Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány kg a 2 èves kislányotok?

Hány kg a 2 èves kislányotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lányom 23 hónapos ès kereken 10 kg. Átlagos súllyal született 3600 grammal. Ètvágya viszonylag jó, volt nèzve cöliákia de negatív lett illetve általános nagy labor ahol enyhe vèrszegènysège van de nem vashiányos igy kezelèst sem igènyel, csak több vitamint szedjen. Allergia vizsgálatot nem akarnak csinálni mert hogy èretlen immunrendszer miatt nem feltétlenül valósak az adatok. Ehez kèpest nem is olyan magas, átlagos 84-85 cm körül van. Szoval tèny hogy nem egy husi gyermek, kis pocakja van de nem puffadt nem megy a hasa, vèkonyka de arányos. Van valaki akinek esetleg ilyen vèkony alkatú a gyermeke? Esetleg derult fèny valamire mitől ilyen vékony?

Köszönöm ha válaszoltok, ès a rossz indulatúak kerüljenek mert elèg rosszul èrint igy is a dolog, de már több kivizsgálásra nem tudom hova vigyem. Hasi uh is negativ lett.



#hízás #2 éves #23hónapos
2022. júl. 25. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

11kg 89cm volt 2 éves státuszon 2600g al született

12kg 84 cm (35 hétre) 1800gal született.

A fiú ikerpárja egyébként 12 kg 82cm volt 1920g al született

2022. júl. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
18 hónaposan volt 87 cm a lányom és hozzá 9,7 kg. Teljesen jó súlyban van a lányod. Az enyém is abban volt. Utána lett csak túl vékony.
2022. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
11200 gramm volt 2 évesen. Én is mindig aggódtam, hogy "vékony". Nem volt az. Mostmár igen. 8 éves, 21,5 kiló.
2022. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ehhez a cm-hez 9,5 kg volt.

2 évesen már picit nagyobb volt.. 10,3 kg


Most 4 éves 103 cm 14,2 kg..

2022. júl. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

2 éves kereken a kislányom, 1 évesen volt 74 cm és 9,8 kg, most 83 cm magas és 10,3 kg. A múlt héten voltunk státuszon, a védőnő egy szót nem ejtett a súlyáról, és én kivizsgálásokra se vittem. Egészséges, jól fejlődő, vidám kislány, miért hurcoljam mindenféle orvoshoz? Láthatóan nincs baja, akkor csak azért, mert mások gyereke nagyobb... Hát, én emiatt nem vegzálnám. Szerintem ez alkati kérdés is.

Az biztos, hogy ekkora nem marad. Szóval nem teljesen értem, miért az aggodalom :D

2022. júl. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

Nyugodj meg, teljesen normális súlya van. 2 hónap múlva lesz 2 éves a gyerekem és 10 kg. Egész nap mozog, rohangál, motorozik, konkrétan meg sem áll, nem csodálkozom azon, hogy nincs elhízva.


Ismerősöm gyereke 11 hónapos és már most 12 kg, nagyobb ruhákat hord, mint a gyerekem. Nem kúszik, nem mászik, nem állt fel, mert akkora a gyerek, hogy meg sem bír mozdulni, így meg le van maradva mindenben és csak tovább hízik. Nekik több okuk van aggódni...

2022. júl. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
20 hónapos kislányom 9,5 kg, 83 cm körül van. Mire felszed egy kis súlyt, akkor biztos jön egy fog vagy egy betegség és visszaesik a súlya. Én is sokat aggódtam rajta, de a doktorno és a védőnő is mindig nyugtat, hogy szépen fejlődik, ez genetika, nincs semmi baja. Így már én is elengedtem, eszik, amennyit eszik, és nem is meregetem állandóan.
2022. júl. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
9,7 kg, 81 cm a nagy, a kicsi egy centivel magasabb volt. Egyikük sem egy égimeszelő, de teljesen normális tartományban vannak.
2022. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
6. az enyém 10 hónapos és 10 kg. nem volt 9 hónapos már felállt, most már kapaszkodva lépeget. minden nagyobb mozgást időben csinált, nagyon mozgékony, meg se áll egész nap. igaz 82 cm a 10 kilóhoz, lehet hosszabb is mint a te 2 hónap múlva 2 évesed… hülye általánosítás csak a nagyobb súlyra hagyatkozni a mozgásfejlődés megkésésénél 🤦🏼‍♀️
2022. júl. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
30%

6, az én nagyfiam 1 évesen volt 84cm és 12kg. Mindent időben csinált 9és fél hósan egyedül sétált. Egész nap pörgött, a mai napig le se lehet lőni mégis van rajta plusz kg. Szélesebb alkat is. Sajnos ő ilyen. Pedig nem kap nasit és társait. Most lesz 5 éves és 124cm és 32kg. Orvos és védőnő mégse küld sehova szerintük egészséges, én kértem őket mégse küldtek sehova vele.


Kérdező...ne a kg-t nézd hanem hozzá a cm-t is. A kisebbik fiam 1 éves lesz 3.án ő 9,2kg és 80cm. Szerintem a te gyereked is normális, vékony alkat.

2022. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!