Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak egy gyereke lett...

Akinek csak egy gyereke lett miért döntött így, megbántátok később?

Figyelt kérdés
5 éves lesz a fiam és nincs testvére, valószínűleg már nem is lesz. Rossz terhességem volt, rossz szülés élmény, mindig több emberes gyerek volt, mai napig nagyon eleven, 3 évig egy éjszakát nem aludtam végig. Szerencsére nem kérdezgeti, hogy miért nincs testvére, mégis engem kicsit bánt a dolog, de érzem nincs türelmem még egyszer az egészhez. Sajnos sokan kérdezgetik is hogy tesó nem lesz? És ilyenkor úgy szégyenlem magam vagy hogy mondjam..

#Gyerek, egyke, kisgyerek,
2022. aug. 13. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Én nem szeretnék többet, és ha valaki megkérdezi, mindig mondom hogy nekünk egy elég is volt ebből az élményből. Imádjuk, de második max akkor lesz ha az apja hordja ki és szüli meg…. Szerintem az is nagyon önző gondolat, hogy egy nőnek akinek rossz volt a terhessége rossz volt a szülésélménye, és ezen kívül még 3 évig full nehéz eset volt a gyereke, attól a társadalom ‘elvárná’ hogy legyen még egy. Nem kell, egy gyerek is gyerek. Én is imádom az enyémet, hálás vagyok mindennap, hogy kibírtam a nehéz időkben, de önként bevállalni még egyszer… egyszerűen nem tudnám rávenni magam… és nincs miért szégyenkezni emiatt, nem másnak hanem magadnak szülsz, nálad van a gyeplő és senki ne érdekeljen
2022. aug. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért szégyelled magad? Kinek mi köze hozzá?

Nekem nincs testvérem. A szüleim elég hamar rájöttek, hogy bár alapvetően kedvelik egymást, de együtt élni nem tudnak, így bár eredetileg volt tervben kistesó, nem lett. Egyáltalán nem bánt a dolog.

2022. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok: különben is, lenne min. 6 év korkülönbség, már nem nőnének fel együtt, nem lenne egy korszakuk sem, amikor közel azonos lenne az érdeklődési körük vagy a feladataik vagy az életszakaszuk, max. felnőttként. Persze, vannak jó példák, de ilyen korkülönbségnél nem egy ismerősöm mondta, hogy kb. lakótársi kapcsolatot érzett csak a testvére iránt, max. felnőttként volt némi közeledés.
2022. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Egy gyerekre volt elég pénzünk. Vagyis először még arra az egyre sem, de aztán ennek az egynek tudtuk előteremteni azt, ami kellett hozzá, hogy könnyebben tudja kezdeni az életét, mint mi. Egy másodikra már nem volt meg az anyagi hátterünk.
2022. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá senkinek, nem kell magad szégyellni.. ha valaki emiatt számon kér nyugodtan mondd el neki hogy akkor ő megszüli?
2022. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Csodás tethesseg, csoda szülésélmény, jóalvó jókedvű mintababa, mégse lesz másik.

Anyagi okok, ennyi.

Nagyobb lakás kellene, több időre esnék ki a munkából, segítségünk meg nincs.


Nálunk ez az ok

2022. aug. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért van egy gyerekünk, mert egy gyereket szerettünk volna. Nekünk így tökéletes.
2022. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem bántam meg.

Mi hárman voltunk testvérek, középső gyerek vagyok (az a legrosszabb), mindig irigyeltem az egykéket, ezért el is határoztam, nekem nem lesz több, mint egy. Utálnám magam, ha én is kivételeznék egyik vagy másik gyerekemmel.

Egyébként nagyon nehezen jött össze az egy gyerek is nekünk.

2022. aug. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem én vagyok ebben a cipőben, egyik barátnőméknek van egy gyereket, azért, mert nem jött össze a második.
2022. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Könnyű terhességem és szülésem volt, problémamentes gyerek, anyagiak is megvoltak. Mégsem jött soha az érzés, hogy szeretnék másikat. Teljesen elégedett voltam és vagyok az életünkkel, mások véleménye sosem befolyásolt. Nem bántam meg. Már 16 éves, nagyon jó a kapcsolatunk, sok mindent csinálunk még mindig együtt. Van időm rá, sokat beszélgetünk. Mi hárman voltunk testvérek, és voltam a középső, 10-ed annyi figyelmet, időt, támogatást kaptam, mint a lányom. Szüleim húzták az igát, öcsémmel foglalkoztak sokat, nővérem problémás kamasz volt, én meg szinte láthatatlan voltam.
2022. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!