyilvan nemsokara fel kell vilagositani, de majd akkor, ha igenye is lesz ra. Szerencsere mindent megkerdez, ami erdekli, szoval nem honnem h gond lesz belole.
2022. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk kezdetben az volt, hogy anyu meg apu szeretik egymás, ezért anyuka hasában elkezd nöni egy kisbaba.

Késöbb meg egyre pontosítottuk a témát, tiz éves kor körül már nagyjából mindent tudott a gyerek.

De ha valami nagyon furcsát kérdez, érdemes visszakérdezni, mert a legtöbbször valami félrehallott dolog áll mögötte, és sokkal kevésbé az, aminek elsöre hallatszik.

2022. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
ha anyu és apu kellően jól összebújnak, akkor baba lesz
2022. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mindig annyit, amennyit kérdez, tök jó iranymutatás, ha kérdez a gyerek.

És ha nem kérdez, akkor hogyan tovább?

Én most itt akadtam meg.

6,5 éves lányom még mindig tökéletesen elégedett azzal a válasszal, amit 3 évesen kapott, amikor a testvére született. Akkor se érdeklődött a "hogyan került a hasadba" iránt, csak annyi izgatta, hogy ott hogyan fejlődik. Olvastuk a Sehány éves kislányt, azóta a Barátnőm Bori testvérvárós részeit, Babarókát, amiben említik a szülést is.

Tud nagyvonalakban a menstruációról ("anya vérzik havonta, de ennyi), de nem kérdez tovább, pedig lassan kéne.

2022. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk mindig téma volt a hogyan születtem, hol voltam, mielőtt megszülettem. Esti meseként is kérték. De 3-4 évesen is sikerült a drogéria pénztárnál firtatni a fiamnak, hogy miért kell nekem pelenka. Legutóbb meg a 11 éves és a 7 éves együtt kérdeztek... szóval ennyit a korosztályos besorolásról :D

No de szerintem 6-7 éves korban már nem kell körülírni illendőségből, a biológiakönyvet lehet pár mondatra egyszerűsítve tárgyiasan összefoglalni. Hozzátéve, hogy ez nagyon jó dolog, de csak a felnőttek csinálják és akkor történik, ha mindketten szerelmesek és lehetőleg már össze is házasodtak :P

Meg hát annyi ilyen felvilágosító mese van. Ha úgy érzed, itt az ideje, de nem kérdezett még, akkor lehet olyat, ami a korosztályának való. Pl. nagyobbaknak a "Volt egyszer az élet" rajzfilm-sorozat szerintem nagyon jó ebben a témában is.

2022. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

A gólyás mesét hanyagolva a lassacskán adagolt valósággal.

Mindig több infót mondasz el neki.


3 évesen még elég, hogy a kistesója épp most nő anyu hasában, ahonnal majd a doktorbácsik kiveszik. (És nem teszi be oda senki, ott kezd el nőni)


De egy 10 évesnek már azért lassan kell tudnia, hogy van petesejt, ami a nőből származik, s permasejt ami a férfiből, s ha ezek találkoznak, akkor úgy kezd el fejlődni a baba. Ha meg nem találkoznak, akkor befigyel a menstruáció...

2022. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

4 èves a nagy..

A hol jön ki.. anyának vannak nagylányos napjai már megvannak..

2,5 évesnek a nagylányos nap szintén megvan.. pedig fiú.


Hogy kerül be eddig ott tart,mhogy anya és apa,ha akarják akkor tudnak úgy összebújni, hogy baba legyen belőle.

Ezt csak felnőttek tudják, és úgy szabad, hogy szeressék egymást, mert egy kisbabáról és gyerekről gondoskodni kell, ahogy mi tesszük velük..ezt szerintem még 2 évig lezárjuk ennyivel.


Kicsit más..

De ott már tartunk, hogy mindenki a magáét piszkálhatja csak..senki nem nyúlhat oda neki, ha ő nem akarja, én sem; kivéve, ha fáj, emiatt kell, hogy megnézzük kell-e doktornéni hozzá ( női gyerekorvosunk van)

2022. jún. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
6 éves fiam tudja, hogy a kisbaba az anyuka hasában lesz és onnan jön ki, mert van egy 2 éves húga, akivel ugye végignézte a terhességemet. Valamelyik nap rákérdezett, hogy a húgának is lehet-e majd baba a hasában, ha felnőtt lesz. Mondtam, hogy persze, ha majd lesz egy fiú, akivel szeretik egymást, és szeretnének babát, akkor lehet. Persze ha nem szeretnének, akkor nem muszáj. Azt hittem, ennyivel el van intézve, de jött a következő kérdés: "Jó, de az mitől függ, hogy lesz-e baba a hasában, vagy nem? Mit kell ahhoz csinálni, hogy legyen?" 😅 Hát bevallom, erre hirtelen nem tudtam mit mondani, de az tuti, hogy nem fogok gólyákkal meg méhecskékkel jönni 😃 Végül azt mondtam neki, hogy ez elég bonyolult dolog, és most még nem értené, de ha majd kicsit nagyobb lesz, megbeszéljük. Ebben megnyugodott, mondta hogy oké. 🙂
2022. jún. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

A gyerek kérdéseiből lehet puhatolózni. Gyerekcsopikkal is foglalkoztam és egyénileg szintén. Többnyire akkor beszélek nemiségről gyerekeknek, amikor erről kérdeznek, és a gyermek (esetleg csoport) ilyetén kérdése kapcsán a visszakérdezés technikáját alkalmazom általában, egyfelől azért, hogy elgondolkodtassam a gyermeket, ez is fejleszti őket, másfelől azért, hogy érzékeljem, hol tartanak a vonatkozó ismeretei:

"Na, mit gondolsz, te hogyan gondolod, hol bújik ki a kisbaba? / Hogy kerül a mama pocakjába?" Vagy egyebek, függően a gyermek kérdésétől.

És aztán, hallva, mit reagál, adagolom tovább az infót, és kérdezem tovább a gyermeket.


De ezt a technikát csak 3 éves kortól javaslom, a magyarázatokat általában se nagyon érti még a két éves gyermek.


És annyit mondj, kérdező, amilyen szintig érdeklődik erről a gyermek, mert a szexualitás kényes téma. Egy 5 éves kislányak megemlítettem pusztán a szülési fájdalmat, némielg járhat avval a kibújás, és egy életre megemlegette - tehát érzékeny a témakör! Nem okozott neki traumát, csak nem szívesen gondolt bele ebbe ovis korában, mint visszautalt rá kamaszlány korában.


Még egy fontos tényező: kb 8-9 éves korig ne bonyolítsd a témát, hanem maradj a PROTOTIPIKUS vonatkozásoknál. Tehát ne erőltesd a szivárvány színeit, értesz... Hacsak nem 6 éves korától maga a gyermek kérdez rá, de akkor a lényegre szorítkozz: bácsi szerethet bácsit; néni, nénit, de legtöbbször néni és bácsi egymást.


Ovis korban meg teljesen normális az uniszex megnyilvánulás: hagyni kell, hogy egy gyermek akár a saját neműbe lehessen szerelmes, mivel még nem alakult ki se az identitás, se az orientáció, az majd 6-7 éves korra fixálódik, habár akkoriban még nem tudatosodik.


Más kérdés, hogy hangsúlyozni 7 éves kor előtt a prototipust kell: bácsi a nénivel! És, hogy a nemiszervek miatt van a szaporodás.


Nem kell orális, anális szexre utalni se. Ha mégis kérdi a gyermek, akkor "nem illik ilyet tenni", és kész. Majd később jobban megérti, mire 8-10 éves lesz.


Megjegyzem, a kisgyermekek is masztiznak, ösztönösen, és ezt hagyni kell, bár kb 5 éves kortól értésére lehet adni finoman, hogy szabad ugyan oda nyúlnia, de mások előtt nem illik, ő már okos nagy gyerek, ügyel erre. Épp így, hogy megvizsgálhatják egymás nemi szervét, de nem nyilvánosan. Rajzokat viszont simán mutathatsz nekik erről! Fotóról csak csecsemőét illik legfeljebb, de legjobb élőben, ha van tesója, pl együtt pisilhetnek és látja, kinek mije van. A saját nemiszervéről ha kérdez a leendő gyermeked, akkor -mint más témakör esetén is- látnia kell a gyakorlatban, tehát ez esetben javasold neki, hogy ha szeretné, mutassa meg a saját nemi szervén, amit kérdez, pl miért csak addig tudja a bőrt felhőzni, ah kisfiú, stb, ez azért is jó, mert merni fog szólni a felnőtteknek, ha fájdalma, problémája van a nemi szervével, és akkor könnyebb orvosolni.


Sok példa van rá, hogy az ovisnak a legtöbb dolog természtes, akár egy nudista strand, akár a szexuális témák, csak ugye egyéne válogatja, ki mire érzékeny, mint a szülési fájdalom példája mutatja: nos ezért legyél körültekintő ilye ntémában és ezért maradj meg a prototipusoknál, amikor te beszélsz hozzájuk!


Mondom, kivétel erősíti a szabályt, tehát ha kérdezi az ovis, hogy a bácsi a bácsival csókolózhat, akkor fogd rövidre és őszintére: "igen, ha akarják". És ha bácsi bácsival szerlmeskedni akar? Akor ovisnak elég annyi: "nem szoktak, inkább bácsi a nénivel szokott". Összezavarná még a nem prototipikus nemiség.


A saját nemi identitása és orientációja akkor fog kialakulni megfelelően, ha megérti az alapokat, hogy a nemiség aszaporodás, tehát a heteróság miatt van. Ha így állsz ehhez, akkor 6-7 évs korára terméseztes módon kialakul az orientációja is, tehát lehet, h homoszexualitás alakul ki nála, lehet hogy bi-, vagy hetero. Tehát a prototipusról mesélés, az alapok nem gátolják meg, hogy felfedezze egy gyermek a saját homoszexoldaláűt akár, se azt, ha ő hetero.


Egy másik szabály, amit jónak tartok: ha meglátásod szerint a gyermek már komplikált, és/vagy igen kényes területről kérdez, pl személyeskedés, vagy a szex módjai, pozitúrái, a nemi erőszak stb, ami még nem neki való témnakör, nos, ilyenkor, és szinte csak ilyenkor tereld a szót, vagy válts tevékenységet: "nos, okosakat kérdezel, máskor is válaszolok neked, de be kell fejeznem a pakolást, drágám!" - és ehhez hasonlók.


Kivétel képez, amikr gyanítod, hogy -rossz esetben- nemi erőszak érte. Ilyenkor jó, ha beszélteted, és pláne ha eljátszod vele közvetett tárgyakkal, pl plüss állatok segítségével, h képet kaphass erről. Csak ne diagnosztizáld. Ha gyanúd lenne ilyesmiről, akkor kérd ki szakember tanácsát, pl Pedagógiai Szakszolgálathoz, ami 7 éves korig asszem ingyenes, és alapjában csak megnézik, hogyan játszik és rajzol a gyermek.


Az életkor: ovisok általában nem értik a mikrovilágot még, erre számítani kell. Így emiatt se legyél "tudományos még velük", hanem csak 6-7 éves kortól. Egyfelől szóba kerülhet a kertészetes analógia: apa magocskát ad anyának.


Hogyan születik a baba, hol bújik ki: kislányt könnyű rávezetni: a mai napig a kislány, akit rávezettem erre beszélgetéssel, mert érdeklődött a nemiségről, nem emlegeti a nemiszerv támát, hanem a szülési fájdalom vonatkozást csak!

Azaz: a nemi szervek alapvetően természetes témakör az ovisoknak! Később inkább megjelenhet szégyenlősség, de persze ovisoknál is olykor kényes téma lehet a puni, kuki téma, pedig őket még intenzíven érdekli a nemiszervek minkéntje, míg kisiskolás korban lankad az ezirányú érdeklődés, és majd ugye kamaszkorban ismét intenzív.


Ovis kisfiúk: őket ugye nem szimpla dolog rávezetni, hogy találd ki, melyik testrészeden bújik ki. A lányok nemiszervét még nem igazán értik -sok kisfiú azt se tudja, a lányoknak "is van valamije"-, ahogy teljesen az ovis kislányok sincsenek tisztában az anatómiával, de legalábbis a saját testük része, így valamit megsejtenek. Így aztán ovis fiúknak egész egyszerűen elmondtam már azt, ha kérdeztek erről, révezetéssel: "mivel pisilsz, oké, a kukiddal, és a lányok? Nos, nekik is kicsi lyuk van, amin pisilnek a puncijukon, és ők is popsin kakilnak, csakhogy a lányoknak egy nagyobb rés is van a két luk között és ot bújik ki a kisbabájuk, majd ha nagylányok lesznek és amikor akarnak kisbabát".


A lányoknak is hangsúlyoztam már, hogy nehogy megijedjenek: "a pisilő lukacskád mellett a nagyobb lukon fog kibújni a baba, ha nagylány leszel és ha gyereket szeretnél majd. De nem ott, ahol kakilsz."


Valamint: gyerekeknek nem lehet még babája, ezt mindig hozzáteszem, ha kérdeznek a kicsik. Továbbá: meztelenül szerelmeskedik apa és anya, ilyenkor tudja odaadni apa a magocskát anyának, aztán anya pocakjában nőni kezd.


A téma szerteágazó, mert ugye a kövér néni esete is felmerül a kicsikben stb, de adtam neked elég irányadót most, kedves kérdező.


Annyit még, hogy a gyerekcsinálást nem igazán szokták érteni az ovisok, ráadásul általában a "magocskát ad" válaszommal meg szoktak elégedni. Aki nem, annak mondom el, hogy pucéran egymáshoz bújik anya és apa. A dugást annyira nem értik, és nem is kell forszírozni 7 éves kor előtt ennek magyarázatát, habár kollégáim is tapasztalták, hogy ha néha egy ovis mégis ennyire érdeklődik a dolog technikája iránt, akkor nem okoz gondot a "terelés" más témára, vagy volt, hogy elmodta a mit hova dug tényezőt, de amelyik ovis a dugás technikája is érdekli, annak sosem okozott traumát (a későbbiekre nézve se), ha elmondod, de ennél többet NEKI SE mondj, semmi szivárvány téma, semmi nemi erőszak téma! Arra maj 8-10 kortól elég kitérni.


Cukros bácsi témakör: erről annyit, hogy "idegennel ne állj szóba, cska ha anya megengedte. Ha az idegen azt mondja, óvónéni, anya, apa megendete, ne hidd el neki. Anya mondhatja meg, vagy apa, vagy óvónéni, óvóbácsi, vagy nagyi, vagy a bébiszitter! Máskülönben az idegen bácsi, néni bánthat téged." Ennél jobban felesleges és káros részletezni.


Mensi: 2-3 éveseknél egyénfüggő, melyiket érdekli és melyikük kezdi kapiskálni. Bajnak nem baj, ha elmondod kicsiknek, csak semmit ne erőltess, ha lehet. E témát se!


És tehát ne menj részletesen a téma mélyére, valamint fogalmazz egyszerűen, lényegre törően és a gyerekek nyelvén!


(Azt azért elmondanám zárójelben, a szülési fájdalmat már nem említem meg ovisoknak, mert tehát volt, aki évekkel később is mint nyomasztó emlék adta elő a kislány, hogy a válaszomra, miszerint a szülés fájhat valamelyest, a szüléstől való majdani tartózkodásként rajtározta el a buksijában. Magyarán tizelévesen is emlegette a gyermek, hogy felvilágosítottam őt arról, hogy járhat némi fájdalommal a szülés. Mire 8-10 éves lesz egy gyermek, addigra magától úgy is rájön, hogy a szülés fájdalommal is szokott járni, akár császármetszésel, ami szintén nem kellemes, hiába az érzéstelenítő.)

2022. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!