Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótéren engeded, hogy a...

Játszótéren engeded, hogy a gyereked más játékával is játszon?

Figyelt kérdés

Engem elképesztően idegesít az a játszótéri jelenség, hogy a homokozóban pl ott vannak a játékok, amiket mindenki maga hozott és mikor a miénkhez hozzányúlna egy gyerek, a szülője rászól, hogy ne tegye. Miért? Miért nem tanítja meg neki, hogyan kell elkérni? És mikor mondom, hogy nyugodtan játszhat vele és nyújtom a gyerek felé, akkor esetleg elfogadják, de folyamatosan beszéli le a gyereket, hogy adja már vissza nekünk mert nem az övé....

Szerintetek ez milyen világhoz vezet???



2022. aug. 3. 18:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
28%
Én nem engedem, hogy idegenek játékait használja. Nem tartom sem egészségesnek, sem biztonságosnak.
2022. aug. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Engedem. Természetesen illedelmesen megkérdezzük, hogy szabad-e. Mások is így szokták, és a mi játékainkkal is játszhatnak. A gyerekek szeretik kipróbálni egymás játékát. Közben barátkoznak is. Ebben véleményem szerint nincs semmi rossz.
2022. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Engedtem, ha a gazdája is engedi. Tőlünk is el szokták kérni, én szívesen odaadom.
2022. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Persze. Úgy tanulnak meg osztozkodni.
2022. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De szerencsére a mi játszóterünkön van egy csomó közös játék, úgyhogy ez ritkán merül fel.
2022. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

1 szeretném megkérdezni, hogy mi az amit nem tartasz biztonságosnak ebben? Még a higiéniát értem (bár sztem a játszin ezen kár rugózni :D mikor egymás arcában játszanak sokszor).

Köszi az őszinte választ meg ha erre is válaszolsz :)

2022. aug. 3. 20:20
 7/26 A kérdező kommentje:
Jaj miért nem veletek találkozom a játszón :D már úgy idegesít ez a jelenség :((
2022. aug. 3. 20:21
 8/26 anonim ***** válasza:
75%

1. Ilyen alapon a játszótér is rendkívül veszélyes az egészségre. Az óvoda is az lesz a közös játékokkal. Sőt az iskola is a közös sporteszközökkel.

Ne legyél már ennyire ostoba bammeg!

2022. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Engem az idegesít, amikor csak fogja és viszi. :D Nem szoktam szólni érte, de ebben sem értem anyukákat. Szerintem ezek tök jó lehetőségek, hogy határokat tanítsunk a gyerekeknek. Nyugodtan játszhat máséval, de akkor illedelmesen megkérdezzük, hogy szabad-e, mert nem a miénk. És a miénkkel is játszhat bárki nyugodtan, de szintén szeretem, ha megkérdezik. Egyszerűen csak azért zavar, ha fogja és viszi kérdés nélkül, mert én azt tanítom a lányomnak, hogy ez nem oké. Más mégis megteszi... most erre mit mondjak ott a játszótéren neki? Az csak mellékes, hogy ezek az anyukák 90%-ban tojnak bele mit csinál a gyerekük a játszón. Inkább mindent a kezébe adnak, bólogatnak, csak csend legyen, ők meg nyomkodják a telefonjukat a padon ülve.
2022. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Naná, de el kell kérnie. Nálunk a ház tövében kis játszó van, lassan nincs is enyém-tiéd. Igaz, jó fej mindenki. Viszont nem kényszerítem, hogy oda kell adnia. Ha nem akarja mondhat nemet, de neki is el kell fogadnia, ha nemet mondanak neki.
2022. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!