Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolás kisgyerek (alsós)...

Scream85 kérdése:

Iskolás kisgyerek (alsós) esetén ki hogy oldja meg a nyári szünetet, ha nincs segítsége?

Figyelt kérdés

Igaz a kislányunk még óvodás, de a minap elgondolkodtunk hogy majd ha iskolás lesz hogy is fogjuk megoldani a nyári szünet alatt a felügyeletet?

Feleségemnek csak anyukája él, így csak 1 nagyszülő (ő még szintén dolgozik) és mi szülők vagyunk opció.

Most az óvodai nyári szünet szerencsésen jött ki, mert ez idő alatt hogy egyikőnk, hol másikunk lesz leálláson.

Viszont majd az iskolai 2 és fél hónapot nem tudom hogy lesz megoldva. Hármunknak összesen nem lenne annyi szabadsága, hogy elég legyen ennyi időre. (meg nem is engednének el annyi időre senkit).


Akik hasonló helyzetben vannak (akár csak szülők, vagy 1 nagyszülővel), Ti hogy oldjátok meg ezt a helyzetet?


2022. jún. 30. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Erre vannak a tàborok..
2022. jún. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Tábor, sulis napközi.
2022. jún. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Napkozis taborok, szabik, illetve sok iskola biztosit valamifele nyari ugyeletet.

A taborok zsebbenyulosak, ezekre sajnos sporolni kell, de nalunk pl van olyan napkozis tabor is, amit az onkormanyzat biztosit, csak a kajat kell fizetni, igy eleg kedvezmenyes.

2022. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

Mi direkt olyan munkabeosztásban dolgozunk, hogy mindig valaki otthon van.

Sógorom beviszi a munkahelyére (kórház) a gyereket,vagy nagymama vigyáz rá,valamint táborba is megy a fiú.

2022. jún. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Településfüggő. Ha jól hangolják össze az egyesületek az önkormányzattal és az iskolával, akkor nem vészes.

Az első hét volt problémás, mert az darab hét volt, (csütörtök- péntek) semmilyen tábor nem volt. Ekkor a szomszéddal beszéltük meg, ő vigyázott rá. Aztán kézilabda tábor (reggel fél 8-tól délután 5-ig) remek programokkal, háromszori étkezéssel. Mivel egyesületi tag 5000 Ft volt az öt nap.

Most az iskolában volt napközis Erzsébet tábor, ez ingyenes, napi 4 étkezés, és egész jó programok. Ezután 1 hét velem, 1 hét a nagyszülővel. Utána jön a néptánc tábor, ez is sok programos, buszos kirándulós. Ez sem vészes áron 20000 Ft 3x étkezés. Utána megyünk nyaralni egy hétre. Azután Zánka Erzsébet tábor, szintén az iskolával. Itt az utazást kell fizetni. Augusztus még bizonytalan, talán befér még egy önkormányzati táborba, illetve lesz egy kézműves tábor 35ezerért.

A többi szintén velünk, az már nem sok.

2022. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
97%

Nekem a kistesómmal van hasonló helyzet. Csak egy nagymamánk él sajnos, ő is Erdélyben. Nálunk ez úgy van megoldva hogy szerencsére anyukánk többnyire tud itthonról dolgozni, illetve a húgom tud velem lenni, de mind a ketten ritmikus gimnasztikázunk, abból van napközi nyáritábor, 6 hét, így amikor kell, tudunk/tud ott lenni. Olyan is előfordul, hogy barátnőhöz átviszik a szüleim reggel, és estefelé hozzák haza. Amikor én voltam kicsi, én is hasonlóképp voltam (nekem nincs nagytestvérem), így sokat voltam még különböző napközis táborokban, ezek jók voltak nagyon, mert különböző gyerekeket ismertem meg, és nem untam halálra magam a szünetben.


Nálunk ezt így oldották meg. Remélem tudtam segíteni.

2022. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Amikor nem tudtok rá vigyázni esetleg babysitter-t is lehet fogadni, vannak olyan idősebb hölgyek akik nyugdíj mellett vigyáznak kisgyerekekre, persze nem egész nyáron, de amikor nem tudjátok megoldani, jó lehet
2022. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
A fenti válaszolók által ajánlott dolgok tök jók, de a mai gazdasági helyzetben sajnos egyre inkább luxus táborra meg bébiszitterre költeni. Ha nem telik ilyenekre, akkor hasonló helyzetben lévő rokonokkal, barátokkal összefogni, összebeszélni, összeegyeztetni a szabadságokat, és egymásnál nyaraltatjátok felváltva a gyerekeket.
2022. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Jó kérdés, fogalmam sincs nekem se hogy hogy lesz. Ez az első nyár, hogy meg kell oldanunk, és így se könnyű, pedig még éppen ovis.

A tábor csak teljesen neurotipikus és nyitott gyereknél működik, speciális táborok nem igazán vannak.

2022. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Mi átvisszük a lányomat a barátnőjéhez, ha éppen ők nem érnek rá, akkor a nagyszülők vigyáznak, de nálatok ez nem megoldható.

Illetve van egy 16 éves nagylányom, és egy 18 éves nagyfiam, ők szoktak a kisebbekre vigyázni.

Eddig voltak nyári táborba, de nagyon felmentek az árak.

2022. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!