Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyi hogy jott ki az...

Kinek mennyi hogy jott ki az M-CHAT a 18 honaposanal?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nektek a vedono csinalta ezt a tesztet? Ha igen hogy jott ki? Kaptatok esetleg valamire pontot? Nekunk a szerepjatekra, mivel nem eteti a macit, a telefon meg nemerdekli. Viszont sepruvel sepreget, torli a port, ilyen hazimunkakat. Es itt nemtudta eldonteni a vedono, h mi legyen. 🤦🏻‍♀️ Viszont azt mondta, h nincs gond. 3 pontnak kell lenni, h tovabb kuldjon minket.


Nektek mi a tapasztalat? Koszi



#baba #Mchat
2022. jún. 29. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a védőnőnek nem kellene ilyesmibe belefolynia mivel nincs hozzá képzettsége. Neuropszichológus vagy pszichiáter kompetenciája.

Nagylányom 20 hónapos korában elvégezték, magas kockázat lett az eredmény, aztán mégse autista, mivel ez egy nagyon korlátozottan alkalmazható teszt. 3 év alatt jellemzően fals eredményt hoz, ha idegrendszeri éretlensége van a gyereknek.

Egyébként az a kérdés NEM szerepjátékra hanem mintha játékra kérdez rá. Szerepjáték 3 év felett jellemző. Mintha játék meg 1 éves kortól.

Úgy tesz mintha üres pohárból inna, a kezét füléhez téve telefonál, eteti a macit a semmivel, fakanállal fésülködik és hasonlók.

2022. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy jellemzően fals eredményt ad az M-CHAT. Én az eredeti publikaciojat olvastam még régebben, és úgy emlékszem nagyon alacsony a fals pozitívak aránya :/ szerencsés vagy hogy beleestel.


De valóban, ha rosszul értelmezik a kérdéseket, akkor lehet félrevezető eredmény.


Kérdező: ha 1 pontot ért el a fiad, az azt jelenti, hogy az autizmus valószínűsege igen alacsony. Majdnem hogy 0. Nem kell aggodnod. Tényleg 3 ponttól jelent rizikót.

2022. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2, én is olvastam és pont azt írja a saját leírása, hogy bizony nagy a fals "pozitív". Konkrétan úgy fogalmaznak eleve, hogy nincs pozitív diagnózis, csak magas pontszám esetén utánkövetés javasolt és ha az idő múlásával nem csökkennek a pontok, az jelent valós rizikót. Külön kiemelik, hogy bár 16, 18 hónapos kortól elvégezhető, valóságközelibb eredményt ad 2 év felett.

Nálunk pont így volt. 20 hónaposan 16 pontja volt a 20-ból (magas kockázat), 2 évesen már csak 7 (közepes kockázat), 3 éves korára 2-3 maradt

2022. jún. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor ranezek majd újra, mert azt meg az akkori sokkban olvasgattam :(

Wow, azért nem semmi hogy 16 pontja volt és később csak 2-3, nekem sajnos elég jól tartja azt az 5-6 pontot már másfél eve.

2022. jún. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!