Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák, bölcsis...

Dolgozó anyukák, bölcsis kisgyerekkel! Hogy oldjátok meg a reggeleket?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam vissza munkába, és ugyan tök jó a helyzetem, 4 órát dolgozok otthonról, mégis minden reggelen rohanás, totál idegbeteg vagyok és ez a gyerekem csattan.

Este bármit csinálok, csak 10 körül alszik el. Reggel alig bírom felkelteni. Itthon reggelizünk, a bölcsiben nem eszik.

Minden reggelünk csúszik, mindig késve kezdek és totál utálom a reggeleket.

Tippek, hogyan oldjam meg?


2022. aug. 25. 08:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Baj ha késve kezdesz?-vagy csak idegeskedsz miatta?

Valószínüleg a gyerkőcnek is bele kell még rázódni, hogy kelted reggel, gondolom eddig addig aludt amíg akart.


Ugyanakkor kitartás, az én lányom már sulis, de utálom a minden reggeli kapkodást, rohanást

2022. aug. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
45%
Nem értettem ezt soha. Ha 6kor kelted a gyereket és nem vagytok kész időben, akkor másnap 10 perccel korábban kelted. Ha az sem elég, akkor még 10 perccel korábban.
2022. aug. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
74%

Készítsd elő a ruháját előző nap, ha otthon reggelizik, akkor a lehető legegyszerübb kaját csináld, ne szégyelj mesét kapcsolni neki míg összekapod magad. Nem tudom hogy mentek bölcsibe, ha gyalog és ellenkezik, akkor adj neki kis célokat. Én pl azzal kezdem hogy jujjj mehet csúszdázni a bölcsiben, az a kevenced, menjünk nézzük meg a hangyákat ott (kicsit messzebb mutatok) gyere egyensúlyozzunk végig a kis kőfalon, megnevezzük a parkoló autók színeit és így haladunk.

Az első hónapokban full ideg voltam, most már egész jól megy mindkettőnknek.


De a reggeli mese sokat segít még ha emiatt szaranya is leszek.

2022. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Persze 2es, mint a mesében :D


Kérdező: Nekem egy éves volt a gyerekem, amikor bölcsibe mentünk, én is otthonról dolgoztam 4 órát. Nekünk is nehéz volt, mert sokszor nem bírtam felkelni, mert éjjel 2 órán keresztül ébren volt, és az altatás sem ment normálisan. És persze, ennek a reggel itta meg a levét. Nálunk egyébként tök mindegy volt, mikor kezdek, de az volt a gond, hogy 8-ra a bölcsiben kellett lenni, mert akkor kezdődött a reggeli, és utána fél órán át nem lehetett vinni, hogy ne zavarjuk a reggelit, és persze így kimaradt volna az első rendes étkezése. 15 perc sétára volt a bölcsi, szóval nekem inkább ez jelentette a stresszt, hogy ne maradjon le a reggeliről. Mi télen kezdtünk, jó 3-4 réteg ruha, amivel nincs is baj, de szabotálta az öltözködést, ez volt a másik stresszforrás.

Volt egy-két gáz reggel, de valahogy tudatosítottam magamban, hogy emiatt nem éri meg idegeskedni. Magamat se érdemes felbosszantani, meg a gyereknek se jó, ha idegesnek lát. Érdemi tanácsot sajna nem tudok adni, csak annyit mondanék, hogy átérzem, és hogy magadat állítsd át valahogy, hogy ne stresszelj ezen, mert nem éri meg. Szerencsés helyzetben vagy te is, hogy tudod vinni bölcsibe a gyereket, otthonról dolgozol, nincs abban semmi, ha mondjuk 1-2 nap lekésitek a reggelit és később kezded a melót. Legyen otthon valami teljes kiőrlésű keksz és banán ilyen helyzetekre, aztán ha megette, indulhattok is. Vagy még a babakocsiban megeszi útközben. Kitartást :)

2022. aug. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
31%

4!


Sosem késtünk el.SOHA. Lehet nyafogni, meg lehet haladni. Nálunk haladás volt.

2022. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

4es vagyok. Már két és fél éves, most azzal motiválom, hogy rollerrel megyünk bölcsibe, ezt imádja, ilyenkor képes 2 perc alatt felöltözni, hozni a cipőjét, a maradék ruhadarabokat pillanatok alatt rá tudom adni. Most már szinte sose stresszesek a reggelek, egyszer volt csak kiabálás, amikor időpontra mentem dokihoz, de ez kivételes eset volt.

Nem tudom mennyi idős a gyereked, de mehettek ti is valami járművel, kismotor, futóbicikli, stb, hátha motiváltabb lesz :) Az nekem sose jött be, hogy mondtam pl h várnak a bölcsis nénik, vár a reggeli, a sok játék, stb XD De a roller egy azonnali jutalmazási tényező most.

2022. aug. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
77%

Amíg dolgozni jártam, és el kellett őket vinni, minden reggel borzalom volt. Alapból bagoly típus vagyok, és világ életemben folyton elkéstem reggelente. Na ehhez jött 3 gyerek. :D

A helyzet azóta változott idegszanatóriummá, mióta 1. itthonról dolgozom, így nekem nem muszáj elkészülnöm időre. 2. a kicsi is elmúlt 8 éves, és egyedül járnak iskolába, tehát félig sem kell elkészülnöm.

Reggel pizsamában, csukott szemmel kiabálom az instrukciókat, hogy igyekezzélmán, elfogszkésni, ettél már reggelit? hol a tornazsákod, miért most kell szólni, hogy be kell fizetni 2514 forintot pontosan kiszámolva??? Majd kituszkolom őket az ajtón, és a hirtelen beálló csendben veszek egy mély levegőt, és megiszom végre a teámat.

2022. aug. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%

5-ös, ügyes vagy :) Csak én volt hogy hajnalban 2 órát is virrasztottam a rosszul alvó gyerekem mellett, minimum 2x kelt egy éjjel. Így is kb 5x "késtünk", bár ez nem iskola, hogy pontban 8-ra oda kell érni, ez csak nekem volt praktikus, hogy kapott reggelit. Ilyenkor eleve el se indultunk, hanem kapott itthon enni, nem az volt h rohantam és rám b@szták az ajtót hogy nem kap reggelit a gyerek.

Amúgy én nem vagyok tökéletes, ha kialvatlan voltam, kiabáltam is, szoktam mérges is lenni, de legalább igyekszem változni, és nem osztom az észt a magas lóról.

2022. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

2.5 éves az én kisfiam is, de ő nem motorozik, rá sem mer ülni 🙁 ugyanez a roller.

De amúgyis autóval megyünk.

Igen, próbálom korábban kelteni, de

1. Ha felkel, akkor elkezd játszani és nagyon kell vigyáznom, hogy ne vonódjak be, ne játsszuk el az időt.

2. Ha álmos és fáradt még, alig bírom felkelteni, nyűgös és sír, bojkottálja az öltözködést és a reggelit.

Ideális, nyugis reggel nincs 🙁

Rettegek a téltől, amikor pulcsi, kabát, bakancs, sál, sapka...

2022. aug. 25. 08:32
 10/27 anonim ***** válasza:
0%
7es, te nagyon rossz anya lehetsz az 5ös szerint :D 8as voltam.
2022. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!