Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet játszani egy 9-12...

Mit lehet játszani egy 9-12 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Oké, nondókázás, énekelgetés azt szoktunk (ameddig leköti), csikizés (bár a csikizést igazságtalannak és kínzónak találom, mert nem tud ellene védekezni és szerintem a nevetés csak kényszer reakció), táncikálás, (ameddig az energiám bírja, de ilyen mozgásos játékokat amúgy is az apjával szokott főleg játszani)... Színeket, számokat persze még nem ismeri, buborékok egyáltalán nem kötik le, rendes játékok se nagyon, úgyhogy kérek 9-12 hónapos babának való játék ötleteket! :D

2022. jún. 9. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Általában berakom a babakaramba egy adag zörgő játékkal, közben tv-n megy a dúdoló. Vagy az ikeás tálcás etetőszékébe teszem ahol várja egy zenélő, állathangokat kiadó játék amit nyomogatni kell ez is lekoti. Persze van mondókák, könyvből való olvasás és séta. Ennél többet nem nagyon lehet még vele,plusz furdetésnél játszik a kis vödrével.
2022. jún. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na igen, jó is lenne, ha tudna kicsit is maga játszani 😅, de sajnos csakis velem tud nem nyafogni.. ha nem ülök egész játék idő alatt mellette, sajnos akkor nyafog, sír, nyűglődik, ha meg ott ülök, akkor rám mászik. Ami leköti, az esetleg ha leültetem és szó szerint ugrabugrálva énekelek, táncolok neki 😆 tényleg nem köti le semmi, ha én nem vagyok szorosan mellette... lehet én rontottam el 😔
2022. jún. 9. 12:50
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is ilyen volt,de egyre többször hagytam egyedül ( igazából az elején ott voltam de a kanapén, aztán a szoba másik felében és így tovabb) a baba nem hülye,igen elején sírt aztán amikor látta hogy nincs rám hatással mintha elvagtak volna és hirtelen tudott egyedül játszani 😅 apja gyenge jellem nála továbbra is sír ha nem ül mellette.
2022. jún. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Akkor ne csikizd,ha te magad sem találod jónak. Ókorban bevett kínzás volt vallatásra. Soha nem csikizem a gyereket,míg nem tud beszélni és nem kéri magától. Igen,a nevetés reflex,nem biztos,hogy azért teszi mert élvezi. Ha túltolják,bele is halhat egy kicsi ( olvass utána).

Bocsi az offért,de a rokonaim is kiakasztanak ezzel,hogy a fiamat próbálják csikizni és mikor megkérdem,ők szeretik-e,közlik,hogy á ők utálják..

Mondom akkor miből gondolja,hogy minden gyerek szereti?!

2022. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Natúr joghurt, étel festék, kis tálkákba/poharakba és csüccs a kádba! A kád oldalát belülről lehet ujjal festeni vele. Ha a szájába is veszi, nem ártalmas.

Az én fiam a dobozba bepakolást is szerette, kerestem egy nagy üres dobozt és elkezdtük belerakni a játékokat. Amikor minden bent volt, kipakolt aztán vissza.


Ha beírod pinterest keresőbe, hogy baby or toddler activities, rengeteg jó ötletet ki fog adni, legtöbb otthoni alapanyagokból áll.

2022. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Homokozó

Locspocsolás

Dolgok bepakolása

2022. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy tepsibe szórok egy marék kölesgolyót, jó darabig elvan vele. Padlóra ragasztottam bubifóliát, azt is tudja pukkantgatni, zörgetni.
2022. jún. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imád lapozgatni könyvet. Minél nagyobb annál nagyobb élvezettel.
2022. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én arra szoktattam, hogy eljátsszon egyedül is. Most 1 éves, pár hónapja megy, felfedez. Simán elszórakoztatja magát egy üdítős palackkal, pörgeti az autók kerekeit és nézi ahogy forog, elcsen egy papírzsepit és kis darabokra tépi, talál egy madzagot, azt is fél órát piszkálja... Nem is tudom, hogy igényelte-e hogy én játsszak vele konkrétan. Szerintem nem igazán. Vagyis csak amíg nem tudott helyet változtatni (6-7 hónapos koráig). De azóta csak ott kell ülni, hogy lásson. Ha felállok, ordítás van xD
2022. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kádban festegetés szuper ötlet, a papírzsepit, kölesgolyót a babám AZONNAL a szájába veszi és nyeli le, a szemetesből kipakol 🥲👍, sehonnan máshonnan nem érdekli a pakolászás, a könyv lapozgatás is érdekli pár percig, de leginkább a szájába venné, a locsipocsi is szuper ötlet pláne ebben a kánikulában, amúgy a pinterest eszembe se jutott, de most végül onnan inspiálódtam.
2022. júl. 1. 16:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!