Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan telik a napotok ebben...

Hogyan telik a napotok ebben a melegben ovis korú gyerekkel?

Figyelt kérdés

#Nyár, nyári szünet, gyerek, óvodás, kánikula,
2022. júl. 1. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi most megyünk be az udvarról.

Festeni fognak a gyerekek még én megfőzök.

A kicsik ebéd után mennek aludni, a nagy már nem alszik, így vele ledőlünk, olvasok egy mesét, aztán néz egy Disney mesét még én összepakolok, takarítok, feltöltöm a kismedencét.

Ha a kicsik felkelnek eszünk (gyümi joghurt, attól függ mit kívánnak ebben a melegben). 5-6 körül tudunk majd szerintem kijönni, addig építőzünk, gyurm@zunk lufizunk bent.

Kint pancsiznak játszanak, (közben kel a férjem mert a héten éjszakás, kint van velük még en letusolok) 8kor vacsi, fürdés, alvás a kicsiknek. A nagy utána zuhanyzik. Kártyázunk egyet, vagy társasozunk és megyünk aludni


Nem túl változatos, de ilyenkor a túlélesre játszom csak. 7 éves lányom van és 2,5 éves vegyes ikerpár

2022. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Az ovis oviban (4 éves), de 12-kor megyek érte.

A kicsi (2,5)ősszel kezd.


Kora reggel füvet nyírtunk, ebben a nagy is asszisztált még. ( szomszédokkal egyeztettem a korai időpontot🙃)meglocsoltunk, közben a gyerekek kaptak reggelit a teraszon.. nagy átöltözött ovira, apja elvitte.. addig elokoltunk, szegélyt lenyirtuk, kicsi a játék nyírókkal segített.


Aztán pàrakaput kapcsoltam neki, homokoztunk is.


Most jöttünk be, épp letusoltunk.

Elővettem színezőt, papírt, de nincs kedve.. piheg a nyunyójàval mellettem.


Kicsit ma több dolgom van, mint lenni szokott ( vendègek jönnek holnap, sokan, ittalvásra is)


Ilyenkor szoktam amúgy ebédet összedobni..vagy edzeni, ha a kicsi elfoglalja magàt..De délután alvás, pihenés, ha délelőtt nem siketült az edzés, akkor ilyenkor szoktunk.. van hogy a hajnali nyírás helyezt sikerül.


Gyerekek imádjàk, csinálják velem, ez egy plusz program.

Aztán próbàlok mondókázni de ebben nem nagyon partnerek, olvasni nekik.


Ma délutàn festeni és ollóval vágni fogunk és ragasztani..


Jelzőtàrcsa készül:

Piros és zöld oldallal


Tegnap gyurmàztunk hosszabban..


Dèlutàni terv a vendégek miatt egy süti sütése és a holnapi ebèd/ vacsi előkészítése

(4 ebédelőt vàrunk és vacsira 18-an leszünk)


Máskor ilyen melegben nem állnék neki..


Aztán bármilyen meleg van, meg akarják nézni majd.. úgyh pàrakapu alánkiengedem őket..3tól árnyèkban van.


Tusolnak benn( mert tuzi vizesen bemennek a homokba is)


H nem tudnak szépen játszani, mesèt is engedek nekik nézni ( ezért lehet megköveznek)

Viszont haladnom is kell, àgynemű húzás stb)


Szóval ilyen melegben ugyanazt próbáljuk tartank, mint amikor nagyon rossz az idő.


Lehet rajzolok fel krètafilccel ugróiskolát a járólapra( simán felmosható)

Elővesszük a legót , vagy megabloksot vagy a bukfencszőnyeget.


Ha meg tudom vsinálnk a dolgom lesz origami hajó/ repülő, amit dobálunk és megúsztatunk a kádban..

2022. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
5, 4, 1 éves lányok, és félidős terhes vagyok. Napi 3-4 zuhany/kádban pancsolás mindannyiunknak, du. 6-ig mi nem tesszük ki a lábunkat a házból (későn kelnek, 11 előtt nem jutnánk ki a kertbe). Bent festünk, matricázunk, játszunk a cicákkal, mesézünk, a nagyok segítenek mosógépet ki-bepakolni, főzni, stb. Ebéd után alszanak mind a hárman még, akkor dolgozok kicsit. Este kint medence, veteményes locsolása, homokozás, ilyesmi, aztán fürdés, vacsi és szenvedés reggelig, mert aludni nem nagyon tudunk a meleg miatt.
2022. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nehezen

A fiam nagyon "kinti gyerek".

Normál hőmérsékletben kinn van egész nap (ha nincs ovi).

Ittbenn nem találja fel magát, egyedül nem akar játszani (pedig az udvaron elvan egyedül)

Van egy 9 hónapos huga, meleltte a sajat dolgaim, így nincs minden pillanatban csak rá időm. Így rengeteg a hiszti.

Ahogy lehet megy ki. 11 és 17közt vagyunk általában ittbenn, nem engedem ki a tűző nap miatt. Max 3 után árnyékba, de azt se nagyon, mert nem marad meg, kimegy a napra.



Szóval nehezen

2022. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mièrt lettem lepontozva..


Vagy csak a mese miatt?



Vagy ti sose csinàltok meg semmi munkát a gyerekek mellett?


Amúgy nàlunk is az a “baj”, hogy kinti gyerekek..


Ha rajtuk múlna, akkor nincs az az időjárási körülmény, amiben ne mennének ki.


Hamar kelnek későn fekszenek.

Nem alszanak egyben sokat.

2022. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

#5, én is írtam mesét. Nem fogok hazudni, egyszerűen nincs más amivel leköti magát olyan sokáig nélkülem, h haladjak is....


De tudod ez egy ilyen oldal. Sose volt logika a pontozásban 😅

2022. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Strandolunk. A házunktól 5 perc sétára van a strand. Még májusban vettem egy családi szezonbérletet. A strandon mindig összefutunk barátokkal, így mindenki jól elvan.
2022. júl. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es szerintem azért lettél jepontozva, mert a 4 évest belőled az oviba, mikor otthon vagy a kisebbel.


7 és 5 évesek a lányaim.


Reggel 8-kor már kinn voltak az udvaron, 10-től délig medencéztünk, ebédeltünk, most mesét néznek és 1 óra múlva irány megint a medence.


Nem halunk bele az időbe. Sokat isznak, könnyebbet esznek és simán lehetnek kinn.

Tegnapelőtt és tegnap túrázni voltunk. Sapka, naptej, folyadék és semmi gond.

2022. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Reggel korán kel a gyerek úgyhogy utána reggel, udvar, játszótér, bolti bevásárlás,a nagyon melegbe haza és míg főzöm a kaját addig valamivel lefoglalja magát,délután 4 után meg pancsol az udvaron medencébe, ugrál a tranbulinba,szaladgál,focizunk, rajzolunk a betonra,virágot gazolunk.Amúgy sok a vita is, mert újabban baj van a hallásával és nem nagyon akar szótfogadni sem:D
2022. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

🤣🤣🤣🤣


Jesszus


Egyébként nem kéne magyarázkodnom..

egyrèszt nincs szünet az oviban… majd csak 3 hét múlva indul,


Egyébként 2 gyerek nem tud csendben lenni ( férj home officeban.. de nem abban a fajtàban, amikor gyerekhang nem szűrődhet be)

Mellette besegítek neki én is.(nekem félig meddig megy mellettük, alvásidőben meg rendesen)

Heti 3 napot megy jelenleg... többi 2 mind2 gyerek más felügyeletében van /babyszitter, vagy nagyszülő, ha épp ráér és van kedve, de nem sózzuk rájuk/ ekkor hozombe a melóban az elmaradásomaz.


Nem utolsó sorban imádja a gyerek az ovit.

Bőg, ha nem mehet.. mert amúgy csak a tesója van társasàg.. itt nincs olyan jàtszótér, ahol lennènek gyerekek, csak, ha valakivel megbeszèlem)


De nem hiszem, hogy ez relevàns a kérdés tekintetében..


Egyébként, ha csak lepasszolnám is jól jàr a gyerek, ha az ovi jó.. és nem csak egy hely, ahova l kell tenni a gyereket, mert muszàj.


Tele vannak programokkal, előadásokkal, visznek nekik állatokat megmutatni. Így tedd rá… Kerekítő móka stb

Miért mennènk külön, ha ezt az élményt megkapja ott, társaságban, kiváló pedagógusok közt.


Èn azt vallom gyereknek gyerek a barátja.


Bölcsi nincs, emiatt megy 2,5 évesen a kicsi is oviba..

Akkor teljes állásban végzem, amit most.

2022. júl. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!