Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok akkor, ha a...

Mit csináltok akkor, ha a kicsi gyerek beteg, de nektek dolgoznotok kell (otthonról)?

Figyelt kérdés

A lányom (2 éves) most egész héten kihagyta a bölcsit, és nagyon remélem, hogy jövő héten már tud menni, de ki tudja. Nekem szerencsém van, hogy tudok itthonról is dolgozni, ezért nem kell feltétlenül szabadságot kivennem vagy táppénzre mennem, meg most negyedévzárás van, a héten pont el sem engedtek volna, főleg nem így utolsó pillanatban szólva. Viszont borzasztó rossz anyának érzem magam, mert kb egész héten rajzfilmeket néz napközben. Munkaidő előtt megyünk ki játszótérre, de már azt sem akarja, gondolom unja, hogy ilyenkor reggel még nincs senki rajta kívül, szereti a gyerektársaságot, szóval már reggel is egyből a rajzfilmeket akarja nézni. Délután meg szintén nem akar menni játszótérre, mert melege van, ha valahogy ki is imádkozom, fél óra után már jönne haza. Munkaidő után egyébként nincs gondom a benti játékkal, olyankor már nincs mesenézés, foglalkozom vele, játszunk együtt, de akkor is 8-tól 5-ig szerintem borzasztórossz, hogy csak a képernyőt nézi (mínusz az alvásidő), de egyszerűen nincs jobb ötletem, nem tudok vele mit csinálni, ha közben meg nekem dolgoznom kell (egyébként borzasztócuki, mellém ül a kanapéra és hozzám bújik, szerintem ezt a részt is nagyon élvezi, amúgy is nagyon anyás, de így betegen meg aztán pláne). Néha vannak üresjáratok, amikor nincs kint ötezer fok, akkor más esetben kimegyünk délelőtt is meg délután is 1-1 órára a levegőre szaladgálni, de így? Lakásban lakunk, nincs kert vagy erkély, viszont van légkondi, gondolom ezért sem akar kimenni, mert itthon élhetőbb a levegő.


Akiknél hasonló felállásban, vagy akár a covid alatt amikor voltak a lezárások és a gyerekek nem mentek bölcsibe-oviba, viszont tudtatok otthonról dolgozni, hogy oldjátok/oldottátok meg, mit csinálnak egész nap a gyerekek?


2022. júl. 1. 07:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Bébiszittert fizetek, aki foglalkozik vele 4 órában, a többi munkát alvásidőben csinálom.
2022. júl. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Férjem van velük, ha betegek és fantasztikusan csinálja. Fején a fülessel egyszerre tárgyal és legózik a kicsivel. Nem tévéznek (1000 %, mert még őszinték és eddig se tévéztek, nem tudja mi hiányzik).

Én viszont nem tudnám ezt, beismerem. "Szerencsére" el se engednek most home officba. A féléves zárást nem is tudnam gyerekek mellett.

2022. júl. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Betegen játszóra jártok?
2022. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem "úgy" beteg. Folyik az orra és alváskor köhög, emiatt hazaküldték a bölcsiből. Ha tényleg beteg lenne vagy valami fertőző nyavalya, akkor nyilván nem vinném játszóra.
2022. júl. 1. 08:30
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem vagy ettől rossz. Nem lesz örökké beteg, most kihúztok egy hetet így, aztán mehet vissza bölcsibe rohangálni. Azért, mert egy hétig nézett tévét, nem lesz semmi baja. Én se szeretem ha tévét néz, de tudom, hogy vannak olyan kényszerhelyzetek, amikor ez is lehet egy megoldás. Nyugi, ne ostorozd magad.


Vagy ha ez nagyon nem tetszik neked, mint megoldás, akkor hívj nagyit, bébiszittert, barátnőt pár órára, hátha tudnak segíteni.

2022. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha valaki nem vitte volna betegen a gyerekét a játszóra, akkor most a tiéd sem lenne beteg és nem lenne ilyen gondod.
2022. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Kisgyerek mellő otthonról dolgozni nem lehet máshogy, csak így. Nem ideális, de ne legyen lelkifurdalásod, más se csinálja jobban.

Száz éve az anyák, ha sokat kellett otthon dolgozniuk, kikötözték a kisgyerekeiket az asztal lábához, a mezőn meg derékig beásták őket a homokba, hogy el ne kószáljanak. Ennél azért jóval humánusabb megoldás a rajzfilm. :)

2022. júl. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
16%

A ho pont úgy munka, mint a munkahelen végzett munka. A beteg is pont úgy beteg, akárhol dolgozik éppen a szülő.

Táppénz.

2022. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Pont így csinálom, nem vagyok rá büszke, de annyi a szerencsém, hogy fantasztikus főnököm van,aki a kötelező hivasokon kívül sosem nézi ki mikor van online (amíg a munka elkészül persze) szóval a munka oroszlán része marad alvásidőre és éjszakára és így nem néz annyi mesét,bár ez így nekem effektíve dupla műszak. olyan is van, hogy ül az ölemben és rajzol amíg dolgozok. Mondjuk én csak heti 3 napot dolgozok, szóval nem az van,hogy 5x8 órát kell megoldani.

Most vagyok éppen beugrós baby sitter keresésben egyébként hogy az ilyen napokon a délelőttökön segítsen.

2022. júl. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%
Eszembe nem jutna bébiszittert hívni beteg gyerekhez. Általában nem egy helyre járnak, vigye egyik helyről a másikra a bajt???
2022. júl. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!