Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már senki nem viszi haza délben?

Már senki nem viszi haza délben?

Figyelt kérdés
Faluból költöztünk nagy városba,és ugyanaz a helyzet. Szinte csak én jártam délben a fiamért,azok is ottalvósak ahol van otthon kistesója. És zavarban voltam. Óvónők gyakran kérdezték dolgozok- e már,mindkét helyen, és szégyelltem magam, plusz nem estem teherbe.otthon a dédimamát gondoztam.Most iskolát kezdi,babám születik addig,és hozni akartam haza,most kiderült hogy mindenki kérte a napközit az egész osztály ( listát láttam) én is aláírtam,hogy ne én válasszam el a barátaitól,meg tanulástól,de télen sötétbe jár haza,aggódom,hogy sok lesz neki. Az én gyerekkorom jó volt akkor még sok gyereket vittek haza,nekem szomorú,hogy már furán néznek,már nem szokás.akik gyerekkel vannak otthon azok se. A mindennapos tesiről ne is beszéljünk és már elsőben 5 óráik vannak,mi felsőben kezdtük. A harmadikos unokaöcsémnek 6 órái voltak. Nekünk csak középiskolában volt és max heti 1 vagy kétszer. Angolt már elsőben kezdik mi ötödikben kezdtük. És már elsőben jegyek vannak nincs piros pont meg ilyenek. Ellenőrzőim megvannak emlékbe,nekik már nem lesz,csak a neten fent. Ez szomorú. Ti van amiben csalódtatok vagy amit jobban szerettek mint régen volt?
2022. júl. 2. 03:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Én a 80-as években voltam óvódás és kisiskolás, tőlünk nem nagyon járt haza senki. Iskolában mindenki napközis volt. Sokkal könnyebb volt ott együtt megcsinálni a házit, a többiekkel kimenni játszani, mint otthon egy csecsemő mellett. Egyébként meg a legtöbb szülő dolgozott. Középiskolában 6-7 óránk volt minden nap. Nyelvet 4-edikben kezdtük. Úgy írsz, mintha 70 éves lennél.
2022. júl. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Te írtad alá, hogy nem viszed haza. Ha annyira visszasírnád, ami régen volt, nem nyafognál, hanem azt tennéd, ami szerinted a legjobb neki.
2022. júl. 2. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem költözz vissza a faludba.
2022. júl. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én az ovibol hazahoztam ebéd után 5 napból ,3napon. Sokszor csak én egyedül. A munkám megengedte. A napközibol is haza fogom hozni ha iskolás lesz.
2022. júl. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Oviból nem gond, de az iskolából nem vinném haza. Nagyon rossz tud lenni, amikor a többiek mindig olyan délutáni közös élményekről mesélnek, beszélgetnek, amiről fogalma nincs. Én edzés miatt mentem haza mindig (úsztam naponta), és kb fél év után inkább kikönyörögtem egy késő délutáni csoportot emiatt.
2022. júl. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak középiskolában volt és max heti 1 vagy kétszer.


77-es vagyok, már felsőben többször volt hat óránk, középsuliban meg heti egyszer, máskor mindig hét...

2022. júl. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Az iromány felénél járva még mindig nem értem miről írsz, borzasztó katyvasz. "Szégyelltem magam plusz nem estem teherbe" 🤔
2022. júl. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Na én ennek az írásnak 2x futottam neki, de még mindig nem tudom értelmezni.

Kit visznek haza?! Vagy kit nem?!

Először írsz óvónőről, majd mibdennapi tesiről, majd az unokaöcséd is bekerül a történetbe...


Ne haragudj, de ennek szerintem fuss neki mégegyszer

2022. júl. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
12%
Igen sokan csak a csokra szülnek és teher nekik a gyerek, könnyebb ha lepasszolják az óvodának, iskolának hogy foglalkozzon az vele. Bár az ilyenek nem anyák, csak nők akik potyogtattak egy gyereket.
2022. júl. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Oviban amikor úgy dolgoztam én is hazavittem ebéd után. Egyszerűen így éreztem jónak.

Most volt elsős, napközis volt (azt mondták kötelező elsőben). Az 5 napos tesiből nálunk 1 nap néptánc óra volt. Egyébként az ennyi idős gyerekek nagyon aktívak, fiam meg se érezte a mindennapos tesit. Vannak feladatok is amikre jegyet kapnak, de sokat játszanak is.

Elsőben javarészt szöveges értékelés van. Nálunk volt ugyanúgy emellett ellenőrző, hisz az orvos is abba írja az igazolást, és beírták a jegyeket is szöveggel természetesen. Van piros és fekete pont is, szerintem nálatok is lesz. Tudom, elsőre ledöbbentett, de szerintem nálatok sem lesz olyan rossz a helyzet.

2022. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!