Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan foglaljátok le az 5-6...

Hogyan foglaljátok le az 5-6 hónapos gyereket?

Figyelt kérdés
Miket játszottok velük ebben az időszakban? Még nem ül,így kevesebb a lehetőség.

2022. júl. 11. 08:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sétálok vele sokat, hordozóban is.

Hasaltatom, forog jobbra balra.

Kukucskálós játék.

Kezébe adok csörgőket, stb.

A játszószőnyegen már nincs el sajnos, mert legurul róla, amióta tud forogni.

Van pihenőszéke, a konyhában amíg főzök addig szeret nézelődni benne.

2022. júl. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Fél évesen már állt az enyém. Nem kell szerintem lefoglalni, hadd erölködjön egy kicsit a felüléssel.
2022. júl. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen állt??!
2022. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő próbálkozik,de én még nem engedem.sokat van hason. Ő fordul hasra,az ő választása. Szeretném ha a gerince rendesen megerősödne,aztán az ülés. Kicsit korai 6 hónaposan állni,nem gondolod?
2022. júl. 11. 11:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak hogy korai, de nem is normális.

Forgott kúszott mászott?

Az enyém hét honaposan még csak kúszott.

2022. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem engeded felülni?

Ki mondta ezt neked, kérdező, hogy meg kell akadályozni a babát a mozgásfejlődésben?


Minden gyerek a saját tempójában halad a mozgással. Az én lányom is 6 hónaposan állt, 10 hónaposan önállóan járt. Most 2 éves, jó mozgású, erős, fejlett gyerek, szerintem sok mindenben a kortársai előtt jár (pár dologban meg nem, de ez természetes).


Miért is akadályoztam volna meg a fejlődésben?

2022. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem fogom ültetni még egyedül. Nem tudja tartani magát. Mikor tornázunk akkor segítséggel fölhúzza magát. De nem fogom erőltetni,vagy ültetni. Majd 1 hónap múlva már lehet róla szó. Ezzel nem akadályozom őt szerintem,csupán nem erőltetek és sietettek olyan dolgot amire még nincs teljesen kész.
2022. júl. 11. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Már ovis a gyerekem. Igen, 6 hósan állt, még fb bejegyzest is irtam rola, nem emlekszem rosszul. Sosem ültettem, ő ült fel kb 4 hósan. Semmi mas játék nem érdekelte, egész nap gügyögött és próbálkozott ülni/állni. A védőnő csak nevetett, mikor megkérdeztem, hogy baj-e.
2022. júl. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: "Ő próbálkozik,de én még nem engedem."


Ezt nem lehet máshogy értelmezni, minthogy meggátolod a gyerek saját próbálkozásait arra, hogy felüljön.


Az egy teljesen más dolog, hogy magától próbálkozik felülni, mint hogy te ülteted, anélkül, hogy magától próbálkozna, vagy felülne (ez utóbbi természetesen nem helyes).


Egyértelműen kellene fogalmazni.

2022. júl. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!