Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudjàtok, hogy jó...

Honnan tudjàtok, hogy jó szülők vagytok és nem teszitek tönkre a gyerekeiteket, akár csak jószándékból?

Figyelt kérdés
2022. aug. 8. 13:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
Egy része nyilván csak hosszú évek múlva fog kiderülni. Jelenleg amit meg tudok figyelni: jó evő, jó alvó, barátságos, nyitott, kíváncsi, okos, együttműködő és korához (2 év 2 hó) képest nagyon együttérző kisgyerek. Ezeknek egy részét a mi (szülők) érdemünknek tekintem.
2022. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Örlődök, mert nehéz, mert más mint mi, és nem gondoltam volna hogy egy gyermek nevelése nem olyan hogy én elhatarozom hogy milyen lesz, és akkor majd úgy nevelem és olyan lesz. de igyekszünk, állandóan perspektívát váltok köztem és közte és megpróbáljuk a lehető legmegfelelobb döntést hozni
2022. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk csak törekszünk rá legjobb tudásunk szerint és remènykedünk a saját és mások pèldája alapján. Aztán majd sok év múlva kiderül.
2022. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ember bármennyire is törekszik rá, valamiért biztos fogja a gyereke hibáztatni... aztán jó esetben rájön, hogy a szülője is ember és szereti és akkor mégis jóban maradnak.
2022. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Mióta anya vagyok, csak azóta értem meg őszintén a szüleim reakcióit. Már sajnos nem tudom nekik elmondani ezt
2022. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
56%
Ha fejlett az önismerete és sokat dolgozott magán, akkor nagyobb eséllyel csinálja jól. Így én magamon dolgozok, annak érdekében, hogy elég jó anyja legyek a lányomnak.
2022. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak remélem.

Igyekszem sok szeretetet, ölelést, vidámságot adni a gyerekeimnek. Igyekszem következetes és kiszámítható lenni.

Biztos követek el hibákat is.

De egyébként a visszajelzéseik is arra mutatnak, hogy jól csinálom a dolgomat. Szeretnek, örömmel várnak haza, szívesen vannak velem együtt.

2022. aug. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%

Hát, én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy legjobb tudásom szerint csinálok mindent, és közben igyekszem józan ésszel szemlélni a dolgokat, nem dőlök be annak, hogy lelki sérült lesz a gyerek, mert összeráncolt szemöldökkel néztem rá, meg ilyenek.

Nem pártolom a régi nevelést, amikor a gyereket elverték, meg kb. az volt a cél, hogy minél kevésbé legyen útban, de az a cirkusz is túlzás, amit ma csinálnak sokan ebben a témában. Az egyik kedvencem, hogy ha a gyerek hisztizik, nem mondhatod ki, hogy az hiszti, mert ezzel drgradálod az ő igényét és érzelemkifejezését. Agyrém. Igen, tudom, hogy ő tényleg világkatasztrófának éli meg, hogy a kék bögrét adtam neki a zöld helyett, de ettől még ez hiszti.

2022. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%

Igyekszem jól.nevelni és nem fogom azt csinálni,hogy:

-Nem mondok soha nemet

- igyekszem megérteni ezért fegyelmezés helyettmindig megölelem stb( igenis szabályok kellenek)

- nincsenek szabályok mert az korlátozza

- hagyom mindenben dönteni mert ő egy kis felnőtt


Meg társai, vannak jó modern nevelési elvek a röbbsége baromság.

Majd 20 év múlva kiderül jó szülő voltam-e.

2022. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%
Nincs ilyen gondom, tudom, hogy rossz vagyok
2022. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!