Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel szoktátok kelteni a...

Fel szoktátok kelteni a délutáni alvásából a gyereket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves. Tegnap délután 4 órát aludt, a megszokott 1,5 óra helyett. Ennek az lett a következménye, hogy éjfélkor dőlt ki... Ez nem jó se neki, se nekünk. Arra gondoltam, hogy ma felkeltem 1,5 óra után, ha nem ébred rendesen. De reggel is 7-kor, a megszokott időben keltettem, hát hatalmas sírás, hiszti lett a vége. Kellet több, mint egy óra, mire "normális" lett. Ti hogy küszöbölitek ki azt, hogy sírjon a gyerek, ha felébresztitek? Mivel lehet könnyen megnyugtatni? Vagy hagyjam aludni abban a menetben, ahogy ő szeretne???

2022. júl. 2. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Én mindig hagyom aludni, kivéve ha időre kell mennünk valahova. Tök felesleges a hisztit és nyüglődést kiváltani azzal, hogy megzavarod a pihenését.
2022. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Soha nem ébresztettem fel
2022. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Általában dél -fel egy körül alszik el és 3 körül ébresztem, ha addig magától nem ébredt fel. Azért,mert ha hagyom aludni ameddig akar az nálunk is bekavar az esti rutinba és ha másnap bölcsi is van (heti3x jár) akkor egész nap nyűgös, fáradt, sírós. Senkinek sem jó az, főleg neki nem. Nem veszi zokon az ebresztést, olyankor az ölemben kómázik, amíg szeretne.
2022. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem ébresztem, max ha időre megyünk valahova alvás után. Amúgy tegnap az enyém is négy órát aludt, délután ötkor kelt, eszembe nem jutott volna felkelteni, örültem, hogy alszik, ebben a kánikulában szinte egész este forgolódik, tegnap végre volt egy kis eső és enyhülés, ki tudta magát pihenni.
2022. júl. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha azt akarom hogy felébredjen elkezdek zajongani így magától ébred fel. Ha én keltenem abból hiszti lenne.
2022. júl. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Én mindig felkeltem. Reggel a bolcsi miatt fel 7kor kell kelni, hétvégén fél 8ig aludhat,de szinte sosem kellett még kelteni. Délután a bölcsiben fél 3ig aludhatnak, itthon 3ig hagyom (fél 1 körül fekszik le).
2022. júl. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
12-15-ig aludt. 15-15:15 közt ébresztettem,ha nem ébredt fel.
2022. júl. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Én is zajongani kezdek ha ideje ébredni. Ha nagyon aludni akar, úgyse tudom nornálisan feljelteni. Múltkor mennünk kellett időpontra és próbáltuk felkelteni de mint akit fejbevertek úgy aludt. Az apja elkezdett rá cuccokat tenni, szép kis torony lett, meg se moccant, aztán felkelt magától 10 perc múlva.
2022. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%

Attól, hogy nem megyunk időre sehova még életünk van.

Ha 4-5 órát aludna delutan, éjfélig lehetne itt parádézni, aztán higyjetek el megszokja..

Elkezdek mocorogni, zajongani en is és ott vagyok az ebredesnel de 9kor már ágyban a helye este, ahigy apucinak is velem.

2022. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Ha még mindig az apucimmal aludnék én is így gondolnám, #9 🙄🤦🏻‍♀️
2022. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!