Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 3 éves gyerek még nem...

Közel 3 éves gyerek még nem beszél?

Figyelt kérdés

Októberben lesz 3 éves a kislányom, és érthetően még nem beszél,legalábbis mások számára nagyon nehezen érthető.

Mindent megért,és egésznap halandzsázik mi a szülei értjük,de valószínűleg sok mindent kikövetkeztetünk. Korának megfelelő modókákat imételgetünk,énekelünk,de sok betűt szóban felcserél, kimondani kituja de a szóban más hangra cseréli.

Meglepő,hogy ha idegenekkel találkozunk,és megkérdezik a korát szépen elmondja, bemutatkozik,elmodja kik vagyunk stb.

De ha mi kérdezzük elneveti,"el játsza"

Nem kellene érthetően beszélnie? Higom kisfia 1 hónappal idősebb és választékosan érthetően beszél már.Tudom,hogy nem kell hasonlítgatni,meg tanul a saját tempójában mégis érdekel menyire megszokott ez.

(Első gyerek nem tudok mázhoz hasonlítani csak a roknokhoz)


22/N



2022. júl. 18. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ugyanilyen voltam szüleim beszámolója alapján 3 évese, és nem lett semmi bajom, pedig azóta 20 év is eltelt :)

Esetleg, ha nagyon aggódtok vigyétek el fül-orr-gégészetre, lehet hallás problémái vannak, de elmondásod alapján ez nem állhat fent. Óvodában esélyes lesz a logopédus, fejlesztő pedagógus, de szerintem ő is megtanul szépen beszélni :)

2022. júl. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A hallása tökéletes :) a szobából mindent hall,pláne ha nem akarjuk. Szótagolva szépen mond mindent, mindent megért amit mondunk csak ha mondatot alkot akkor vannak gondok,a hangok felcserélése miatt van az,hogy nehezen érthető amit mond.

Voltunk beiratni az oviba,ott azt mondta a hölgy Ő érti amit mond,nyílván a munkályából adódóan ez a szuper képessége

2022. júl. 18. 19:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első megelőzött: én a kicsi hallásának kivizsgáltatását akartam javasolni. Amúgy hogy reagáltok mikor halandzsázik? Megmosolyogjátok? Nem veheti úgy le a reakcióitokból, hogy vicces amit csinál? Nem azért nevet mert mókásnak hiszi a halandzsázást?
2022. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
A hìg milyen rokon?
2022. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

“ Meglepő,hogy ha idegenekkel találkozunk,és megkérdezik a korát szépen elmondja, bemutatkozik,elmodja kik vagyunk stb.”


Ezek szerint semmi baja, beszél és hall is.


Felesleges pánikolnod

2022. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Telefonról írok és ha törlök egymásra írja a betűket,amiatt van a sok elírás meg betű csere mielőtt még jönne azzal valalo h kamu meg szólözhiányos
2022. júl. 18. 20:05
 7/10 A kérdező kommentje:

4-es Híg=húg


3-as Amikor halandzsázik kijavítjuk,lelassítjuk

2022. júl. 18. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
Lényegében akkor beszél. Csak nem érthető még teljesen. ez normális, oviban fognak majd ezzel foglalkozni, (lesz logopédus vagy ajánlják hogy hidd el ha szükséges) külön emiatt még nem érdemes vinni valahova. Annyi bőven elég csinalnotok hogy ha mond valamit akkor utána mondjátok ugyanazt szépen érthetően de nem direkt kijavítás célzattal hanem inkább visszakerdezve.
2022. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 19. 08:32
 10/10 anonim válasza:
Szívesen 🙂
2022. júl. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!