Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem unalmas nektek egész nap...

Nem unalmas nektek egész nap az 1-2 éves gyereketekkel játszani?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kisfiam, imádom, de őszintén szólva néha kicsit besokallok már attól, hogy egész nap ott kell ülni mellette vagy menni utána.


Ez nem volt mindig így, régen el-elvolt magának fél órákat napközben, míg én tettem-vettem, de most egy ideje már folyamatosan nyávog, sír, hisztizik, ha nem vele foglalkozok. És őszintén szólva, néha nagyon unom, mikor már 2 órája ott ülök mellette és ugyanazt az építőkockát pakolom, vagy századszor lapozom át ugyanazt a könyvet. Az udvaron is sokat vagyunk kint, de ott meg megy, egy pillanatra nem áll meg, nem ül le, nyilván mindig azt akarja csinálni, ami veszélyes.


És akkor egy ideje egész nap ezt csinálom :D Biztos más lenne, ha nagyobb lenne, és értelmesebb, kreatívabb játékokat lehetne vele játszani, de most ez sokszor nagyon unom.



2022. júl. 13. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Kihasznál. Legyenek dedikált játékidők, közöttük pedig tanulja meg lefoglalni magát valamivel.
2022. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Valamikor ilyen tájba van a második szepa ha jól tudom.
2022. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%

Hidd el, a négy-öt-hatévesek "kreatív" játékaihoz képest ez még semmi.

Szerintem se ülj mellette egész nap. Vagy kínálj neki más játékot, ha nagyon eleged van. Vezetgesd egy kicsit, hogy te se készülj ki és neki is jó legyen.

2022. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De ha nem foglalkozok vele, akkor ordítva-sírva jön utánam és kapaszkodik a lábamba. Nem kell más játék, hiába adok a kezébe bármit, csak 2-3 percig érdekes, ha nem vagyok ott.


Ez olyan 2-3 hónapja van, azelőtt sokkal többet eljátszott magának.

2022. júl. 13. 11:40
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
2-3 hónap múlva elhagyja.
2022. júl. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
És ha megpróbálod bevonni a feladataidba az ő szintjén? Montessori módszer, practical life része, olvass utána. Az én fiam még nincs 1 éves, kevés dologba tudom bevonni, de legalább nem üvölt amíg elindítok egy mosást, mert pakolja ő is a ruhákat. 15 hónaposan már egész sok mindenbe lehet bevonni őket :)
2022. júl. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, mindig bevontam, de ugye nem mindenbe lehet.
2022. júl. 13. 11:56
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

De unalmas. De elmúlik nemsoká.

Úgyse játszik el ha melletted van miközben csinálod a dolgod ?

2022. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
42%
Jobb lesz, legalábbis nálunk jobb lett, 19 hònapos. Anyásabb, mint előtte, nèha igènyli, hogy hozzám bújva játszon, meg nyilván van közös játèkidő is, de megèrti, ha anyának kell pár perc, igyekeztem erre nevelni baba kora òta ès szerencsère bármit elvègzek mellette. De ő ilyen gyerek, ehhez is kell szerencse, èn sosem hurciztam pl., nem volt matrica baba, 4 hòs korátòl a habtapira lett rakva ès felfedezett. Most már jobban leköti magát nèlkülem is, elkezdte èrdekelni a formabedobò, kirakòs, autòk, motorozik bent a lakásban, eljátszik. Simán felrakom a levest, megfőzöm az ebèdet mellette, persze állandòan csekkolom. Minden másbòl meg közös program van pl. ő pakol be nekem a mosògèpbe,öntözzük együtt a fűszernövènyeket, gurigatja a krumplit, hagymát, igyekszem mindig foglakozni vele, de meg kell èrtenie, ha anyának van 10 perc dolga, nem csecsemő már. Szerintem elmúlik, lègy türelmes, biztos szepás, sokat bújjatok össze ès pròbáld bevonni a dolgaidba, hátha megtetszik neki ès nem fog annyit sìrni, ha látja, hogy ott vagy vele :)
2022. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jobb lesz később,ha tudja hogy számíthat rád elmúlik hamar. Nekem is unalmas volt, meg nagyon fárasztó. A játszótéren jobb volt ilyenkor, ott a homokozóban ültünk órákat a többi anyukával, miközben formákat gyártottunk a gyerekekkel. Legalább tudtunk beszélgetni, szusszanni 5 percet amíg egyvalaki elvolt 2-3 gyerekkel, aztán csere.
2022. júl. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!