Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól engedtétek "szabadon"...

Mikortól engedtétek "szabadon" a gyereket a játszótéren?

Figyelt kérdés

A 2 éves kislányom már tök önálló és ügyes, de azért mégis csak 2 éves. Szeretném elkerülni, hogy "helikopter-szülő" legyek, ugyanakkor amikor elmegyünk a játszótérre, én nem tudok teljes lelki nyugalommal leülni a padra, hogy onnan csodáljam. Akár csak a gyerekek közti interakciókról van szó, akkor is oda kell mennem közbelépni (akár ő akar elvenni valamit mástól, akár fordítva), akár csak a mászókáról, ahova nagyon ügyesen felmászik, de azért néha-néha megcsúszik és én látom lelki szemeim előtt, hogy a csúszda tetejénél a toronyban azokon a részeken, ahol nincs fal (mert nincs mindenütt, két oldalról is ilyen köteles-mászókás megoldással lehet feljutni), simán kieshet, és hát puha gumiborítás ide vagy oda, azért 2-2,5 méterről leesni egy kicsi gyereknek igenis veszélyes.


A férjem szerint túlaggódom, szerintem meg igenis korán lenne csak úgy "elengedni" és hagyni, csináljon amit akar. Nyilván nem fogom a kezét mindig, meg igazából csak úgy ott állok mellette készenlétben, nem csinálok érdemben semmit, de akkor is.


Ti mikortól szoktatok erről le?


2022. szept. 4. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

1,5 èves kora óta nem vagyok a nyomukban, de nàlunk nincsenek sokan


Figyeelk a közjátékokra… ha kell időben tudjak közbelépni

2022. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

cSúszdánál, mászókánál stb még 4 évesen is ott voltam mellette. A többinél olyan 2.5 évesen már hagytam szabadon garázdálkodni(kb 3 méterre voltam tőle mindig).


Nálunk lakótelepi, nem elkerített játszótér van, és nem akartam kockáztatni hogy hirtelen kiszaladjon egy kocsi elé.

2022. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez borzasztó gyerekfüggő. A rokonságban ha össze vannak eresztve a gyerekek van, akire 2 évesen bárki rászól, hogy “állj/gyere vissza” lemered és megteszi és van, aki mintha süket lenne a szüleit meg se hallva indul neki fejjel lefelé a csúszdának, tónak bárminek, ahogy elengedik a kezét, megeszi a homokot stb. (Na ilyen gyereket el nem engednék 1 méternél távolabb). A nagyobbak 4-5 évesek már akár tökegyedül is lehetnének ha tudnának figyelni a kissebbekre. Ott inkább ez szokott a problémás lenni. A szófogadó és ügyes 2 évesnek nem állok az arcában, ha nem túl veszélyes dolog környékén randalírozik. Pl ha csak játszik másik gyerekkel a fűbe nem kell ott lennem csak látótávban. Elég akkor odamenni ha veszélyes tárgyfelé közelít. Szocializálódjon csak, szokja meg hogy lesz hogy elveszik a játékát, fellökik, ő lök fel valakit..stb.. ha 2 méter magasan mászik, akkor nyilván ott vagyok.
2022. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

1. Vagyok


Nyilván azoknál a játkoknál, ahol nagyon magasra lehet menni vagy kell segíteni a méretbôl fakadóan, még 4 évesen is ott vagyok akár..


De mondjuk nem mentem. 1,5 évesen mögötte folyamatosan, mint 1 éves korában..


1,5 évesen mi màr dutóbicajjal mentünk a 6-8 percre lévő játszóra.

Gyalog sok volt neki, így nem.


De pl tudom, hogy a vele egyidős gyerekkel a bnőm azon parázott 2 évesen lecsúszáskor, hogy beveri a fejét..

Meg segített felmászni, az enyém meg …

Tök mások voltak jellemben és mozgás fejlettségben is.

2022. szept. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

A mozgásfejlettség tényleg meghatározó pont. Egyik gyerekem 1,5 évesen még csak nem is járt (csak gyógytornara parhetes kora óta). Nyilván az ő "seggében" jobban ott voltam, mint a szomszéd, akinek a gyereke egyidős volt, de 10 hónaposan már járt. Még 5 évesen is kísérgettem.

Testvére normál mozgásfejlődésű volt, ugyanakkor ő szociálisan igényelte a társaságomat. Velem akart homokozni, nem az idegen gyerekekkel. 3,5 éves, január óta ovis, de ha ketten megyünk játszani, "nem hagyja hogy leüljek". Ha hármasban, akkor jól eljátszanak nélkülem is.

2022. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
1,5 évesen kezdett járni, azon a nyáron még a sarkában voltam. 2 éves múlt mikor már nem dobálta a homokot, szépen el tudta kérni mástól a játékot, a sajátját kölcsönadta orditas nélkül, és nem kalimpált fejbe senkit véletlenül azzal amivel játszott, vagy állt fel menet közben a forgóban. Onnantól kezdve már nyugodtan mehetett, stabilan csúszdázott, lépcsőzött, nem ment neki senkinek járművel, kikerülte a hintázókat, rendeltetésszerün használata a jatékokat. 2,5 évesen már a magas, fent kétoldalról nyitott csúszdára is felmehetett, de csak akkor, ha más épp nem csúszdázott. Egy kis 1,5nmes helyen nem szeretem ha tolakodnak, lökdosik egymást a magasban, pláne hogy leeshetnek kétoldalt. Akkor mindig ott vagyok.
2022. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1 éves, töküres játszón elengedem. Ha van más is, akkor pár méterről figyelek, mi történik. Ha a mászókára indul, odaállok, le ne essen. Pici babamászón, ami 2 lépcső magas, mehet egyedül.
2022. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: Mit jelent az h “helikopter szülő”?
2022. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aki folyamatosan ott köröz a gyereke körül, eleinte fizikailag aztán később már mindenhogy, ami egy bizonyos életkor felett akadályozza a kicsit és zavaró, életképtelennek meg magában bizonytalannak neveli ezzel.
2022. szept. 5. 08:17
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb.4 évesen váltak le rólam. Addig ők hívtak, hogy menjek, nézzem, segítsek.

Értem az aggodalmadat. Te vagy a gyerek anyja, te vagy vele a legtöbbet. Te látod, mennyire stabil a mozgása, egyensúlya, társas interakciója. Hagyd a címkéket, gondoljon mindenki, amit akar. Ha úgy érzed, hogy a gyerek mellett a helyed, akkor legyél a gyerek mellett.

2022. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!