Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt a legrosszabb betegsége?

Menőcsajszi72 kérdése:

Mi volt a legrosszabb betegsége?

Figyelt kérdés

Mi volt a te gyereked legrosszabb betegsége?

Miért? Hogy mentetek át rajta?



2022. aug. 8. 17:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

3 hetes korától májbetegség 3 éves koráig. Az ok nem derült ki, nincs diagnózis. Azt mondták,akár vissza is térhet neki.

Emiatt gyenge immunrendszer, immunhiány.

Emiatt 12x kórház 1-1 hétre.


Folyamatos hányás-hasmenés fertőzések,mert nem kaphatott rota elleni oltást. Mind kórházzal végződött.

Folyamatos felső és alsó légúti fertőzések,minden évben tüdőgyulladás.


Problémák a vesében,ciszta a szemben.

És 5 éves korában autizmus diagnózist kapott.


Azt hiszem, ennyi elég is lesz....Pedig okos és gyönyörű kislány. Meg nem mondanád róla.

2022. aug. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1


Rémálmokat megszégyenítő ez a sztori! Jobban van azóta a drága?

2022. aug. 8. 17:30
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

3 éves korára meggyógyult a mája nagyjából. 6 éves korára lett először jó a vérképe.

Az immunrendszere elég gyenge,de ez az első nyár,hogy nem került kórházba (lekopogom). Reménykedek,hogy megerősödik. Semmi jele nem volt,tökéletes terhességem volt, 1 hányás nélkül, jó lett a kombi teszt is...Oka ismeretlen.

2022. aug. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
4 hónaposan hörghurut, féltem, hogy tüdőgyulladása lesz, de szerencsére nem lett.
2022. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

5 hónaposan került először intenzívre, vesemedencegyulladással. Komplikált lázgörcs jelezte, intubálva, eszméletlenül szállították. Ezután 1,5 éves koráig még négyszer volt kórházban ugyanezzel. Mögöttes okként vesereflux és nyálkahártya érzékenység igazolódott. 3 éves korára nőtte ki. Szerencsére nincs maradandó kàrosodás a veséjén.

Emellett megkésett mozgásfejlődésű, megkésett beszédfejlődésű volt. Pár hetes kora óta intenzív fejlesztésben részesül. Az első jóslat az volt, hogy se járni, se beszélni nem fog. Szerencsére rég túlteljesítettük. Cserfes, magához képest ügyes mozgású majdnem 7 éves.

Az nem katasztrófa, hogy még nem biciklizik pótkerék nélkül.

Egy időben szociális megkésettsége is volt, autizmus irányában is vizsgálták (nem a mi kérésünkre), de csak szenzorosan érzékeny. Idén a kevert specifikum is lekerült róla, csak BTMN. Figyelemzavar, tanulási nehézség, keresztdominancia, rejtett kancsalság, diszlexia veszélyeztetett.

2022. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Szívritmuszavara lett 1 napos (igen, nem elírtam. 1 naposan). Csecsemő mentő vitte át egy másik kórházba, annyira megijedt az orvos, hogyha ott omlik össze esélye sincs, jobb neki egy teljesen felszerelt intenzív cemtrum. A műtétet megúszta, elkezdett rendeződni gyorsan, de majd' 2 hetet voltunk bent, hogy biztonsággal haza merjék engedni, a záró mellé csatolva egy lista, biztos ami biztos alapon, ha azokat a tüneteket látom azonnal hívjak mentőt és mondjam el, hogy mi az előzmény és valószínűleg omlik össze a keringése. Fél évig havonta, majd 1 és 3 éves kora közt 6havonta, azóta évi 1x kardiológiai kontroll. Tünetmentes, jó a szívritmusa már, de folyamatosan járni kell, nehogy baj legyen. Nem volt egyszerű de szerencsénk volt, nem lett baj.
2022. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
6os és ezt épp ésszel, hogy lehetett kibírni?
2022. aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
6os vagyok. Hú, hát nem mondanám, hogy épp ésszel. Amikor mondták, hogy akkora baj van, hogy hívták a mentőt átszállítaní a másikba akkor kiborultam, majdnem elájaultam, bőgtem. Azonnal kértem a papírjaimat, hogy megyek vele. Nem érdekel senki és semmi. (kiadták, megértették hogy nem fogok maradni, ha elviszik a babám). Amíg az intenzív centrumban voltuk volt pár összeomlásom, de a nővérek bíztattak, hogy napról napra jobban van, erősebb, sokkal szebb a szíve, nem lesz vele baj (angyalok mind, akik ott voltak, orvosok, nővérek, mindenki) amikor hazaengedték már normálisan vert a szíve. Az amikor megláttam a listát betette a kaput. Hogy innentől rajtam múlik az élete, bármikor összeomolhat (szerencsére ilyen nem történt), hogy felismerem-e a jeleket és képes leszek-e lereagálni helyesen. Borzalmas volt. Az első 6 hónapban aludni alig mertünk, hiába volt legzesfigyelőnk is, meg vettünk pulzoximétert, ami méri a véroxigént, ha a legkisebb gyanú volt vagy csak a szeme nem úgy állt már tettem a kis kezére, ezerszer ellenőriztem nem kékül-e, nem hideg verejtékezik stb. Mert ha a légzése leáll akkor már késő, összeomlott. Akkor kezdtem megnyugodni és nem ennyire folyamatosan görcsölni, amikor elkezték ritkítani az alkalmakat, mert azóta, hogy hazajöttünk egyszer sem volt gond, szépek az ekg-k, az ultrahangok. Valószínűleg innen indult a pánikrohamom (jártam pszichológushoz, nem szégyen. Szerinte is ez váltotta ki, a "vicc" az, hogy nem az első hónapokban, később jött elő, mint egy poszttrauma). Szóval az ép ésszel túlzás. Már ovis, nem mondaná meg senki min mentünk keresztül.
2022. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ezen keresztül kellett mennetek. Nem csodálom, hogy pánikrohamaid lettek.
2022. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Aki itt lepontozgat, az menjen már el a jó büdös….
2022. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!