Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Hogy kezelitek, ha az...

Szülők! Hogy kezelitek, ha az ovisotok nem szépen beszél veletek otthon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, ha egy gyerek nem örül valaminek, pl. nem az ő akarata érvényesül, vagy türelemre van intve, stb. És ekkor valami olyat mond, ami vagy csúnya, vagy nem kedves.

Pl. legyen az első eset egy káromkodás, a másik pedig csak annyi, hogy Te rossz anya!

Hogyan viselkedtek ilyen helyzetben?

Főleg olyan anyukák válasza érdekel, akik otthon nem szoktak csúnyán beszélni, de a gyereketek hoz az oviból szavakat.



2022. aug. 19. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Mi neveljük az ovist. És ha csúnyát is hoz haza az ovibol, megbeszéljuk, hogy ez csúnya és itthon mi nem hasznaljuk, mert ilyet csak a buták használnak.


És megérti.

2022. aug. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Feltételezem, mindenki neveli, akinek van gyereke. Evvel nem vagyok előrébb, mert én viszont nem nevelek egyet sem, ahogy a kérdésemből is kiderül a szülők megszólításnál. Ezért nekem az ilyen válasz nem sokat segít.
2022. aug. 19. 17:23
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
M az, hogy Te rossz anya?
2022. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

Mitha azt mondaná: Rossz vagy!

2022. aug. 19. 17:25
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Ha 1-es válasza nem segít, akkor semmi sem fog. Nincs gyereked, nem is értem, hogy mit akarsz ebből leszűrni. Ezt le kell állítani, nyilván lehetnek más eszközök, de azt normális szülő nem lépi meg.
2022. aug. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Huh, akkor fogalmazok máshogy. Szeretném tudni, ti, akiknek ovis korú gyereketek van, mit mondanátok válaszul ilyesmi helyzetben?

Mondjuk most, hogy harmadszor fogalmazom meg felnőtt embereknek a kérdésem, az jutott eszembe, nem csoda, ha egy kisgyereknek meg valamit tízszer ennyit kell mondani.

2022. aug. 19. 17:34
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös, de miért baj, hogy szeretném tudni? Akinek nincs, az nem kérdezhet?
2022. aug. 19. 17:34
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt egyáltalán nem derül ki a kérdésedből, hogy nincs gyereked.

Másrészt ha nincs, milyen jogon is okoskodsz és szólod le az első válaszolót? Teljesen normálisan írta, hogy náluk mi vált be.

2022. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Ilyet nem szokás mondani, mert csunya, buta emberek beszélnek így, anya szomorú, ha ilyet hall töled.

Ha nekem mond negatív dolgot, akkor meg visszakérdezek, neked tetszene, ha ezt mondanám rád?

2022. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az első ilyennél tisztáztuk.

Nem használunk olyan szavakat aminek nem tudjuk a jelentését.

És elmondom h ez csúnya szó. Ilyen szavakat nem használunk.


A "rossz anya vagy"-ra

megkérdezném hogy miből gondolja ezt? Megbeszélnénk h amit nem engedek azt miért nem. Illetve elmondanám hogy ez nekem nagyon rosszul esik. Megbánt azzal amit mond

2022. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!