Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéri bakik?

Játszótéri bakik?

Figyelt kérdés

Anyukàk,


Ha játszótéren a gyereketek ellök egy másikat, hogy reagáltok?

Pl ha épp lökdösődő korát éli?

Vagy mit ha a játék hevében lök meg valakit hirtelen véletlen?


Annyi féle anyuka van,

Van aki nem is szól semmit

Van aki szidja végig a sajátját elrontva az egész játékát szegénynek.


Mi az arany középút, mi jó a gyereknek?


2022. jún. 21. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha direktbe löki el és az anyja nem látja én biztos rászólnék ,hogy mit csinál.

Ha véletlen akkor szólok a sajátomnak ,hogy álljon fel és menjen tovább.

Szerencsére az enyém nem a lökdösődő,verekedős de viszont az összes idióta ,buta gyereket vonzza.🤣

2022. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Odamegyek hogy ez nem vol szép S kérjen bocsánatot attól akit fellokott.

Ha véletlenül volt, szólok hogy figyeljen picit jobban, ha direkt, mégegy ilyen és megyünk haza.


Ha a másik gyerek löki fel, mondjuk direkt, akkor hazafelé menet elmagyarazom neki hogy nem kell mindent hagynia, ha véletlenül volt,akkor azt hogy ilyen előfordul. Persze figyelem hogy ne legyen baj

2022. jún. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha direkt löki el, akkor félrehívnám és elmagyaráznám neki, hogy nem lökdösődünk. Ha nem fejezi be, akkor megyünk

hazafelé.

Ha véletlen löki el, akkor maximum bocsánatkérésre szólítanak fel, ha magától nem kér...

2022. jún. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha direkt fellöki a másik gyereket akkor elmondom, hogy nem szabad, odamegyünk elnézést kérni. kultúráltan, nem szidva, nem a jàtszón fogok izmozni.


ha véletlenül löki fel, akkor meggyőződök róla hogy esetleg nem lett-e baja a másik gyereknek, de nem rendezek jelenetet.

2022. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Nekem volt ilyen korszaka a nagyobbiknak. Ő direkt lökött és ütött is. Valahogy tartott a többi gyerektől vagy nem tudom.. Ahogy előttem is sokan írták, én is oda léptem és bocsánatkérésre intettem, bár még nem tudott beszélni, én is bocsánatot kértem helyette. Ha nem maradt annyiban, akkor elmentünk egy másik játékhoz, ahol nem volt gyerek vagy megkértem hogy menjen inkább motorozni. Durva ellenkezésre viszont elmentünk a játszótérről.

Az időszak elmúlt, szépen játszik (korának megfelelően fiúsan 😂) az óvoda társaival. Nincs rá panasz.

2022. jún. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a gondolat is felháborító, hogy van "lökdösődő korszak". Az enyémnél nem volt, egész életében akkor lökte a másikat, ha frusztrált volt, és minden alkalommal rászóltam/rászólok. Szerencsére irtó ritkán csinálja, inkább kiabál a másikkal.


Van az, amikor "durvulnak", most pl azt játszották ki fut gyorsabban a labdához és szerzi meg, és akkor szinte vérre megy, lefogják egymást, visszahúzzák egymást(miközben kacagnak), csikizik egymást, próbálják kiszedni a labdát a másik kezéből, befurakodni a labda és a másik teste közé. Na nekem ez már durva, de még belefér, mert játék, vetélkedés, szerencsére ritkán durvul el. Rosszindulatú megmozdulásokat (mint fellökés) pillanatok alatt lereagálok, "meg ne próbáld", "nem szabad", de gyakran elég egy szemvillanás, már félbehagyja a dolgot, vagy bocsánatot kér. Frusztráltnak, dühösnek lenni szabad, durvának és bántónak lenni nem. Se szidás, se lökés nem fér bele, esetleg viccelődésbe hülyézhetik le egymást.

2022. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó. Oké. Értem. De amikor az 1 évesem csinálja, nem haragból hanem védekezésből (mint írtam valószínű félt a gyerekek közeledésétől) akkor hiába mondom neki, hogy ez durva, hogy álljon meg, egy 1 éves még reakcióból vagy tesztelésből csinál ilyet nem méregből. Ráadásul a szavaimat sem érti, csak az érzelmi reakciómat. Eszembe nem jutott volna bántani emiatt, épp hogy próbálja megtanulni hogy a másik gyerek mit akar tőle. Ezért is próbáltam a bocsánat kérésre irányítani és a figyelme elterelését választani.

Ha egy nagyobb öntudatos gyerek csinálja pl óvodás korban hogy direkt ellöki a másikat haragból vagy kedvtelésből, az más!!!!!

2022. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Kisgyerekek részben van a kérdés, az egy éves még a csecsemő határán mozog, ráadásul a kérdés is sugallja, hogy "a játék hevében". Ennek köze nincs az egyéves babák viselkedéséhez, hát hol játszik együtt egy egy éves baba annyira hevesen a másikkal, hogy meglöki?


Ez óvodás-kisiskolás korosztály, hiszen heves játékról van szó, ráadásul játékról, az egy éves baba nem játszik senkivel közösen/hevesen.

2022. jún. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!