Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem bírom elviselni a gyerekei...

Nem bírom elviselni a gyerekeim sírását?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben észrevettem, hogy agresszív leszek, ha sírnak a gyerekeim. Ha a két és fél éves hisztizik, ha a fél éves percekig sír megállás nélkül, azt érzem felrobbanok, káromkodni kezdek (magamban, nem hangosan) és rendesen agresszívnak érzem magam, amit természetesen igyekszem nem kimutatni. Nem bántom őket, néha már nem bírom, akkor kiabálok. De hogy ennyire elönt a düh, az nagyon nehéz. Fejben tudom, hogy nem direkt csinálják és hogy akármennyire próbálom titkolni, érzik a feszültségemet. Mindig megfogadom, hogy türelmesebb leszek, de nem megy :( más is van így vele?
2022. okt. 1. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Igen. El kéne menned pszichológushoz. Nálam ő segített. Van a családunkban egy generációs probléma, ami sosem volt kimondva, de le lett kódolva. Nálam is kihozta a gyerek ezt a dühöt és kiderült, nagy nehezen, hogy komoly gondok voltak a családomban, amit nekem most fel kell oldanom, hogy ne adjam tovább.


Érdemes lenne keresni egy szakembert, mert ha triggerel a gyerek annak oka van.

2022. okt. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Bizonyos szinten normális ez, lehet az ember fáradt, rossz napja, sok minden nehezedik rá. De ha ez állandó, rendszeres, érdemes az okot keresni. Lehet, tényleg csak pihenésre van szükséged, de az is lehet, hogy vmi olyan eset okozza, amit nem tudsz feldolgozni. Első körben érdemes vmi gyógynövényes nyugtatót szedni, relaxálni, kicsit kikapcsolódni (gyerekek nélkül), ha továbbra sem változik a helyet, akkor szakemberhez (pszichológus) fordulni. Én akkor szoktam hasonló helyzetben lenni, amikor nagyon fáradt vagyok és még a gyerekek rá is kontráznak egy jó kis hisztivel.
2022. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Derjaderja ***** válasza:
87%

Én is észrevettem ezt magamon, és főleg a lányommal kapcsolatban.

Én is ahhoz kötöm, hogy nálunk ez a "kemény nő" ideálkép volt tolva, jobbágycsalád vagyunk anyai ágról, és ott ezzel a tulajdonsággal lehetett túlélni. Az én anyukám is hülyén reagált a sírásra.

Szerintem egyszer az embernek le kell ülnie magában és átgondolni, hogy ez oda is vezethet,.hogy a gyerek jobb esetben a szülőtől, rosszabb esetben mindenkitől és magától is elzárja majd a fájdalmát, ennek minden súlyos testi-lelki következményével.

Ha ez megvan, el kell dönteni, hogy fogsz tudni jól reagálni, és tudatosan emlékeztetni magad a helyzetekben. Pl nekem jól megy ha először ténymegállapítok: "jaj, elestél?, elvette a legódat?" És az alatt már lenyelem az ideges mondatot és elkezdem vigasztalni, együttérezni.

A fiamnál érdekes, nincs ilyen, pedig ő sírósabb, de nálunk nincs fiú gyermek még a kicsit távolabbi családban sem, így bele nem vetítem anyám hülyeségeit.

Még az is van anyámnál, hogy ilyen omnipotencia kényszere van és ha vki sír, azt gondolja, hogy az ő hibája és ettől ideges lesz. Vsz ezt is eltanultam magatartás szinten, és arra is jó emlékeztetni magam, hogy az a lényeg hogy tapasztaljon segítséget a gyerek a sìrásnál, amúgy az élet része hogy egy kicsi gyerek néha sír.

Meg az is jó, ha felismered, hogy az indulat mögitt az is lehet, hogy Te nem fejezed ki az érzéseidet, nem kapsz empátiát, és ezt is lehet próbálni csökkenteni, pl direkt odamenni a párodhoz vigasztalásért vagy elmondani, ha rosszul érzed magad (én ezt amúgy nem csinálom, nem jut eszembe).

De pszichológus is jó lehet.

Ettől függetlenül a sima manipulatív hisztitől ami kb 3-4 éves kortol realis, full normális dolog idegesnek lenni.

2022. okt. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal még nem éreztem ilyet, de mióta megvan a fiam, azóta én is fel tudnék robbanni, amikor elkezd üvölteni. Nagyon rossz érzés és rettenetes bűntudatom van amiért így érzek, de a fiam extrém sírós és nagyon nagyon rossz ez a tehetetlenség, hogy mindent megteszek érte, mégis sír. (Ő amúgy szörnyen sírós, érzékeny baba, sok orvosnál jártam vele a sírás mögötti okot megtalálni, de ő egyszerűen ilyen 🙁). Most lesz 1 éves, a lányom meg 4.
2022. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!