Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van 4-5 éves gyereke...

Akinek van 4-5 éves gyereke azoknak szólna a kérdésem. A ti gyerekeitek ott marad másnál? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy majdnem 5 éves kislányom,aki nem akar másnál maradni csak ha én vagy az apukája is ott vagyunk. Csak a nagymamával és az apukájával marad nélkülem,meg persze az oviban azzal semmi gond.

Pl: ha elhívja egy ovistársa akkor nem megy csak ha én is.Ha elmegyünk utána már nem foglalkozik velem,csak a tudat,hogy ott vagyok.

Akinek hasonlókorú gyereke van,hogy van ezzel? Köszönöm előre is a válaszokat.


2022. júl. 13. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen normális! Mellettetek érzi biztonságban magát.

Az már régen rossz, ha mindenféle idegennel el van a gyerek.

2022. júl. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Az enyem meg csak 2 eves nyilatkozni nem tudok rola de en pont ilyen gyerek voltam sajnos. Nagyon sokaig taborba se mentem kesobb is vegig szorongtam rettegtem a gondolattol hogy tavol vagyok anyukamtol illetve idegen helyen vagyok nem a megszokott kornyezetemben, minden ejszakat vegigbogtem. Kinottem de az erzes orokre bennem maradt. Azt hiszem vannak ilyen tipusu gyerekek🙄 erzekeny? En nagyon az voltam mindenen sirtam 🙈
2022. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
1# azért nem mindenféle idegennel "kellene" ellennie 😃
2022. júl. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekem nagyon barátkozós a gyerekem (6 éves, de emlékszem az elmúlt 1-2 évre), vendégségbe menni is szeret, de én is csodálkoztam rajta, hogy az ott alvás mennyire kritikus. Szüleimnél van el nélkülünk, esetleg a férjem szüleinél, de már az sem 100 százalékos.
2022. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%

Az

A gyerekeim (7 és 5 évesek) kifejezetten szeretnek "idegen" helyen lenni nélkülünk. Nyilván ezek a helyek olyan ovis és iskolatársakat, barátokat jelentenek akiket mi is ismerünk és megbízunk bennük, így a gyerekek is biztonságban érzik magukat.

Számomra ez nem fura, inkább megnyugtató, hogy elég magabiztos gyerekeket neveltünk ahhoz, hogy ilyen helyzetekben is jól érezzék magukat. Ne féljenek kérdezni, kérni, tudjanak viselkedni, stb.

2022. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Az én lányom 3 éves és kifejezetten imád a barátnőmeknel aludni, több egymást követő éjszaka is. A barátnom egyébként a lányom keresztanyja és 4 perc sétára kakukk egymástól.


Mindazonáltal azt gondolom hogy a te gyermeked teljesen úgy reagál, ahogy kell, én is ilyen voltam, mint a te gyereked, már egész nagy iskolás voltam amikor először egyedül ott aludtam önszántambol másnál.

2022. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
6-os vagyok, a válaszom nemcsak az alvásra, hanem a nélküle történő ott maradásra is vonatkozik természetesen.
2022. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Én is olyan gyerek voltam, mint 2-es, nem maradtam meg idegen helyen. A mai napig is feszélyezve érzem magam másoknál, nem örülök, ha meghívnak valahová.

N

2022. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi, az én lányom jelenleg a nagyinál is csak akkor marad ha muszáj, és az ottalvást inkább ne erőltessük.
2022. júl. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Egy 5 évesnek miért kellene "ellennie" bárkivel a szülei nélkül? Kisgyerek, érthető ha szeretné, hogy a szülője is mellette legyen. Nekem is ennyi idős a lányom, nem is volt még olyan helyzet, hogy elvártam volna tőle, hogy, nélkülem menjen valahova, közeli családtagon kívül.
2022. júl. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!