Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen beszéd fejlesztő...

Milyen beszéd fejlesztő könyvek lehetnek jók egy 20 hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés

2022. szept. 11. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A 20 hónaposnak ehhez nem könyv kell, hanem mozgás, az indítja be a beszedet. TSMT tornát szoktak javasolni, menjetek el felméretni.
2022. szept. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A legjobbak erre az egyszerű mondókák, dalok, amiket tőled hall. Mondókás könyvet keress.
2022. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Beszél, de inkább csak hangutánzó szavakat mond. Nem rég voltam vele pedagógiai szakszolgálaton, de ott azt mondták, minden rendben van, nincs további teendő, esetleg mondókázzunk és nézzünk olyan könyveket, amikben sok kép van és mondogassuk, mik azok. Van sok könyvünk, csak gondoltam, lehet létezik olyan, amit kifejezetten erre a célra találtak ki. A Látogatás a beszéd birodalmába sorozat 2 éves kortól ajánlott, pedig az sem rossz. TSMT tornára fogunk menni hónap végén.
2022. szept. 11. 14:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek közösség ahol már beszélnek
2022. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lányom olyanokat kapott ott,ahová beszédindításra,fejlesztésre hordtam,hogy 1 kép és 1 szó van egy lapon. Én csak szótanuló könyvnek hívom. Keménylapos.


Mint ez: (mindenféle témában)

[link]

2022. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok. Persze ez is akkor ér valamit,ha a szülő ott ül vele, és együtt lapozgatják.
2022. szept. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mindenképpen úgy gondoltam én is, hogy ott ülök vele és mondom neki, mi micsoda. 😊
2022. szept. 11. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamint néhány nézegetés után kerdezheted is,hogy mi hol van. Mutassa meg.


A beszédet NE erőltesd! Az úgyse vezet semmi jóra. A beszéd legyen öröm,ne kényszer!


Üdv,egy megkésett beszédfejődésű autista kislány anyukája :)


Ui: később,ha rosszul mond valamit majd, csak simán ismételd el a helyes szót. Nem kell a hibázását minősíteni sosem!


Minden rendben lesz, nyugi!

2022. szept. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném erőltetni semmiképpen, csak mivel ajánlották a szakszolgálaton, gondoltam, akkor megpróbáljuk ezt. 😊
2022. szept. 12. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!