Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szeretnek a gyerekek...

Miért szeretnek a gyerekek magzatpózban aludni?

Figyelt kérdés
Nem kényelmetlen nekik? Vagy jó? Vagy a pocijuk fáj? Persze nem kisbabákról van szó, hanem 2-3-4 éves gyerekekről.

2022. aug. 21. 16:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok, amikor hason fekszenek és a két lábukat maguk alá húzzák és a popsijuk égnek áll.
2022. aug. 21. 16:56
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Amiért még sokszor a felnőttek is. Egy ösztönös alváspozíció.
2022. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Szorongás miatt, biztonságérzetet ad, és vagy 20 éves koromig aludtam így, mára már csak oldalt fekve tudok, háton pl sosem ment, hason meg lehetetlen kb.. Az én gyerekem sosem szeretett úgy aludni, kezét/lábát szétvetetette mindig, szinte terpeszben, kezei a feje mellett hajlítva babakorától fogva, most 9, még mindig így alszik.


Mindenhol azt olvasom, hogyha szét mer terülni, biztonságban érzi magát, a védőnő is ezt mondta, meg minden rokon/ismerős/weboldal.

2022. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem mindig alszik így. Éjjel persze nem így szokott. Csak a délutáni alvásnál, de akkor sem mindig. Felnőttek szerintem nem szeretik, én sem tudok így aludni és eléggé kényelmetlen.
2022. aug. 21. 17:21
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Közel 50 éves vagyok, egész életemben szerettem így aludni.

Egy dolog, hogy te nem szeretsz, de a világon nem mindenki úgy él és érez, mint te.

2022. aug. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommentet is olvassátok el a kérdezőtől, mert ő nem az oldalfekvést érti magzatpóz alatt.
2022. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Jé, tényleg, térdelve és ráborulva hassal? Én még soha senkit nem láttam így aludni, szerintem a gyerek hipotón, vagy valami hasonló, ha nem érzi ezt kényelmetlennek.
2022. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amire gondolsz kérdező, az nem a magzatpóz, hanem a békapóz. Babáknál normális, mert a gerincük C alakú, ez folyamatosan ”egyenesedik” a mozgásfejlődéssel, és a felállás és járás során válik S alakúvá, mint a felnőtteknél.

Az “egyenes” gerinccel már elég furcsa, hogy kényelmes neki a békapóz, lehet nem ártana megnézetni ortopéd orvossal.

2022. aug. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
Nalunk akkor szokott igy aludni a fiam, ha kitakarozik, es fazni kezd. Ha melege van, kinyujtozik, sokszor meg a kezet-labat is szetveti.
2022. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Én is mindig akkor aludtam így kisgyereknek, mikor fáztam. Egyébként így oldalt magzatpózban most is szeretek aludni, és néha jó esik úgy feküdni pár percig, ahogy te írtad :D gondolom, mert a méhben is hasonló helyzetben voltunk, és jó, megnyugtató érzés lehet, még felnőttként is.
2022. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!