Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoktatok csinálni az...

Mit szoktatok csinálni az állandóan veszekedő testvérekkel?

Figyelt kérdés

3 és 5 évesek. Cukik, okosak és olyanok, mint egy rossz házasságban élő házaspár. Általában csak veszekednek, de néha verekednek is.

Sokszor a kicsi kezdi (lány) valami ölelgetéssel, aztán lesz a csipkelődés, aztán a nagy cserebe szavakkal bántja (mert ugye ő játszana és nem a húgával akar olelkezni... akkor jon a "te kaka, edd meg a kakát, kuka vagy a fejed kuki, szar".. van minden) Aztán jön a lökdösés, a csapkodás, a dobálás.


Persze szólok szépen, csúnyán, szetszedtem őket, egyik egyik szobába a másik a másikba, de 5p egy mennek újra össze.


Mit csinaljak..? Miért veszekednek állandóan...? Anyam szerint mi is ezt csináltuk a tesoimmal.



Másik hogy miért ordibalnak állandóan a gyerekek? Én nem szoktam ordítani... de mióta ovis/bölcsis a kicsi is..állandóan megy a kiabálás. Kb olyanok mintha valami fesztiválon élnénk és túl kellene ordítani a zenét. Égek a szomszédok előtt hogy vagy megy a csetepaté vagy a kiabálás.

Valami ötlet?



2022. júl. 7. 09:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Mi is ilyen testvérek voltunk. Ezért nem szülök második gyereket, probléma megoldva. Nálatok az idő fogja megoldani.
2022. júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Na most sokkal jobban érzem magam, tényleg.
2022. júl. 7. 09:45
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ezt minden testvér csinálja,mi is állandoan haboruztunk az öcsémmel annak idejen😂szegeny anyánk tuti ő is kikészult.

Nemhiszem hogy tudsz bármit is csinalni ilyenek a gyerekek.Idővel jobb lesz hidd el:)

A szomszédokal meg ne törödj nekik is vannak gyerekeik vagy unokaik,vagy majd lesznek aztan megtudják:D

Nekem 1 kislányom van egyelőre és megse fordulna a fejembe hogy ez miatt nem akarnék neki kistesót.

2022. júl. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk kollektív büntetés van veszekedés esetén. Ha veszekedés, verekedés van, mindegy kinek van igaza, mindegy ki kezdte, mindegyiket leszidom, és/vagy megy a büntisarokba.


Amióta ezt alkalmazom, érezhetően kevesebb a hangos konfliktus.

2022. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

Idővel jobb lesz, ja persze.

Nálunk 4 éves fiú és 12 éves lány, ugyanezt csinálja, hol az egyik kezdi, hol a másik. Mi is ezt csináltuk a tesómmal.

2022. júl. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nálunk a kicsi nem marad ott a buntisarokban.

Milliószor is visszavihetem.. sztem meg kicsi ehhez. ettől persze fegyelmezem de nem veszem észre hogy meghatja.

persze próbálkozom de egyelőre nem látom ertlemet ennemlk

2022. júl. 7. 10:22
 7/21 anonim ***** válasza:
77%
Ettől lesz rosszabb is :D
2022. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, hogy megnyugodjak, hogy mindenhol ez van… vagy pánikba essek.


Szintén ugyanez.


Nálunk annyi, hogy büntisarokba teszem etetőszékestől, bekötve a kicsit…

Nem maradna ott egyébként.


Nem kevesebb.. de ki tudja mennyi lenne amúgy.

2022. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

#4


Egy élmeny lehet a te gyerekednek lenni.

Aztán ha iskolás vagy dolgozó felnőttek lesznek szegények, s valaki árt nekik, akkor se mernek kiállni az igazukért, mert úgyis őket büntetik...

2022. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%
Mi is ezt csinaltuk a tesommal. Felnott korban rendezodott a viszonyunk csak. Az enyem 8 es 2,5 eves vegyesparos. Brutal mit muvelnek,sokszor.a kicsi kezdi,siman nekimegy a nagynak,de ugy,hogy siras a vege. A nagynak hosszu a laba,az visszarug, a kicsi mrg nagyot tud dobni. Aah cirkusz az egesz nap. Neha lemeccselik,en sokszor hagyom, en nem uvoltok mar egesz nap.🤦
2022. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!