Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
84%
Mit csinalna q férjed Hollandiában? Itt élek, nincs ám kolbászból a kerítés. Ha levonod a lakhatast, az egészség biztosítást és a megélhetés költségeit, olyan nagyon sokat nem fog tudni megtakaritani, pláne ha havi 3 heteket dolgozik.
2022. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
95%

Külföldön is van különbség 2 fizetés között, mit dolgozna a férjed, mennyi lenne a fizuja és mennyit tudna mondjuk spórolni? Igényeken sok múlik. Ha pl csakbegy szobát vagy egy szoba felét bérli, és szendvicset eszik, egy jól fizető munkahelyen, akkor persze többet tud hazaküldeni, persze ilyenkor úgy járhat mint az apám aki csont soványan jött haza, de felépült otthon a plusz házrész.


Ha kényelmesen lakik, jól étkezik, akkor kevesebb megy haza, de legalább nem építi le magát.


Mi a munka? Valami jól fizető szakma? Vagy segédmunkás? Nem mindegy.

2022. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk én inkább lemondanek a saját házról meg q kistesorol és a gyereknek se kell mindent megadni, de legalább együtt lenne a csalad.
2022. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
95%

Attól függ itthon mi a munkája és mi lenne külföldön.


Mi mindketten itthon dolgozunk, diplomás munkakörben. Én itthon tudnék maradni 3 évig így is es nem csak a gyerek eszik minden nap gyümölcsöt, hanem én is, de nem családi házban lakunk, hanem saját panellakásban.


Ha a férjem a jelenlegi munkakörében tudna elhelyezkedni külföldön (és valami csoda folytán el is tudna) akkor ahhoz hogy a jelenlegi életszínvonalunkat fenntartsuk nekem valószínűleg nem csak a gyerek 3 éves koráig hanem soha nem kellene dolgoznom, de nem is maradnék itthon hogy egyedül neveljem a gyereket amíg a férjem dolgozik és küldi a pénzt, hanem mennék vele.


Ha az itthoni diplomás munkakörből kellene valami 8 általánost igénylő külföldire váltani annak semmi értelme nem lenne. Nagyjából ott lennénk mint most csak lehetne az ismerősöknek menőzni, hogy külföldön milyen szép az élet.


Szóval nagyon nem mindegy mit csinál most és mit csinálna külföldön.

2022. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
Kartonzónak menne ki, most itthon is az.
2022. júl. 24. 10:03
 6/69 A kérdező kommentje:
Ja és munkásszálra, ezt a munkahelye adja, minimális összeget kell fizetni. Itthon nem fizetik ki rendesen, elveszik adóban az összes pénzét.
2022. júl. 24. 10:05
 7/69 anonim ***** válasza:
100%
Aha. Hollandiában elég magasak az adók, a fizetést pedig szinte mindig bruttoban kapja meg. Tehát az ő dolga lesz majd az adó kiszámítása és befizetese következő év majus-junius hónapban. Nem tudom látott e már szerződés tervezetet, de itt pl bevett szokás a 0 órás szerződés, ami azt jelenti, nincs kötelező munkaóra szám, q munkáltató annyira oszt be, amennyire akar. Lehet hogy 3 hétig konkrétan SEMMI munkája nem lesz, egy hétig meg 60 óra. A munkasszallas hiába olcsó, bar relatív, mi számít annak, ha xar, nem tud pihenni és mondjuk 5 lengyellel van osszezarva.
2022. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
92%

"most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz"


Tehát most nem mennél vissza dolgozni, mert úgysem elég a pénz, inkább a férjed hozzon ekkora áldozatot, hogy távol lesz a családjától, akikért dolgozik.

Hát én inkább visszamennék dolgozni, és valahogy kisakkozzuk, minthogy a férjem ennyi ideig távol legyen tőlünk. Ennyit nem ér az a plusz pénz.

Neki is joga van teljes jogú szülőnek lenni, nekem is hiányozna.

2022. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
92%
A munkásszálló "tök jó" buli lesz neki, ja. Mindenféle nemzetiségű emberekkel összezárva, 0 privát szféra, de sebaj, legalább nem lesz máshoz kedve meló után, mint pihenni, már ha tud. Mert egy ilyen szállón lehet, hogy épp piás tivornyázók közt lenne pl. Ez az, amit előre nem tud.
2022. júl. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt csak akkor vállalnám be, ha van valaki a láthatáron, aki pótolja a férjedet. Az egy dolog, hogy a szexuális és az érzelmi életetek el fog sorvadni, de MINDENRE egyedül leszel. Gyakorlatilag egyedülálló anyuka leszel.
2022. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!