Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell kihajszolni a...

Miért kell kihajszolni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Szerencsére most éppen nem aktuális a kitűnő bizonyítvány mutogatása, de ez például az egyik példája a kihajszolásnak. Sőt nem csak, hogy kitűnő, de 5 tárgyból dicséretes ötös, emellett kiváló sportoló, sőt remek közösségi ember, aki minden rendezvényen ott van. Persze nyelvvizsgára készítik, különórákra járatják, meg otthon is rengeteget tanulnak vele. De miért jó ez? Az én lányom is jó tanuló volt mindig, tanultam vele én is otthon, de nem hosszú órákat, volt mellette szabadideje. Alsóban 4-es, 5-ös volt, felsőben már becsúszott egy-két hármas, de soha nem bukott. Sportolni is sportolt rendszeresen, biciklizett minden nap 30 percet magától, amit a mai napig űz. Nem kényszerítettem, ő akarta. Eldöntötte, hogy nyelveket akar tanulni, hát járattuk magántanárhoz, heti 1-2 órában, szintén ő szerette volna. Most 22 éves, felsőfokú nyelvvizsgája van angolból, franciából, most pedig, ha minden igaz, jövőre magyar-orosz tolmács lesz belőle. Később még szeretne nyelveket tanulni, mi támogatjuk őt. De a volt osztálytársai szinte kivétel nélkül elvéreztek az életben. Nem állnak meg a lábukon, nem tudják, mit akarnak az élettől, nem tudnak párkapcsolatot folytatni. Mi mindig megdicsértük a lányunkat, kiskora óta szeret utazni, mindig elvittük valahová nyaralni vagy később kifizettük neki az utat. Így történt, hogy már 22 éves járt 35 országban. Mi is büszkék vagyunk rá, okos, széles látókörű, intelligens nő, aki mindig ki volt nézve és vele együtt mi is, amiért nem volt kitűnő. A kitűnők meg 22 évesen kiégettek, nem érdekli őket senki és nem boldogok. Szerintem ez a kitűnősdi csak a szülők felvágása, jól érzem? Mert hosszútávon nem a gyerekért van, ez biztos. El lett ismerve minden évben jutalomkönyvvel, meg oklevéllel, meg plakettel, de csak a szülők voltak büszkék rá, a gyerekük életét meg tönkretették.

2022. júl. 20. 13:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen 35 országban? Azt hogyan?

Légiutaskísérő?

2022. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

Igen, gratulálunk, a te lányod diplomás, nyelvvizsgája van, mindenki másé hülye, buksisimi.


Figyu, akinek erről ki kell ilyen litániát írni, ott valószínűleg az ellenkezője van.


Volt hármasa. De sose bukott. Ezt miért kell kiemelni? Hogy sose bukott. Hát még jó.

2022. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
99%
Írsz egy baromi hosszú történetet arról, hogy más milyen hülye, bezzeg te. 8 bekezdésben írsz, milyen szuper a lányod. Biztosan így van, lehetsz is büszke, mint azok akik kiteszik a bizonyítványt (amivel nem értek egyet én sem). Egy jó tanács, attól nem leszel jobb szülő, ha mást lehúzol.
2022. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jók vagytok, a kitűnők meg minden szarok, sose lesznek boldogok, nagyon izgalmas téma.
2022. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az okos, sikeres vagyok, ezer barátom van, mindenki más hülye kérdésed sokkal kreatívabb volt. Erre még érdemes lett volna rágyúrni egy kicsit, de a kommentszekcióban még kompenzálhatsz.
2022. júl. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én nem írtam ki semmilyen kérdést ezzel kapcsolatban, csak ezt. És én nem büszkélkedem, mert senki nem tudja, ki vagyok. Ellenben aki kirakja a bizit, az konkrétan dicsekszik a gyerekével, a gyereket meg tönkreteszi a dicsekvési vágya. Ezzel azt akartam bemutatni, hogy még az én lányom tudta miben jó, tudta, hogy mi akar lenni, amiért mindent meg is tett, mi pedig segítettük, addig a kitűnőket olyan tárgyakból járatták különórákra, csak, hogy meglegyen a kitűnő, amik abszolút nem érdekelték. Ezzel elvették az énidejét vagy azt, hogy arra koncentrálhasson, amiben valóban jó, valóban érdekli. Az én lányom is volt mindig jutalmazva, meg a kitűnők is, de hibába kapták meg amit szerettek volna, nem tudják értékelni. Az én lányom tudja értékelni amit kapott. Beadták az orvosira, állatorvosira, jogra a jelentkezést, aztán az első évben kibuktak, mert nem oda valók, hiába voltak 12 évig kitűnők és hiába van kitűnő érettségijük. Ellenben aki csak a bioszra-kémiára koncentrált, mert az érdekli, a mai napig ott van. Egyik kitűnőből rendezvényszervező lett, de Mekiben süti a krumplit...
2022. júl. 20. 14:20
 7/28 A kérdező kommentje:
1-es: Igen 35 országban, kiskorától kezdve, persze nagy része európai ország.
2022. júl. 20. 14:21
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
6. Lehet többet keres a mekiben, mint a lányod fog a tolmácskodásból, amiben most borítékolom, hogy nem fog egy percet sem dolgozni. Majd megy egy nyelviskolába oroszt tanítani, ha van érzéke hozzá. Amúgy mi a probléma azzal, ha valaki 22 évesen a mekiben dolgozik? Én 22 évesen pincérkedtem, 24 évesen au-pairkedtem, nem anyuci-apuci pénzén jártam be a világot, mint a te gyereked. Most meg elég jól keresek az it-ben. Ne az legyen már a siker fokmérője, hogy 22 évesen ki mit csinál.
2022. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%

Az életrevalóság nem ott kezdődik, hogy apu pénzén utazgatok, minden sulimat fizetik, csak kinyitom a kis számat.

Aki a Mekiben dolgozik, megall a saját lábán, van bevétele, nyilván celjai is, aminek érdekében nem budos neki a munka és mindegy anyuék mennyire gazdagok.

Ezt a lenézést is tanitottad a lányoknak? Az értékrended hagy némi kifogasolnivalot maga után.

2022. júl. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja és akinek hármasa van általános iskolába, az nem okos, nem is tidom, hogy vehették fel bárhova is. Ja, onkoltsegesre.. Mert pénz az van🤣👏👏
2022. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!