Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 4-5 éves kisgyerek...

Ha egy 4-5 éves kisgyerek zömében megy a tömeg után (ovis társak, vagy éppen aki főnököt játszik) akkor elrontottam a nevelését?

Figyelt kérdés

Elnyomtam nevelés közben és azért megy a másik után? Azután akit kedvel vagy szimpi neki vagy éppen erősebb karakternek tűnik?

Őszinte leszek, nem szeretném ha megalkuvó, túl alkalzkodó volna.Külön nevelni kell hogy ne álljon be a sorba?



2022. júl. 18. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

A fiam ugyanilyen volt óvodában. Megvolt a hangadó, aki után ő ment, rendületlenül. Ő ilyen. Sosem hangos, nem tör előre, olyan "lassú víz partot mos"típus.

Most 14 éves, 8 év kitűnő tanév és egy jól sikerült felvételi után a megye legjobb gimnáziumába megy, míg a hangadó 2,8-as átlaggal örült, hogy valahová felvették.

Ne írd le előre a gyereked. Nem kell mindenkinek a középpontban lenni. Sőt.

2022. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém 6 éves és én is tapasztalok ilyet nála most. Sokat beszelgetek vele arról h milyen egy barát, egy barátság, hogy az kedves, jó érzés, nem bánt, nem nevet ki, nem érzel szégyent, nem tilt el másoktól.

Mindig kérem h mindem nap baratkozzon másokkal is, ne csak azzal a falkavezérrel. Annyit elértem h elmondja h megvédte magát, vagy azt mondta így egy barát nem viselkedik, nem játszok ma veled. Ill. Új neveket is hallok végre akikről mesél.


Sok sok szociális kapcsolat által tanulják meg h hogy kell kezelni egymást. De én azt látom h beszélgetni is kell velük. Magának kell eljutni arra h hanyagol egy rossz kapcsolatot, de támogatni kell abban h helyesen lassa h mi ott a probléma


Pl a fiam vékony és kiderült h ő csak vekonyakkal szeret lenni mert aki erős attól tart. Erre sosem gondoltam volna, mert itthon ez nem gond, én sovány voltam és anyám majd belebetegedett h nem vagyok normális husis formás. És lám a fiamat zavarja.

Kiderült minap egy erős kisfiúval barátok lettek, csak aosem mentek még oda egymashoz


A félelmeikről kell velük beszélgetni, ill arról ha neki valami rosszul esik, akkor mwgteheti azt h mással jatszik, nem kell eltűrnie, még ha nem is áll le vitatkozni.


Szóval szerintem nevelgetni is kell őket ilyem téren is

2022. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Azért egy 4 évesnél teljesen normális, ha még nem képes tökéletesen átlátni minden helyzetet, hanem azt követi, amit a többség. Nem célszerű mellesleg arra sem nevelni, hogy mindig mindenhol ő legyen az, aki kilóg a sorból, netán sehova nem tud beilleszkedni.
2022. júl. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak annyit jelent, hogy társasági típus, de nem hangadó. Személyiség és nem nevelés kérdése. A nevelés kérdése az lesz, hogy ne csináljon hülyeséget akkor se, ha valami falkavezér azt találja ki. Lehet belőle nagylelkű barát, kedvelt munkatárs, és akár diplomatikus főnök is.
2022. júl. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Ja és tök természetes :) Ha megfigyeled, a fiúk mindig bandában járnak, lökdösődnek, versenyeznek. A lányoknak inkább mindig van egy aktuális legjobb barátnőjük és folyton beszélnek, összevesznek, újra beszélnek. A fiúk inkább artikulálatlan hangokat adnak ki, mert épp autók, kutyák, sárkányok, bankrablók... stb. és botokkal rohangálnak. (Persze általánosítás, de tipikusan így szokott lenni.)
2022. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

"A nevelés kérdése az lesz, hogy ne csináljon hülyeséget akkor se"


Tipp, tanács, mégis hogy?

Mert az ezerszer elmondom, (olvasott) mesén keresztül is tanítom, pszichológus is beszélt vele erről... Nem használ.

Megy mint a hülye a barátnője után.

Ha megkérdezed, hogy helyesen cselekedtek, gyönyörűen elmondja magától, hogy hogy kellett volna máshogy, de helyzetben csakazértis másol. 🤷

Majdnem 7.

2022. júl. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Tipikus. Jó tanács nincs, csak a piros gomb. 🤣
2022. júl. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Mert itt nem a problémádról kell, hogy beszélgessünk. Írj ki róla kérdést inkább. (Aztán adj zöldkezeket arra, ha mások egy kommentelőnek adogatnak tanácsot 1 oldalon keresztül :) )


Vagy írj privátot annak, akinek idézted a mondatát.


Én vállalom, hogy lepontoztalak. Pont ezért, mert nem fer tanácsot kérni más kérdése alá és magadra vonni a figyelmet, mikor ugyanúgy van lehetőséged kérdést kiírni.

2022. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
28%

Off. 6. Nem tudom, mi a konkrét dolog, amit csinál a lányod. Csúnyán beszél? Hazudik? Tönkreteszi valaki vagy a saját tulajdonát? Valakit csúfolnak közösen?

Lányoknál ez a legjobb barátnő kicsit szinte szerelem szintű rajongás tud lenni alsóban, pláne ha a másik népszerűbb az osztályban vagy idősebb, nagyon meg akarnak neki felelni. Ha olyan a tevékenység, akkor büntetni is lehet (mondjuk ha direkt tönkretette a mittudomén tolltartóját, nem kap másikat) vagy feltételt szabni, feladatot adni (elvette valakitől, akkor adja oda másnap az övét és kérjen bocsánatot, vagy ha hazudott, akkor többet fogod ellenőrizni, megkérdezni a tanítót, igazat mond-e... stb.). Tehát ne csak magyarázat legyen és figyelmet kapjon "jutalmul", hanem neki kelljen valamit csinálnia. De minden nevelés olyan, hogy nem feltétlenül másnapra lesz eredménye, lehet, hogy csak a következő hónapra vagy évre. Ettől még következetesnek kell maradni. Ha meg rossz a társaság, ha nem is veszed ki az osztályból, mert csak egy gyerek ilyen, biztosíts neki rendszeresen minél többféle lehetőséget más kortárs barátok "szerzésére" is, játszótéren, különórákon, akkor nem csak ez az egy lány lesz rá befolyással, hanem rájön, hogy más barátokkal érezheti magát nem szolgának, hanem egyenrangúnak vagy akár pont hangadónak.

2022. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én nem írtam le a gyerekemet, viszont az a saját tapasztalatom hogy nem érdemes nagyon fernek lenni másokkal. Így szeretném ha ő önzőbb módon nézné maga körül a társaságot a világot és kevesebbet lelkizne, illetve csak azért mert valaki ,,erősebbnek" tűnik, ne féljen neki nemet mondani.Semmi kedvem hogy tiniként valami elbacott falkavezér után szaladgáljon aki viszi esetleg a marhaságba.

Magasabb és elvileg fél év van közte és a csoport legtöbb gyereke között az ő javára.De én még nem láttam őt olyan szituációban bent, hogy ne ő volna aki a másik után megy, ez bevallom engem nagyon iritál.

2022. júl. 19. 10:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!