Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szabad óvodás...

Miért nem szabad óvodás korban megtanítani a gyerekeket számolni, írni, olvasni?

Figyelt kérdés
Már többször is hallottam, hogy probléma volt ebből. Az alsós tanítónéniknek állítólag nagy probléma, ha már úgy megy oda a gyerek, hogy első osztályban nem igazán tudnak nekik mit tanítani. De pontosan mi lehet a bajuk ezzel? Az hogy ezek a gyerek így unatkozni fognak órán? Vagy hogy más módszerrel tanítanák őket? Az egyik volt szaktársamnak konkrétan azt mondta egy tanárnő, hogy nem kellett volna engednie számolni tanulni, mikor látja hogy számolni próbál a kezén akkor rá kellett volna szólnia hogy azt nem szabad, vagy ha kérdez valamit ezzel kapcsolatban, akkor nem szabad neki válaszolni. Tehát az kiváltképp baj, ha önállóan próbál meg valamire rájönni a gyerek.

2022. jún. 18. 02:03
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
62%

Gondolj bele, ott ül az órán egy csomó gyerek, aki most tanulja és szépen lassan igyekeznek haladni velük, de van köztük néhány, aki már tanulta. Vagy unatkozik, vagy neveletlenkedik órán.

A másik probléma, hogy sokszor rosszul tanulják meg és azt sokkal nehezebb már kijavítani.

2022. jún. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

„Az alsós tanítónéniknek állítólag nagy probléma”

Már legalább negyven éve ezt hallom. Esetleg ki kellene találniuk valamit a tanító nénik számára, hogy ne legyen már ekkora probléma. Akik nem tudnak írni-olvasni, azok is teljesen más közegből, más családi háttérrel kerülnek iskolába, legalább akkora eltérések vannak köztük, mint az írni tudó és nem tudó gyerekek között.

2022. jún. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk régen elsőben már kettő diák is tudott írni-olvasni jócskán a többiek elött. Ők gyakorló feladatottak voltak lefoglalva, így nem volt az órán semmi zavargás.
2022. jún. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyszer valaki megtanul írni-olvasni vagy számolni akkor nem a módszer a lényeg, hanem az hogy megtanult. Minden ember más, ez a legnagyobb gyökérség, mikor a kreativítást és a tudásvágyat kiölik a gyerekből, mert csak a bevett egyetemes módszerek az elfogadottak. Így csinálnak a gyerekekből agymosott téglát.
2022. jún. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ezt egy okos tanárnő megoldja és tudja kezelni :) bár nem mai gyerek vagyok de volt olyan az osztályban aki olvasva és nagyjából írni tudva jött hozzánk. Őt lefoglalták más feladatokkal. Illetve egy ismerősöm kb már minden betűt stb tudott, gyakorlatilag folyékonyan olvasni , mikor iskolába került. Nála sem lett semmi probléma. Plusz rá lehet venni szépen, hogy segítsen a kicsit le maradottaknak.


Illetve volt egy különleges osztálytársam, aki valamiért furcsán érezte magát, hogy elsőben pár hónap alatt nem tudott úgy olvasni, mint mondjuk mi. Majd a tanárnőnk, míg mi olvasás feladatot csináltunk, megtanította, aztán szinte jobban tudta , mint mi. Szerintem minden hozza állás kérdése. Tudom, hogy nem

Könnyű a mai pedagógusoknak , de igazából melyik munkahely az, ami nem ad kihívásokat . Minden tiszteletem. De valójában minden gyermek más. Valakinek rá vezetés kell, és egy kis törődés, hogy rájöjjön arra, ami más gyereknek evidens.

2022. jún. 18. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

A lányom 5 éves korában magától tanult meg írni-olvasni. Ilyenkor mi van? Kössem be a szemét?

Ráadásul nem is megy még iskolába, autista.

Annyi,hogy az írott betűt nem engedem neki megtanulni.

2022. jún. 18. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
4-esre adnék tíz upvote-ot is, ha lehetne
2022. jún. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

6os vagyok.


Mi nem tanítottuk őt,de ha megkérdezett egy betűt,akkor azt megmondtuk neki. Ennyi volt a segítség, a többit intézte magának. Most 6 éves.

Eleinte próbáltuk az apjával elterelni a figyelmét,de rákattant. Szótagol,számol, már azt is tudja,melyik a páros és melyik a páratlan szám. Hihetetlen agya van...A múltkor azon elmélkedett a 6 éves lányom, hogy a 0 páros vagy páratlan szám...

Fogalmam sincs,mit fog az első osztályban csinálni. Tényleg. És mégis muszáj voltunk visszatartani még 1 évet a viselkedési/szocializációs/beilleszkedési problémái miatt. Sajnos.


Én is jobban örültem volna,ha ezeket az iskolában tanulja meg.

2022. jún. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező! Mire megtanítja a gyereknek,hogy nem szabad számolni,akkorra az óvodában is már bőven van matekfoglalkozás (nagycsoportban van). Ekkora hülyeséget....
2022. jún. 18. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
95%

Én már tudtam olvasni/írni/számolni amikor suliba mentem, a tanárok megoldották, és csak más feladatokat kaptam mint a többiek. Nem ezen az oldalán van a dolognak a probléma.


Az a baj, ha a szülő erőlteti, hogy az óvodás gyereke tanulja ezeket a dolgokat. A gyerekeket hagyni kell játszani, és gyereknek lenni. Ha önmagától el kezd érdeklődni a számok meg az olvasás iránt akkor persze lehet neki segíteni, meg tanítgatni. Viszont egyre gyakrabban előfordulnak azok a szülők akik kvázi ráerőszakolják a gyerekre, hogy tanuljon meg olvasni/írni/számolni, idő előtt, mert úgy gondolják hogy így majd a gyerek jobb iskolába kerül, meg többet tudnak belőle kihozni (ami egyáltalán nem igaz).

2022. jún. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!